• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci za motokultivatore

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Evo i ja da zamolim nesto.

Ako ima ko frezu od labina velikog koja ima nozeve koji nisu nimalo istroseni...molim da poslika i(ili makar) izmjeri dimenziju jednog novog noza.

Ja danas gledam kod sebe...jbt meni na frezi ostali samo patrljci od nozeva :)

Nije skupo na komad da uzmes...ali sve da izmjenim dodje brdo para...pa cu vidjeti da napravim sebi...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
da imam ijednog labina u krugu od 20km otisao bih i poslikao ali ovako nema vajde. u kraju gde sam se rodio labina ss koliko ti dusa hoce. doduse mundijala malih nema
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Ne pitaš prave ljude :)

Rupa je ø62mm.
Razmak rupa je 130mm. Rupe su ø13mm.
Donji radijus je r51mm, gornja širina od osi je 41mm. Skicu dobiješ poslije.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja mislim da je fi 70 , razmak 120 mm .. ali ako zajebem napravil si budem dupli posao ..napravio bi neko kino za zagrtanje krumpira ...s diskovima .

Nemoj biti lud nabijati kilometre za takvu glupost ..pola forumaša ih ima doma ..idem sad googlat

velečasni
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ne pitaš prave ljude :)

Rupa je ø62mm.
Razmak rupa je 130mm. Rupe su ø13mm.
Donji radijus je r51mm, gornja širina od osi je 41mm. Skicu dobiješ poslije.
thx ..sad bum napravil 5 komada , ima da ima za sve priključke za koje još i nemam ideje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Onda dobiješ i skice ploče koja ide na plug npr.
PDF ili Acad?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako je Acad ".dwg" onda može ..
Mada mi nije to tak interesantno jer to bi ja gonil s SS , imam redukciju SS -mundijal pa ovak paše na svakog .
A na redukciju može ploča i 200x 200 jer nema kam zapeti ..
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Re: motokultivator labin progres

Imam kojih 6-7 godina IMT-ovu kosu onu 130cm zahvata od SS Labina.kosim godišnje oko 1.hektar sa njom,onako pokosim u dan ili dva i to je to,Kosim po očišenom terenu,ne zalazim na rizična područja i nisam imao nikad neki lom noža i sl.
Zanima me šta s onom ,ako se ne varam,kombinacijom kolomasti i ulja koje se sipa u samu kosu,da li to treba mijenjati ako se kosi pomalo?
Da li se može dosuti kolomasti i ulja u nju a da se ne prazni staro ulje?
Pitam jer ja to nisam nikako mijenjao, kosa radi jako dobro,ne primjetim nikakvo struganje niti slabiji rad a mijenjanje tog ulja je dosta komplicirano jer bi ,koliko sam shvatio,moralo se prazniti kad je kosa vruća tj. netom sa košnje skidat pa okrećat i prazniti. Mislim da u upustvu piše mijenjanje poslije 50 hektara ili naravno jednom godišnje.....Zamolio bih mišljenje educiranijih forumaša?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Kakav je pogon naprijed: Rotoflex ili migajuća šipka?
Ako je Rotoflex, bolje je ulje unutra, jer se glava manje grije. Ja Sam na ROtoflexu probal Viskoma-u, ali se glava previše grijala "Pregusta mast".
 

vdmuta

Novi član
Tu od
17 Ožu 2014
Poruka
6
Gorenje muta-kosor,remont kosnog uredjaja

Treba da remontujem pogon kose gorenje muta-kosor (prikljucak na dva vijka).
Molim sve koji poseduju tehnicku dokumentaciju ili su vec radili remont da mi
pomognu.
Potrebne su mi oznake lezajeva,semeringa,pogonskog vratila i ostalo.
Moja iskustva,slike i informacije podelicu sa clanovima posle zavrsenog posla.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Re: Gorenje muta-kosor,remont kosnog uredjaja

Sve štima, ali nisi rekel koju kosu i pogon imaš? Postoje dva tipa Rotoflexa (Muta i IMT Knjaževac), ekscentrični (noviji tip) ...
Greben: pašu ti noževi i prsti od IMT traktorske kose. Letva kose isto tak, ali treba vidjeti kakav je pogon, pa ti možda trebaju dva-tri noža s rupama...
 

vdmuta

Novi član
Tu od
17 Ožu 2014
Poruka
6
Re: Gorenje muta-kosor,remont kosnog uredjaja

Prvo da se zahvalim na interesovanju za temu.

Za sada remontujem pogon (orginal mutin ) na ekcentar ( kao imt-ov).
Kosu sam delimicno sredio i tu nisam imao problema.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Mislim da je migajuća šipka ,onako klasično idu noževi kao i u kosilica starih i po 30 godina...Imat ću u vidu to za grijanje ako je mast pregusta pa ću ipak staviti manje masti a malo više ulja hipenol 90. Zahvaljujem
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Pa kupi si kilu masti Viskoma. Ona ti je baš za takve stvari, da ne curi ulje van.
Ili nalij ulje (ako valjaju semeringi ili kaj već dihta).



Još jedanput: jel ima na kraju lager ili kocku?
Jel izlaz iz pogona na kosu ide u krug ili ide samo lijevo-desno?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vdmuta

Novi član
Tu od
17 Ožu 2014
Poruka
6
Re: Gorenje muta-kosor,remont kosnog uredjaja

Izlaz iz pogona se okrece u krug,a na kraju je kocka(unutra je mesingana cilindricna
biksna)
Kosni uredjaj je kao na slici
 

Prilozi

  • gorenje muta kosor.jpg
    gorenje muta kosor.jpg
    69 KB · Pregleda: 6,986
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Re:Gorenje muta-kosor,remont kosnog uredjaja

Pa postavi sliku.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Oču si sagraditi vitlo za motokultivator. Kao prikolica koja se vleće za kultivatorom. Imam sve otprilike u glavi samo me muči kako skonstruirati kvačilo za uključivanje vitla. Možda ima netko kakav link k nekakvim uputama ili slično ?
 

Braca

Novi član
Tu od
17 Kol 2007
Poruka
16
Poštovani imam strižnu kosu bez remena ako mi netko može reći točne dimenzije remena bio bi mu zahvalan. Kosa je stara 30 godina. Pokušao sam izmjeriti remene preko špage ali imam osjećaj da sam nešto pogriješio. Prednji remen (manji) mi spada a ovaj veći je iskrivio kukicu od opruge pa mi se sada ta opruga odspaja, opruga se nalazi na poluzi od natezača remena. Ili ako bi netko mijenjao kune za ovu kosilicu?

Pozdrav svima
 

Prilozi

  • IMAG0186 copy.jpg
    IMAG0186 copy.jpg
    38.5 KB · Pregleda: 270
  • IMAG0187 copy.jpg
    IMAG0187 copy.jpg
    48.2 KB · Pregleda: 405
  • IMAG0189 copy.jpg
    IMAG0189 copy.jpg
    22.4 KB · Pregleda: 268

Najnoviji postovi

Na vrh