• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Hahahaha [emoji23] [emoji23] [emoji23]

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Vidim da ti je taj reduktor viška pa ako nije neka svota mogli bi pazarit? :icon_eyes:
Visak stoji za rezervu, da se nac jeftino tih dijelova od đurinih adaptera, cak i cijelih od cega mozes napraviti tri beraca i ostane ti dijelova.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Možda kod vas ima,ali tu je jedan berač u cijelom gradu i to je kupljen prije par godina :(call):
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Poslao sam upit bravaru da mi napravi one "dodatke" da mogu prikopčat ruke na TV, međutim nije mi jasno za kaj služi konus i ova pločica okomita? Zaokruženo na slici...
Gledao sam malo ispod TV-a i ne mogu nać mjesto kamo bi se to zakačilo? Više mi izgleda da bi moralo biti zaobljeno da "sjedne" na rukavac
 

Prilozi

  • IMG_20161219_152527.jpg
    IMG_20161219_152527.jpg
    43.3 KB · Pregleda: 139

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Onda oke, jer cu ja probat slozit sa zaobljenim tim djelom, jer mi se ovak cini da bi ta mala plocica mogla ostetit rukavac. A ako je veca povrsina, manje su sanse

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ako smijem dati jedan prijedlog,,,
predlozio bi da onaj kosi 62x20 mm zavaris na kraju gore na traktoru a sve iz jednog razloga sto ces na taj nacin najjednostavnije to fixirati da se ne klima gore dolje,,,
Shvatiti ces o cemu govorim kad sve to postavis na mjesto gdje treba biti,,,

To sto mislis da treba biti zaobljeno da sjeda na rukavac nema nikakve veze jer optrecenje ionako radi u kontra stranu i najvise trpi bas ona kosa plocica i klin koji ide popreko,,,
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Poslao sam upit bravaru da mi napravi one "dodatke" da mogu prikopčat ruke na TV, međutim nije mi jasno za kaj služi konus i ova pločica okomita? Zaokruženo na slici...
Gledao sam malo ispod TV-a i ne mogu nać mjesto kamo bi se to zakačilo? Više mi izgleda da bi moralo biti zaobljeno da "sjedne" na rukavac

To je moja slika.

Zašto je konus.

TV imajo drugačne rukavce od serije do serji i onda mi nije pasalo i sem morao taj dil pobrusiti.

Drugače nisam mogao staviti unotra bolcen

Še slika

23473826.jpg

23473828.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

chokac

Novi član
Tu od
25 Ruj 2014
Poruka
26
Evo kako sam resio vesanje za korpu na TV-u 523. Planiram da korpa bude na kipanje. Takodje i da mogu je skinuti i koristiti ram za razne stvari, kao recimo, podici nesto, kao vile sa dodatkom, itd...
Mozda ovo nekome pomogne u pravljenju. Mere nemam sve sam radio iz glave i na licu mesta od materijala koji sam imao. Ako nekom bas trebaju mere mogu izmeriti... Pozdrav
 

Prilozi

  • KORPA 1.jpg
    KORPA 1.jpg
    68.1 KB · Pregleda: 247
  • KORPA 2.jpg
    KORPA 2.jpg
    73.3 KB · Pregleda: 213
  • KORPA 3.jpg
    KORPA 3.jpg
    58.4 KB · Pregleda: 213
  • KORPA 4.jpg
    KORPA 4.jpg
    59.4 KB · Pregleda: 224

slavisa11

Novi član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
1
Diskusija o svim mogućim priključcima koje nosite, pogonite, vučete ili potiskujete traktorima Tomo Vinković, bilo da su pravljeni u tvornici ili u kućnoj radionici.
dobra vece,zelim da pozdravim sve korisnike ovoga foruma,zelio bi da napravim kardansku prikolicu za tomu vinkovica 523 pa me zanima dali je to neko radio i dali moze da mi pomogne,koji treba diferencijal,koji reduktor i ostalo,unaprijedn hvala
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
¸Vjerojatno ne spada u ovu temu ,,, ali ne znam gdje bi stavio ,,, a pitanje glasi ,
Da li je neko negdje vidio ovakav auto upaljač za cigarete , zanima me od čega bi to moglo biti ,,,,,











 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
To je čisti upaljač za cigarete , istina sa drugačijim prihvatom nego današnji , imam i utičnicu za njega , čini mi se da su to prvi upaljači koji su se koristili u nekoj vrsti vozila tvornički ugrađivani ,,,,,
 

kuzma

Član
Tu od
8 Tra 2014
Poruka
40
pozz...
nešto se radilo preko praznika pa da se pohvalim :)
Služit će ko priručno vitlo i ko vilice za podizanje nečega, te kao prihvat za korpu, ujedno i nosač ralice (stražnje), te s vučom za auto prikolicu...
multipraktik :)
 

Prilozi

  • IMG_20170116_170725.jpg
    IMG_20170116_170725.jpg
    37.1 KB · Pregleda: 197
  • IMG_20170116_170743.jpg
    IMG_20170116_170743.jpg
    44.2 KB · Pregleda: 193

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Čini mi se da je su od forumaša Kulagića tražene mjere ralice za tomeka pa evo ako može poslužiti.

vdgtud.jpg


24cgtg3.jpg


ml4d4g.jpg


2ajte7t.jpg


2j0nxb4.jpg


Mislim da može dosta pomoći ako neko ima namjeru raditi nešta slično.
Profili za izradu nosača su 40 x 40 mm, s tim da je stijenka nešto deblja, mislim da je oko 3 mm, prva i druga ploča na nožu, od 12 cm su debljine 5 mm a gornja od 27 je 2 ili 3 mm.
Na nožu, gore i dole, imaju ojačanja L 30 X 30. Ostalo se oprilike vidi sa slika a ako ima pitanja izvolite.
Moram napomenuti da sam super zadovoljan i sa samim nožem, jer u zavisnosti od vrste snijega, uglavnom stvara kao valjak ispred noža tako da se snijeg ispred noža valja u obliku valjk tako da je puno lakše gurati. Imao sam priliku gurati oko 50 cm snijega uz uzbrdicu i stvarno sam prezadovoljan učinkom. Napominjem da imam lance na prednjim točkovima, a na zaleđenoj podlozi bez njih on ne može ići ni bez ralice. Pozzzz....
 

Najnoviji postovi

Na vrh