• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Što se tiče položaja kotačana ovoj prikolici u dugogodišnjoj upotrebi pokazalo se da je položaj upravo savršen. Opterečenje na traktor nije preveliko da bi dizalo traktor, a pritisak na zadnju osovinu traktora omogučuje odličnu vučnost.
Ne znam zašto naletna kočnica ne bi reagirala na vrijeme. Kod probe vožnjom unatrag na velikoj nizbrdici odlično se pokazala. Uvjeren sam da će i u pravoj vožnji tereta na nizbrdici biti dobra.
Što se tiče čvrstoče rude, i to je sigurno, jer je izdržala velike terete u prijašnjoj uporabi dok je imala kotače od Wartburga, a sad ju i ne smijem toliko teretiti jer sad ima kotače od Corse. 1 tona i dosta za nju.
Hvala za komentar i primjedbe, ako bude kakvih problema, javit ću.
 

miljan

Novi član
Tu od
17 Velj 2014
Poruka
5


korpa za krompir se jos prosiruje i izdize i imam jos staviti tanjire (nagrtace) na zadnji dio sijacice i ofarbati i to bi onda bio FINISH

jeli mozete da mi posaljete dimenzije od te vase sejacice pravio bi ja jednu takvu imam materijal ali neznam koje su dimenzije
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivoinox

Novi član
Tu od
1 Velj 2014
Poruka
9
Trenutno se nalazim u gracu sljedeci vikend sam doma pa cu sve mjere stavit na forum..pozdrav
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Miljan, dali čitaš pp.?
Ako možeš naći isti zubčanik i lanac to je druga stvar.
Cijev je 80mm čašice 60mm, sve ostalo prilagođavaš materijalu koji nađeš.:drink:
Obim kotača (pogonskog) i zubčanika donjeg, izračunaj raspored, razmak čašica na koliko cm hoćeš sijati krompir......
 
Posljednje uređivanje:

miljan

Novi član
Tu od
17 Velj 2014
Poruka
5
sirina i duzina kutije sto na nju leze osovina sa tockovima i raspon izmedju korpa
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Stroj je jednostavno i odlicno odrađen,,,
ono sto bih ja u svakom slucaju dodao je sjedalo za nekoga tko bi se vozio gore i pratio da sve casice budu popunjene,,,
kad se hoda uz stroj tesko je to kvalitetno odraditi,,,

sto se kosa tice, za male povrsine bi bio dovoljno velik a za vece mozda nebi bilo lose da bude malo vece zapremine,,,

Usput onako samo da priupitam,,,
zanima me treba li uopce onaj raonik na pocetku stroja?
zasto to pitam?
ako se krumpir odmah prigrne plugovima ili tanjurima, cemu onda jos ici u dubinu?
nece li tad krumpir biti previse duboko zasađen? :icon_e_confused:

Pitam cisto informativno,,,
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Raonik sprijeda je dovoljno da ide 5cm, tako da krompir ostaje u istoj liniji, širinu ideš koliki raspon između redaka praviš, dvorednu duplo. Koš praviš po želji, lakše je i dosipati nego ručno .......:icon_kidra:
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Krumpir se sadi !:icon_rofl:

Sto li je pjesnik ovim upisom htio reci?
bilo bi pozeljno da i nas educira pa da se svi zajedno smijemo,,,:icon_e_confused:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Sijati krumpir .. otprilike isto kao i saditi kukuruz... :(think): :icon_rofl:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Eh koliko komplikacija, il ga posadio il posijo on će niknit.:drink:
Tražio sam ja sadnice krompira, kad on meni-đes bolan to vidio imam samo sjemenski, - reko neću daj ti meni travu i tako posijo sam pola hektara trave-nije:icon_weed:već DTS.:icon_razz::icon_rolleyes:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=qjxVbp-9IFw[/YT]
21696834.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
a zašto u prospektima piše sadilica za kukuruz a ne sijačica
A na kojem prospektu to piše? Nisam to nigdje do sad videl.

Ako tak piše, znači da je netko tko priprema prospekte - nepismen.

Znaš kak se veli: i na plotu piše pi...:icon_rofl:
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Ja sadim i sijem kukuruz al doslovno pa ko će vjerovati nek vjeruje....:icon_twisted:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,745
Eh koliko komplikacija, il ga posadio il posijo on će niknit.:drink:
Tražio sam ja sadnice krompira

Tražio si nešto što ne postoji ! Ali kod tebe vjerojatno ima !:(giggle):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mladen_60

Član
Tu od
15 Ruj 2013
Poruka
62
Da li je netko možda rajcovao kukuruz sa tomicom. Pošto je on zglobni traktor zanima me da li jako zabacuje rajcer kada se mota u redu i da li pravi puno štete. Pokušao bi ga praviti pa ako ima kakova ideja ili možda nekakova skica sa mjerama bio bi zahvalan.Gledao sam jućer u Osijeku na autopijacu 1 motićica boćna ili srednja košta 63 kn. Jel to puno ili ima negdje jeftinijih. Pravio bi dvoredni znaći 6 motićica.
Molio bih vaše komentare.
 

Najnoviji postovi

Na vrh