• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Kupujem plug za kubotu, nudi mi se jednobrazni 8cola ima crtalo i kotac i i dvobrazni batuje 8cola...
Koja opcija je bolja?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Imam Batuje 2x8". Plug ima izrazito kratke daske. Kod bržeg oranja lijepo ore, a kod sporijeg ne okreće lijepo brazde, pogotovo u težoj zemlji. Na svojega sam zavario home made deflektore, Napravio mogućnost proširenja do 2x10" i dodao jedan kosnik za rasterećenje prednjeg svornjaka. Plug ima mogućnost podešavanja nagiba lijevo, desno, ali nema koljenaste osovine za eliminiranje kose vuče. Dakle razmak između kotača mora odgovarati za taj plug ili se javlja kosa vuča. Vjerojatno bi mu za sporije oranje trebalo dodati pera na kraj daski. Evo par slikica pluga






i video klip oranja jako teške zemlje s njim.


Možda ti to kaj pomogne (ili odmogne) kod donošenja odluke.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Evo uoravo dovezao, kupio sam ipak jednobrazni , to je navodno oltov-slavonac, cini se cvrst, a kal ore cemo tek vidjeti...
 

stanky069

Član
Tu od
19 Lis 2018
Poruka
63
Jel vuče tko tanjuraču sa TV 420?? Ako da kakvu??
Jel moze on vući samo onu sa 16 diskova ili?
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ja vucem bas tu sa 16 diskova, mislim da je oltova,,,
Ide on s njom bez problema drugom brzom,,,
Kod mene je pjeskovito tlo i imam jos dva utega po 25 kg pa upada dosta duboko bez problema ali u tvrdoj zemlji bojim se da su prelagane,,,
Sa druge strane dugacke su pa mu je to i vise nego dovoljno tereta,,,
Evo slika kad su vec bile malo rastavljene radi repariranja,,,
 

Prilozi

  • 20160124_141950.jpg
    20160124_141950.jpg
    199.1 KB · Pregleda: 30

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
I ja sam imao naglasavam imao takvu prodao ju....mislim da je tanjraca prelagana i tomica preslab spor traktor za tanjuracu (inace imam tv732)....sebi kupio frezu tv120.
 

stanky069

Član
Tu od
19 Lis 2018
Poruka
63
Aha,i meni se cinila da je ta prelagana,a i nema ih baš. Sve se nadam da ću naletjeti na neku.

A koji plug uzeti za TV 420, jednobrazdni ili dvobrazdni?? Hoce li se patiti sa dvobrazdnim?

I jel bi mogao vući i nositi drljaču,mislim da uzmem onu drljaču sa 4 krila,izbaciti dva bočna pa da ostanu samo dva srednja,jer ne mogu nigdje naći neku koja bi pasala za njega??
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Taman mu je i jedna brazda od 8 cola za dubinu od 20 i koji cm,,,
Neznam za drljace jer sa njima nisam radio ali mislim da sa dva pera nebi trebalo biti problema,,,
ako ih i bude produzis topling polugu da podignes malo prednji kraj i pici,,,
Mislim da cec vise problema imati sa brzinom koju ces trebati za drljacu a tomo osjeti svaku grudicu,,,
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
TV 420 je traktor predviđen za obradu jako malih parcela. Toj snazi je primjereno koristiti jednobrazni plug 8" ili 10". Dvobrazdni 8" samo ako imaš jaaako laganu pjeskovitu zemlju.

PS:
dok sam ja sedlal, Plemeniti je već jahal. ;)
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ako ti je pijesakovito, možda 2x 8", ali inače radije jednobrazdnjak. JEdnoklipac baš nije poznati po snagi koja puca, a ni po težini. Mada, ak bi ga imao več taj dvobrazdnjak, možeš skinuti brazdu, ali...Ali drljače vuč možeš na 3 radna tijela. Bar takva jesu bila moja originalna za 418. A ja bi takve ti i priporučijo.
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Vase misljenje da li ce ova prikolica moci poslužiti za tv 522 i prevoz dzubriva
Inace napravio sam rucni kip
24280 24281
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Prilagodit ces se onome koliko on moze a moci ce ako mu je srce zdravo i gume dobre,,,
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Pa gume sve cetiri nove, a motor bez ikakve mane. Samo muci me sto je na vagu iako sam pomakao 15 cm tj da bude vise opterecen
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Pa pomakni ga jos vise,,,
c065.gif


Evo ti jedan video da vidis koliko 420 moze i sa losijim gumama,,,
Na karioli cca. 1m2

 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Floion bez zamijere, ali ak češ voziti sa ovom prikolicom, možeš voziti samo ponešto vil sijena. Imaš osovino više naprijed, nego nazad. Osovina treba biti više nazad od polovice sanduka, nego naprijed. KAd češ to natovariti, imat češ osiječanje, da če se Tv podignut kao boing.
A možeš završiti i tako:
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Jednoosovinske prikolice za traktore imaju osovine pomaknute skoro na kraj,baš zbog toga da ostvare čim veći pritisak na traktor jer inače prikolica upravlja traktorom,ako si na ravnom potrebno je manje,ali na brdovitim terenima potrebno je dosta pomaknuti osovinu unazad,jer bi ti kod oštrijih skretanja prikolica mogla prevrnuti traktor
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
2/3 od prednjeg dijela a 1/3 od zadnjeg dijela sanduka je nekako najidealniji razmak,,,
Naravno da isti moze i oscilirati ovisno o terenu i teretu koji ce se prevoziti,,,
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mjereno od zadnje strane sanduka osovinu postavi na 1/4 (moja preporuka) do najviše 1/3 duljine sanduka (ovisno o jačini ruda i nosivosti guma).
 

Najnoviji postovi

Na vrh