• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Misliš da nebi bilo preteško za fergića? Da napravim šasiju od tih cijevi? 100x100x5mm?
Ne zna imt kaj je tesko.
20191008_103159.jpg
Moj mjesec dana svaku jesen vuce ovakvu kombinaciju i ide.
Kupi si nekakvu radenu jednoosovinku, od samoutovarne prikolice ili tako neceg slicnog.
Toga ima po 5000 kn vec.
Barem da je 3 × 1.5, ovo sve drugo ti je premalo.
Ove dimenzije kaj si napisal, 2 x 1.2, to ti je gajba, a ne prikolica.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Ima netko slučajno solid works ili neki drugi program da mi izračuna da li ćemi biti cijevi dovoljno jake za konstrukciju kiper sanduka? Pošto mi je ona imt kiperica malo prevelika za Tomo Vinkovića i ponekad imam potrebe za laganijom kipericom išao bih preraditi drugu prikolicu na kojoj mogu skinuti sanduk i samo trebam pojačanje uzdužno na koje će se upirati cilindar.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Nema kočnice plus treba kotače, preskupa igra za imt 539, bolje uzeti osovonu od samoutovatne. S novim gumama i kočnicama su oko 2000 kn.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Kupljenec, kam češ bolje, jednim udarcem dvije muhe.
Ubodeš onog 5136 i usput došlajsaš osovine doma. Sve je u istoj županiji i rešiš u jednom trošku.
A možda da dve za dve 🤭
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Bolje kupit gotovu kamionsku reganu prikolicu pa sw s njom služiti. U konačnici izađe jeftinije nego samogradnja a ima papir.

Kupljenec
Našel sam prikolicu po tvojim mjerama i željama.
Prikolica za drva voziti sa kranom, a kaj je najbitnije po povoljnoj cjeni 😇

 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
U okolici Vrbovca ih ima puno koji prodaju dijelove, face oglasnici su puni. Većinom su 3200 kg na više. Za 539 i previše.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Gle imam cijevi 100x100x5mm meso, i odlučil sam definitivno od tih cijevi bum delal prikolicu. E sad me ta osovina muči, 300x150 bi ju delal.
 
Na vrh