• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️
  • Molim članove da na ovoj dole temi komuniciraju o pomoći postradalima od potresa na Banovini.
    Naglasak je na pomoći selskim gospodarstvima, jer njih se obično zaboravi u ovakvim tragedijama.
    LINK NA TEMU

Prikolice iz kućne radinosti

Kupljenec

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
3,781
Pa nebi da mi šira od traktora, to mi bu za šumu, imam cijevi od 8metri i 270cm.Onda bi mogel 270xkaj već?

jocc

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
489
Pa ni 270x160 nije loše. Imam jednu 240x140 i za TV je bila taman. Bolje da je malo šira zbog stabilnosti.

Kupljenec

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
3,781
Hmm, kužim al nemam osovinu, imam od gumenjaka, neznam kak bi bila ta dobra? Nebu neka nosivost.

jocc

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
489
Šteta pravih cijevi i materijala a na to staviti lošu osovinu i uvijek razmišljati hoće li izdržati ili se nešto slomiti. Mi smo radili više prikolica za sebe i drugima smo pomagali, ali orginal osovina je priča za sebe.

Kupljenec

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
3,781
Pa to velim, da imam pravu osovinu onda mogu napravit bilo kak jaku prikolicu, jer kak velim materijala imam, osovine nemam. A ove dane kad bu mi bolje, ak mi bude išel bi polako delat ju. Jer ove cijevi buju imale pravu nosivost.

Veliš ovo se ne splati?

jocc

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
489
Šteta novaca za osovinu bez kočnica. Osobno za sebe ne bih si ju tako nikad radil. Po meni prvo kupiti osovinu i prema njoj se ide dalje, onda se zna unutarnja širina i tako dalje.

Kupljenec

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
3,781
Meni netreba kočnica, meni treba da si drva doma dopeljam iz šume, a šuma mi je 5 min od doma. I neke stranice bi napravil minimalno 50cm.

A ova?

jocc

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
489
Pa to je ok cijena ako nema puno lufta na ležajevima, ja sam navikao da imam kočnice na svemu. Tko će si kako raditi u to ne ulazim, ali znam kako bi napravio da ju opet radim a i lakše se proda.

Kupljenec

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
3,781
To bum išel pogledat, velim ti imam sve osim osovine, istina i Bog cijevi su možda malo prejake al kaj kad ih imam.

jocc

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
489
To bude kiper ili obična?
Svi mi radimo iz onog što imamo i tome se prilagodimo.

Kupljenec

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
3,781
Toga se i bojim, ali drugih cijevi nemam, zato bih od tih nspravio, ali kakvu da bude sve dobro?

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
2,742
Čeze po fejsu za tvoj traktor su od 2500-4500 ovisno o jačini,a sad je i kardanska pojeftinila,po meni ovo bi ti bila kupnja godine, čeza sa pogonom i ako baš želiš sandučarku imaš postolje i šasiju za stavit neki sanduk od tamića ili napraviš sam...kažem kupnja godine sa ovime si car i nebi te zajebavali da ne možeš povuć

Borisllav360

Dobro znana faca
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
843
Kod mene je prikolica 4x2m,osovina od cijevi čini mi se 10x10cm mada bih trebao još provjeriti a glavčine su valjda od Imt-ove prikolice i na nju tovarim 10 metara drva bez problema.

Kupljenec

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
3,781
Trebaš osovinu?
Imam od Mercedesa kombija
Kakvu imaš?
Čeze po fejsu za tvoj traktor su od 2500-4500 ovisno o jačini,a sad je i kardanska pojeftinila,po meni ovo bi ti bila kupnja godine, čeza sa pogonom i ako baš želiš sandučarku imaš postolje i šasiju za stavit neki sanduk od tamića ili napraviš sam...kažem kupnja godine sa ovime si car i nebi te zajebavali da ne možeš povuć

Ovo mi je puno 16000 kuna.
Kod mene je prikolica 4x2m,osovina od cijevi čini mi se 10x10cm mada bih trebao još provjeriti a glavčine su valjda od Imt-ove prikolice i na nju tovarim 10 metara drva bez problema.
Ja se bojim da mi nebude sve skupa preteško za moj 539.

Najnoviji postovi

Na vrh