• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

Necotv418

Novi član
Tu od
16 Stu 2017
Poruka
4
Za početak, u Googleovom programu nacrtan plan, i otprilike sam se držao dimenzija...
100x60x40.

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php
Koji je program u pitanju

Poslato sa HUAWEI CUN-L21 uz pomoć Tapatoka
 

nems

Novi član
Tu od
29 Sij 2017
Poruka
16
Da li neko ima tačne dimenzije za podrivač - setvospremač koji bi se kačio na TV821. Najviše me zanima onaj deo gde se kači na poteznice i topling.
Unapred hvala
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Nemoj se povoditi tuđim mjerama vec radi sam prema onome sto imas,,,
Sjetvospremac, odredi sirinu sjetvospremaca raporedi radna tijela (opruge) Jer i duzina opruga koje ces staviti uvjetuje ostatak,,,
Kad imas gotov okvir sa pricvrscenim radnim tijelima postavi ih na ravnu povrsinu a zatim pritjeraj tomeka kojega podigni od tla za radnu dubinu sjetvospremaca,,,
Raspon poluga u prirodnom polozaju ce ti reci na koju sirinu da stavis nosace (kopcanje),,,
Poluge stavi u horizontalni polozaj i odredi visinu kopcanja te izradi nosace (moj savjet pokretne jer je tomo uzak i ako ce sjetvospremac biti puno siri dubina ce jako varirati dok ce se kod pokretnog kopcanja to ublaziti),,,
Kad imas odrađeno donje kopcanje na tomu postavi topling polugu (pripazi da bude u idealnom polozaju da je mozes i skratiti i rasiriti) te prema njoj odredi polozaj (kosinu) nosaca te nakon toga ustabili na zadnjem dijelu,,,
Na taj nacin imat ces prikljucak 100% prilagođen prema traktoru sa kojim ces ga pogoniti,,,
 

Drug Mile

Član
Tu od
24 Stu 2010
Poruka
99
Testiranje kible za TV:
(slike mi nisu baš nešto, počeo padat mrak...

picture.php

Druže,

Koji lim si koristio za kiblu i jel dovoljno jak? Radio bih ja nešto slično, a osim rasutog tereta razmišljam bih li mogao s njom ravnati teren, npr. širiti/održavati šumski put.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,147
Ja sam radio nešto slično, koristio sam lim 5 mm onaj koji je ispod rebrasti koristim je za traktor zetor od 60 ks s prednjom vučom,i možeš s njom radi što god oćeš,ali imaj na umu da imaš korpu,a ne bager.
Možeš širiti i put šumski,ali će ići sporo i moraš uzimati malo po malo,i trebao bi i okrenuti kotače jer radiš u rikverc.
Imaj na umu da ni građevinska kombinirka ne može puno radit na sa prednjom korpom,ako nije prethodno prekopano :icon_e_confused:
 

Drug Mile

Član
Tu od
24 Stu 2010
Poruka
99
Koji je to lim ispod rebrasti? Može kakva slika ili link?

Ja sam isto nešto računao koristiti 5mm lim i još pojačati sa 5mm trakama na rubovima.
 

Drug Mile

Član
Tu od
24 Stu 2010
Poruka
99
Još nešto, kako određujete onu os rotacije korpe? Da li tako da je "u vagi" kada je korpa prazna, ili da se i prazna sama izvrće?

Ja sam napravio približni model prema mjerama koje je dao sduspara, i izgleda mi da ako os rotacije postavim 20cm od donjeg i stražnjeg ruba, onda je skoro u vagi, jedva malo se nagne naprijed. Ako stavim 15cm od kraja, onda se potpuno izvrne sama od sebe.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,147
Ja sam svoju odredio odokativno i ispalo je bolje nego da sam mjerio,tako kad je pod teretom se izvrne,a kad teret ispadne sama se vrati u prvotni položaj,samo što sam si ja napravio stražnji naletni utovarivač koji digne 2 m u zrak :icon_pidu:
A što se tiče ojačanja ja sam stavio lim 5 mm dole i bočno,i ne treba ga pojačavati,jedino sam pojačao rupe di se okreće kad se izvrne,jer je na njima najveća sila kod punjenja korpe
 

sduspara

Član
Tu od
30 Sij 2010
Poruka
118
Druže,

Koji lim si koristio za kiblu i jel dovoljno jak? Radio bih ja nešto slično, a osim rasutog tereta razmišljam bih li mogao s njom ravnati teren, npr. širiti/održavati šumski put.

Pozdrav svima!
Lim je 4mm, i pojačan sa flahom 5mm (kako ovi neki zovu nož, vidi se možda na slici) širine 8 cm.
Za tomu je i ovo puno, kad je natovarim do kraja, prednji desni kraj se podiže(sila kardana zarotira prednji kraj i problemi...)
A što se tiče korpe, imamo i veliki traktor, i na njega isto nekad zakačim(za neke druge stvari), i ne vidim da se imalo savija.
Vidićemo još, dosad sam prevezao 30-ak ili 50 korpa, a za ravnanje ne znam, nisam probao, osim onoga što sam iskipao...

Digao sam ga negdi na web, link: https://files.fm/u/vq4d5sb4

Traje do Mar 16, 2018
 
Posljednje uređivanje:

Drug Mile

Član
Tu od
24 Stu 2010
Poruka
99
sduspara, imaš nekoliko osovinica oko kojih se nešto okreće, od kojeg si to željeza radio? Mislim da je u nacrtu sve prikazano kao 1cm promjer ili tako nešto, ali čini mi se mali promjer za cijelu kiblu? Uglavnom, jesi li koristio neke gotove svornjake, ili si rezao od okruglog željeza, i koji si promjer koristio?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,147
Za te osovinice je najbolje stavit čim deblje radi zajedanja,ja sam stavio šarafe m 20 ,e sad nisam siguran da li je tvrdoća 8,8 ili 10,9,ali nije toliko ni bitno :icon_wink:
 

Drug Mile

Član
Tu od
24 Stu 2010
Poruka
99
A jel postoje za kupiti one ploćice u kojima je rupa već izbušena? Jer to viđam na mnogim strojevima ali ne pada mi na pamet kako bi se to zvalo. Najbliže što sam uspio izguglati je "weld on anchor plate".
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,147
Najbolje je za to istokariti"pušu",meni se čini da sam ja sa svke strane lima zavario ravnu podlošku :icon_pai:
 

Najnoviji postovi

Na vrh