• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,972
Kupljenec
Križ kardana nije skup ovaj tvoj mi se čini dosta mali pa je cijena od nekih 40do max 100 kn,a i promijeniti nije neka mudrost,ako si ikada vidio,evo ti jedan video
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,972
Samo pazi da budu identični križevi,i pripazi prilikom slaganja da ne oštetiš šoljicu,neki križevi imaju igličasti ležaj,a neki su samo klizni,ako ti iglice padaju prilikom montaže samo ih dobro namaži mašću pa budu stajale i pazi da ne izgubiš koju iglicu
Ako nemaš prešu dobro posluži i škripac,a za puše za uprešavanje koristiš gedore
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Evo danas i križ kardana zamjenil.

Novi 60kuna.

Selo i traktor by Bus Aron, on Flickr

Alat je spreman :)

Selo i traktor by Bus Aron, on Flickr

Selo i traktor by Bus Aron, on Flickr

Jedna strana je gotova.

Selo i traktor by Bus Aron, on Flickr

Idem na drugu.

Selo i traktor by Bus Aron, on Flickr

Sve je lako išlo.
Selo i traktor by Bus Aron, on Flickr
Selo i traktor by Bus Aron, on Flickr

I gotovo.

Selo i traktor by Bus Aron, on Flickr

Selo i traktor by Bus Aron, on Flickr

I mazalica je tu,al nisam podmazal danas niš.

Selo i traktor by Bus Aron, on Flickr

Selo i traktor by Bus Aron, on Flickr
 

IgiThePop

Član
Tu od
20 Sij 2014
Poruka
32
Bok ljudi!
Ima li netko volje pomoći, ioi sa par rečenica, skica, kakvim uputama..
Naime, prije nekog vremena sam si ponovno uzeo striznu kosu TV-120 (i kleo sebe što sam uopće prodao onu koju sam imao), i danas imao podsjetnik na meni najmržu stvar jer je nemrem prokljuviti.
Kako se, za boga miloga, postavlja u transportni položaj a da ne moram ko po jajima voziti i misliti na koju stranu bu se prevrnula?? :-D
hvala!

e da, isprike, imam PE-18, sa šinom kopčanje!
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
FC68C493-B6EE-473D-8DEA-3E6B0777827E.jpeg 19CDEF29-1EEE-4CFF-B1F9-FD7BDEF2C4CA.jpeg 7FE204F7-8213-4C3B-97EC-01D36659D21E.jpeg
Ne kužim problem, barem kosa je jednostavna, lanac spojiš na hidrauliku i digneš ju na željenu visinu a nož na ruke podigneš i sa ovom šipkom očvrstiš,meni nije nikad micala se nema kamo
 

IgiThePop

Član
Tu od
20 Sij 2014
Poruka
32
E sad..gledajući ove slike pozornije (vidio sam ih na web-u već), imam kombinaciju broj 2. I vidim nešto mi čudno, kako je svima kosa tako duboko ispod šine..ja je spajam preko kardana od freze. moram zaključiti sada da to nije tako zamišljeno? mislim, kako ju dizati i spuštati ako ne sa nečim zglobnim?
Jednostavno mi pretegne svaki put i kardan skup sa osovinom od kose ode gore. I ovaj na drugoj fotki mi djeuje kao da se nebu nigdje vozao koliko visi kosa.
Jedino što mi sada pada na pamet je, kada bi imao kruti spoj bez kardana od freze, direkt dolje nanizlaz, onda hidraulika samo vuče trokut gore dolje i sve se rotira oko osovine. Jel to princip?
Na žalost, očito ni prvi ni drugi put nisam imao nekoga tko bi mi to pokazao :-\
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Direkt na 4 šarafa i lanac na hidrauliku, nigdje nece, na drugoj fotki je kosa spuštena na pod
Barem danas u vrijeme interneta nebi trebao bit problem provjerit nešto prije nekog posla koji ne znaš radit
 

IgiThePop

Član
Tu od
20 Sij 2014
Poruka
32
Hvala prethodnim na odgovorima. Sve sam to već vidio al me ponukalo da pomnije pogledam.
To što ima interneta ne znači da ima svega. Uvijek se naiđe na nešto što nećeš isprve uhvatiti ;-)
Evo kosim, vozim, hvala svima, pa i kritičarima :)
Živjeli!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh