• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ma da. Kod nekvih traktora prvo stradadu blatobrani, al onaj loša mu točka vezni profil blatobrana, koj drži od znutra tank, al zunaj nosač tablice. Uskoro nemoguče je koristiti topling hidravlični na gornjim rupama. Samo dolnjoj. Sa izrado kačenja toplinga malo nižje na korpi može se toga izbijegnuti. A ako se nezna, gdje nek bude rupa, dobro je prije varenja profila, nabušiti više rupa, da tekom pokušanja pronađeš pravo pozicijo. Da može se malo fiksirati zvarom i pokusiti za dotični traktor, ali i kod različtih traktora (ak mijenjavaš traktore), ponekad dobro dojde različta višina rupa.
 

dado413

Novi član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
22
Planiram napraviti spojnicu za stari plug da ga mogu spjiti na kopčanje na 3 točke .
Dali mi tko može dati ove mjere (A;B;C;D;E) na slikama.
Sorry na pregruboj skici
 

Prilozi

  • plugić.jpg
    plugić.jpg
    12.9 KB · Pregleda: 26
Posljednje uređivanje:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,331
Na koji traktor to ide? Pretpostavljam da je plug onaj za kopčanje u jednu točku? Ja imam za TV plug pa mogu na njemu izmjeriti ako paše takva situacija
 

dado413

Novi član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
22
Na koji traktor to ide? Pretpostavljam da je plug onaj za kopčanje u jednu točku? Ja imam za TV plug pa mogu na njemu izmjeriti ako paše takva situacija
da stari plug za tomo vinkovića bi prepravio da se može kopčati na nove modele tomo vinkovića kopčanja u 3 točke
. Ako možeš izmjeriti bio bih zahvalan
 

Prilozi

  • 2.jpg
    2.jpg
    166.2 KB · Pregleda: 24

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dado,
postoje norme za mjere koje tražiš, ovisno o kategoriji priklučka (traktora), no meni nisu poznate i na taj način ti ne mogu pomoći. No mogu ti reči kak bi ja u svojem nepoznavanju normi napravil, a da bu dobro.
Širinu prema tome koliko možeš raširiti podizne poluge, a da nisu preblizu kotačima, odnosno da bez problema natakneš kugle na bolcne). Visinu odredi tako da topling cilja između prve i zadnje osovine traktora kad je plug oko 20 cm u zemlji. Preporučam da napraviš barem 4 rupe (po visini) za kopčanje toplinga, jer buš kasnije u oranju vidjel koja ti najbolje odgovara.
Ukoliko ne voliš računati navezi traktor na mjesto koje je 20-25 cm povišeno (može na 4 kvadra na kojim su fosne). Onda imaš položaj kao kad oreš prvu brazdu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Mogu ti napisati mjere, ali moraš reći za koju kategoriju trebaš: normalnu 1 ili manju 1N ili 1S?
Za kakav traktor to želiš prikapčiti?
 
Posljednje uređivanje:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,331
Na mojem plugu za Tv mjere su sljedeće A-480, B-600, C-22, D-300, E-55 s tim da je E mjera između pločevina, a D mjera od nosača do sredine rupe, a na istoj mjeri ima još jednu rupu pomaknutu prema odostraga. Nadam se da će biti od pomoći ovi podaci.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
To bi bila kategorija 1N:
donji bolcni ø22.4mm, širina kugli 35mm, razmak (centra kugli) 436mm (znači mjera A je 420mm, mjera B nije važna, jer je najbolje kupiti originalne bolcne za kat.1), bolcni na toplinku fi 19mm, visina rupe top linka od donjih bolcna 360mm.

O D mjeri ovisi geometrija i dizanje pluga, pa, za svaki slučaj, napravi više rupa po visini:
310+50+50+50mm (dakle, da imaš i visinu od 460mm, za normalnu kategoriju 1, da eventualno možeš taj plug zakapčiti za neki manji normalni traktor). Tu ide bolcn promjera 3/4", dakle možeš izbušiti 19mm.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,331
Tomo Vinković serije 800 ima 20 rupu na toplinku, nije sad neka velika razlika ali ako ima postojeće klinove onda ništa ne paše.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Nije važna rupa, već promjer bolcna. A on bi trebal biti standardni, a to je 3/4" (19,05mm).
Osobno, više volim knap rupe, jer se onda priključci manje klimaju, a i rupa se teže razloha.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Nestandardni?
Nemam Tomeka, pa ti vjerujem, no čudno mi je.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,331
Znam i meni je al tako je, glupo mi je kaj su na njega stavljali veće bolcne nego na veće traktore. Najgore je kad kopćam priključke koji mi pašu na više traktora, uvijek je krivi klin. Ne znam koji im je to standard bio ili im je bilo jednostavnije kod izrade kad ima puno rupa i klinovi pašu i za kuku.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Govorimo o trećoj točki?
200647.jpg

Pa tko im je izrađivale kugle s 20mm rupom?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,331
Da o trečoj točki govorimo, nemam pojma tko im je radio takve kugle s 20 mm rupom. Ja sam isto naknadno kupio ovu za Imt i probušio ju na 20 tako da imam dvije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh