• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
616
Bok, jel je netko radio sam doma podrivač sa jednim radnim tijelom, možda ima netko nekakav nacrt ili neke slike
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Jedan moj prijatelj je. Bum ga pital ima li nacrte.
Znam da je dal pozicije rezati na CNC plazmi.

Većinom kopiranju Karas-ove. Valjda je dobro pogodil konstrukciju.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
616
Imam materijal za kopčanje i za ramu samo me zanima dali je bolje odmah na ramu stavit radno tijelo ili malo udaljit od traktora za nekih pola metra kao što je plug, ima različitih modela, karasov ima odmah na trokutu gdje se kopča radno tijelo a neki imaju udaljeno, pitaj prijatelja jel ima mozda taj na nacrt što je dao rezat na plazmi to mi treba zbog kuta. Hvala
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Imam jedno pitanje za one koji imaju bočnu kosu, naime radim od dijelova 2 u 1, na jednoj je ovaj dio kao vikjuška bio a na drugoj ne. Zašta slużi i možel bez njega. P00611-172053.jpg
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,349
Viljuška služi da napinje ovaj vijak, i treba biti koliko ja znam na svim takvin kosama. Vjerojatno je netko izgubio pa je samo stavio vijak.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Nos služi tome da kosa ne opadne iz gredlja u vertikalnom položaju.
Tu ti fali jedna valjkasta matica, na koju se zakvači ova vilica. Šaraf ne valja, jer nije elastično, pa zato i služi ova vilica s lisnatom federom iza nje, koji se zakvači za za ovu kuku na 4-tom šarafu.
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Hvala na odgovorima, još kad bi neko imao sliku kako izgleda taj vijak, a ako je samo funkcija da ne pada noz u vertikalnom pilozaju, onda mi je to nepotrebno. Sve sto kosim je na jednom mjestu, a transport ce biti prikolica. P00611-185341.jpg P00611-172125.jpg
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Ako neko ima priliku da mi to poslika bio bi zahvalan. Nisam uspio naći nešto korisno na internetu.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,349
Ja ne mogu do svoje kose al to je komad fi16 ako se ne varam dužine jedno 25-30 mm u sredini sa rupom i navojem kakav je na ovom vijku.

Našao sam rezervnog, ovako to izgleda
 

Prilozi

  • DSC_8784.JPG
    DSC_8784.JPG
    36.5 KB · Pregleda: 39

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
@jocc, samo ti je šaraf okrenut naopak, odnosno matica je s krive strane. Feder s vilicom ide s prednje strane klačenjaka, a nos sa zadnje. Na vrhu šarafa treba probušiti rupu i postaviti šplintu, da se matica nemre izgubiti.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,572
Imam jedno pitanje za one koji imaju bočnu kosu, naime radim od dijelova 2 u 1, na jednoj je ovaj dio kao vikjuška bio a na drugoj ne. Zašta slużi i možel bez njega. View attachment 27028
Ovdje gdje ti je matica ti ide fi 16mrvicu duža od širine ove vilice sa navojem M12 tak da možeš stegnut škare na kuglu kose. Tamo na gredelju bi trebali iči imbusi M10 a ne obični šarafi a i na početku grebena ti još nešto fali.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Koliko para toliko muzike.Odličan za sve površine koje se redovitije održavaju. Za mladi korov i mlado grmlje..za visoki i stari korov, naročito uskolisni...odmah stradaju remeni i semerinzi,ako se tako često koristi..odlaze i osovine.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tv730

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
30
Narode,kupio bih niskotlacnu balirku za sijeno pa me zanima ima li tko kakva iskustva sa njom tj.zanima me moze li direktno da se kaci na kardan ili mora da ide preko inverzije .
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ne upoznajem se na nizkotlačne preše, jer radijo samo klasičnim prešama kockavim, al siguran sam, da nije svejedno, kamo se ti vrti kardan, i da treba vrtjeti u standardno desno stran.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Dečki malo gledam po netu inovacije i vidim da dost ljudi delaju sami doma nekakve traktore, istina nisu baš ko tvornički ali im služe. Je ko nas ko kaj delal? Ima zanimljivih motora Lombardini za ugrađivanje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Moraš znati da većina njih služi za prijevoz i nema kardana.
Generalno su (pre)brzi za nekakav posel na zemlji.
 

Najnoviji postovi

Na vrh