• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,741
Kolika je duljina sanduka, koliko je dugo rudo i koliku nosivost želiš?
Izračunam ti najbolje mjesto osovine.
 

Tv420s

Član
Tu od
31 Ožu 2018
Poruka
50
1/3 od zadnjeg kraja sanduka bi po meni bilo idealno jer tv ima i prednju vuču. Osovina prikolice skroz nazad bi previše opteretila zadnju osovinu a rasteretila prednju i onda se gubi na vuči prednje osovine a i na upravljanju, mislim da bi i zglob tako prije stradao.
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Sanduk je dug 165 cm, ruda je duga 80 cm od pocetka sanduka do traktora, a od traktora do osovine prikolice ima 190
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,741
Znači, na 1/3 duljine sanduka. Ako na njoj misiš voziti do 1 tone, onda osovinu slobodno pomakni još za 100-150mm prema natrag.
Sad ti za 1t rudo ima opterećenje od 150kg, a ako pomakneš za 150mm, onda i opterećenje ruda bilo 210kg, kaj je puno bolje, jer je na tomeku ionak prednji kraj teže, pa bi izjednačil opterećenje osovina.
Ako ju natovariš s 2t, ni 400kg vertikalnog opterećenja ne bi bilo previše, jer budeš samo dobil na stabilnosti.
Osim toga, ljepše je voziti prikolicu s većim osovinskim razmakom, i puuuno ju je lakše gurati u rikverc.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
ZJ,
upravo si "matematički" dokazal položaj koji sam ja predložil (prošla stranica). :)

P.S.
Još ako napiše od čega je rudo i koje su gume, može se izraćunati koliko tereta smije sa sigurmošću natovariti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,741
Kakve god da su gume, brutto 2tone bude nosila (znači oko 800kg/ kotaču).
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Pravio, napravio, radi i prodao, kod mene brdovit teren pa nije bas pogodna, bolja mi se pokazala ona obicna. Tako je bilo bar kod mene, a vadilica je na ravnom perfektno radila
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Nemam. Ja sam za svoju tokom izrade gledao na YouTube. Tamo ima dosta videa
 

Laki78

Novi član
Tu od
26 Lis 2019
Poruka
7
Evo konacno nasao vremena da stavim jos slika posle malih prepravki
20200407_121727.jpg 20200407_121736.jpg

Ako nekog zanima izrada prednjeg utovarivaca rado cu odgovoriti
Jer konacno je isproban u radu i radi extra
Moze da podigne oko 150.kg a da zadnji tockovi ostanu na zemlji
A sto se tice snage hidraulike moze i vise ali onda se podize zadnji deo traktora
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Laki78

Novi član
Tu od
26 Lis 2019
Poruka
7
Malo je teze za upravljanje nego bez utovarivaca
Ali kad se radi ceo dan onda je vec problem
Sledeca prepravka je ugradnja servo volana
I izrada roto kose
 

Najnoviji postovi

Na vrh