• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Kod mene piše 16.
Gle.

Ma mislim da budem sam napravio neku, baš imam volju.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
A neznam, velim ti, radio bi 270x nešto, sve zavisi od osovine, neznam iskreno jel bi mi bila dobra od kola, gumenjaka? Ona je 120 mislim.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,642
@Kupljenec ,kad već imaš cijevi, napravi prikolicu po receptu @iwanho-a
Šasija 700/900 x 2700, cca 3...4cm iznad kotača Dvije cijevi u obliku A za rudo,
Kad ti treba samo šasija za drva, imaš ju. Kad ti treba sanduk, gore napraviš drveni platon. Može biti i kiper...
Osovina svakak od prikolice za sijeno/gnoj s gumama 10/75-15,3 i traga 1300mm. Onda imaš jednu za sve.
Ili ak imaš sanduk od Tamića, širinu šasije prilagodi njemu, kao i visinu.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
A neznam, velim ti, radio bi 270x nešto, sve zavisi od osovine, neznam iskreno jel bi mi bila dobra od kola, gumenjaka? Ona je 120 mislim.
Evo ti osovine
Da si prije rekal dao bi ti ja osovinu od MB kombija, ovak sam ju bacil na otpad.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210114-094642_Facebook.jpg
    Screenshot_20210114-094642_Facebook.jpg
    35.7 KB · Pregleda: 31
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ja upravo išel gledat ovo osovinu.

I na oko mi zgleda jaka, ali nažalost prodavač nezna od čega je, jer mu to ostalo od pokojnog dede, ostalo mu puno toga od traktora, puhalnika, tanjurače, brane, plug i kaj ja znam kaj sve.

Evo slika koja od sad.
















I video.


 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Takvu sličnu osovinu sam i ja kupil. Čini mi se da je 50x50 ili čak 55x55, samo je uža (vanjska širina kotača je sad 145 cm.. Teška je kak sam vrag, jedva smo je dva deli u auto. Felge debele ko na traktoru i srce u sredini i 6 rupa za šrafe. S kotačima je teža nek je cijeli ostatak prikolice bez stranica. Valjda je bila od kakve cisterne. Umjesto guma 7,50-16 sam gore del 215/70-16 C.
Ta, koju si gledal bi mogla zadovoljiti, a na čemu je prije bila, nema veze. Ak ti ne paše iši dalje, ali u svakom slučaju kreni od osovine i kotača, to dosta toga diktira.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Mislim da bum ju zel sutra, mislil sam danas po nju al su me opet noge otkazale, pa nisam nikam išel. Samo se pitam dal buju cijevi možda prevelike te kaj imam 100x100x5mm? Da nebu to sve jako teško.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Moj C profil šasije je težak 7 kg/m, a ta cijev ima 14,2 kg/m.
Statičke karakteristike cijevi
I = 266 W = 53,1
Statičke karakteristike C profila
I = 346 W = 43
Dakle cijev ima 23,5% veću nosivost, ali je ima krutost u smjeru gore-dolje svega 77% od C profila.
Moja prikolica je predviđena za nosivost 3,5 t, a kod pažljivije vožnje može bez problema i 4 t.

Pametan si i sam odluči jel buš koristil te cijevi, s obzirom da ih imaš, ili buju pričekale neku priliku kad buju bolje iskorištene.
 

Najnoviji postovi

Na vrh