• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Broj 3 je plaz za dubinu, ulje 0,6L=90
22332509.jpg
 

Ralle 888

Član
Tu od
17 Svi 2013
Poruka
91
Kako stoje moticice na vasim frezama,da li formiraju spiralu,ili su postavljene kao na slici iznad?
 

Deyan

Novi član
Tu od
20 Svi 2014
Poruka
14
Tamo odzada kako je na slici od ssucura je pravo. Ja sam kupio rabljeno frezo in nije imala toga. Pa sam naredio.

20150315165722.jpg


Freza je TV-95 za serije 4xx/5xx ili TV-120 ako imaš 7xx serijo.

Ja imam frezu Pasquali Fresatrice. Imam upustve za jednu in drugo, ako trebaš.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,561
Uvijek bi trebale biti u spiralu. Ako je pogon u sredini kao na prethodnim slikama, onda može biti prvi od difa na desnoj strani isto kao i prvi na lijevoj strani a ostali zarotirani za 15 stupnjeva u odnosu na prethodni. Ili mogu biti svi u spirali (kao npr kod freza koje imaju pogon sa strane radnog zahvata) kod novijih.:eek::
 

Ralle 888

Član
Tu od
17 Svi 2013
Poruka
91
...onda može biti prvi od difa na desnoj strani isto kao i prvi na lijevoj strani a ostali zarotirani za 15 stupnjeva u odnosu na prethodni...

MOZE ili MORA?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Tako je Brgude ali što se tiče prakse pojma nemaš:icon_rofl: Danas prvi put isprobano svrdlo-sve Ok samo sam trebo stavit uteg da lepo reže i ide u dubinu.Prvih 30 cm lepo odbacuje zemlju a kad ide globočije treba zaustavit svrdlo-dvignut polugu sa svrdlom i opet ga zavrtet iznad rupe da lepo razbaca onu zemlju koja je dublje u rupi.Za kraj se je treba ustavit i u birtiji a baš danas sam pogodio uru da su se vratili dečki sa skokova u Planici,pa su malo pozirali i na TVeu
jpg imagespostimg
free photo hosting[img=http://s26.postimg.org/x77vpjg3t/210320151157.jpg]
images upload
upload image online
image ru
images upload
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,561
Pravilno je da budu složeni u spiralu, manji otpor, postepeno love, freza ne skače.:icon_cool:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Super stvar za radit rupe za kolce samo da je uze svrdlo, nego daj mi molim te reci pa kamo ti stavis sve te prikljucke hehhe imam dve garaze i obje su mi malo a imas vise prikljucaaka od mene
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Ako se ne varam to je Batuje plug od 10", više manje standardni za Tomo Vinkoviće
 

verboncic

Novi član
Tu od
9 Lip 2012
Poruka
26
Ja imam jedan osrednji za trupce aj slikacu ga jos je u izradi.

Hvala mikser!Kada stignes,samo davidim sta i kako pa da ja pocnem polako dok jos nije toliko drvo osusilo.Hvala jos jednom.PS.moze i na pp
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Konacno doslo vrijeme i da se malo poigram sa frezom,,,
iako je u solidno dobrom stanju (ako ne racunamo nozeve, bio je potreban mali remont, kisala je pomalo na jednom semeringu pa sam to odlucio sanirati a usput i malo obnoviti,,,
iznenađuje cinjenica kako se sve to skupa vrlo lako dalo odsarafiti, mislim ono s obzirom na uvjete u kojima radi i biva skladistena,,,

dcbf3s.jpg


28lfioy.jpg


2vb554m.jpg


t014t0.jpg


a2yki1.jpg


6fnlso.jpg


r7ujo6.jpg


zanima me sad, na frezi bi se trebao nalaziti noz (vidljivo na petoj slici)

jfevtc.jpg


zanima me koja je uloga tog noza osim da drzi frezu u pravcu?!
nemam ga inace pa me zanima,,,
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Pozdrav za sve. Naime, ponosni sam vlasnik TV 522 ibsad me zanima da li se na njega moze kako nabudjizi kosilica od samohodne kosacice
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,694
Bobić, ta motičica ima nekoliko uloga:
. Drži pravac
. Održava dubinu
. Usitnjava i rahli neobrađenu zemlju ispod reduktora te omogućuje da redktor potone u rahlo, te da cijela freza kopa dublje
. Usporava odnosno smanjuje guranje traktora uzrokovano okretanjem rotora. Za TV to nije važno, no na MTK itekak je (sprečava da MTK pobjegne kad se kotači poskliznu).
. Da smeta. Naročito kad se freza zemlja s puno drača :)

Bilo bi dobro da probaš s njom, pa buš videl razliku. Onda odluči jel ti treba ili ne.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Kod mene nije bilo niti one noge za reguliranje dubine pa sam nju sam napravio,,,
sa nozem se necu zaje*avati nego cu kupiti gotovog kad budem isao u Bj.

zeznuto je kad reguliras dubinu na rucici hidroulika jer ona drzi uvijek na jednoj dubini, to je ok ako je teren ravan ali ako oscilira onda zna biti problem jer negdje ode cisto odozgora a negdje povlaci zile sa rizinih polja u Kini,,,:(giggle):
 

askaj

Član
Tu od
12 Velj 2011
Poruka
54
Tamo odzada kako je na slici od ssucura je pravo. Ja sam kupio rabljeno frezo in nije imala toga. Pa sam naredio.

20150315165722.jpg


Freza je TV-95 za serije 4xx/5xx ili TV-120 ako imaš 7xx serijo.

Ja imam frezu Pasquali Fresatrice. Imam upustve za jednu in drugo, ako trebaš.
Pozdrav Deyan kde si kupio ovu frezu? jel bila u okolini Novog mesta?
 

Najnoviji postovi

Na vrh