• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Ovo mi se najviše sviđa,sasvim malo prostora zauzme kad je parkirana ovak:icon_thumright:Kod mene moraju biti svi strojevi pod krovom tak da ak nije posloženo je brzo premalo placa.Juče nisam napiso dopelo sam je u berlingiču taman je ušla,jedino kuka i pola rude je bilo van haube:icon_fU:
upload image online
 

POLOPRIVREDNIK

Novi član
Tu od
19 Velj 2017
Poruka
6
idemo dalje sa dozatorom sadilice

evo još jedna slika sad čemo radit tanjure za zagrnjanje
 

Prilozi

  • IMG_1341.jpg
    IMG_1341.jpg
    25.6 KB · Pregleda: 216
  • IMG_1342.jpg
    IMG_1342.jpg
    20.5 KB · Pregleda: 157
  • IMG_1343.jpg
    IMG_1343.jpg
    20.1 KB · Pregleda: 156
  • IMG_1344.jpg
    IMG_1344.jpg
    30 KB · Pregleda: 152
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Testiranje pumpe za vodu na TV
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=-Yoan6icl5c[/YT]
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,158
Malo se radilo proteklih dana

P8190131.jpg
[/url] [/IMG]

:cool2:
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Polazak na generalnu probu



završena, za moje potrebe - zadovoljan



 
Posljednje uređivanje:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,158
Bila je jedna kratka proba,ali izgleda da moram još malo približit rakete,nije bilo sad par dana vremena,ali sutra nastavljam
Na kraju još jedna fina bojica i sve za 5
Ne očekujem da će biti savršeno,ali za moje potrebe i više nego dovoljan,jer se do sada sve bralo ručno,a to se znalo otegnut,a u to vrijeme imam i drugog posla tako da se nadam da če mi jako ubrzat branje
A najbolje od svega jer je mojih ruku djelo i prošao sam s minimalnim troškovima,jer su skoro svo željezo neki otpad koji mi se vukao po dvorištu
:icon_kidra:
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,158
Neprocjenjivo
"Neke se stvari ne mogu kupiti novcem,za sve ostalo tu je....forum" :drink:

Jedva sam našao vremena da si ovaj svoj sklepam
Ima još nekih projekata u glavi ,ali fali vremena
Kažu da je vrijeme novac,da je to istina penzići bi bili najbogatiji ljudi na svijetu
:icon_pai:

Razmišljao sam još da mu ugradim neki ventilator na struju da izbaci koji list i koji vrh stabljike
Da li bi za to bili dobri onaj ventilator od hladnjaka auta ili su bolji oni od grijanja,tj dali više vjetra stvaraju centifugalni ventilatori ili obični
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
I ja sam nešto sklepo:icon_razz::icon_scratch:
Žaga 500mm, a prorez 25cm.Još korito za piljevinu i sredit štitnik.




 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,158
Svaka čast ssucur
Imam jedno pitanje,pošto vidim da većina cirkulara ima neke veće ležajeve na osovini lista pa me zanima kakvi su to ležajevi(dupli kuglični,bačvasti,valjkasti) i zašto se stavljaju ovkvi,a ne obični kuglični? :icon_surprised:

Hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,218
Takve je imal :)
Ovo su ti prave, dvodjelne kućice, s filcom sa svake strane, a unutra idu samoudesivi (dvoredni) kuglični (ili bačvasti) ležaji.
Ova dva plava ležaja su kruti ležaji sa sfernim kućištem. Ugrađuju se zato kaj su jeftini :).
 
Na vrh