• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Pa ni 270x160 nije loše. Imam jednu 240x140 i za TV je bila taman. Bolje da je malo šira zbog stabilnosti.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Šteta pravih cijevi i materijala a na to staviti lošu osovinu i uvijek razmišljati hoće li izdržati ili se nešto slomiti. Mi smo radili više prikolica za sebe i drugima smo pomagali, ali orginal osovina je priča za sebe.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa to velim, da imam pravu osovinu onda mogu napravit bilo kak jaku prikolicu, jer kak velim materijala imam, osovine nemam. A ove dane kad bu mi bolje, ak mi bude išel bi polako delat ju. Jer ove cijevi buju imale pravu nosivost.

Veliš ovo se ne splati?

 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Šteta novaca za osovinu bez kočnica. Osobno za sebe ne bih si ju tako nikad radil. Po meni prvo kupiti osovinu i prema njoj se ide dalje, onda se zna unutarnja širina i tako dalje.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Pa to je ok cijena ako nema puno lufta na ležajevima, ja sam navikao da imam kočnice na svemu. Tko će si kako raditi u to ne ulazim, ali znam kako bi napravio da ju opet radim a i lakše se proda.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
To bude kiper ili obična?
Svi mi radimo iz onog što imamo i tome se prilagodimo.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Čeze po fejsu za tvoj traktor su od 2500-4500 ovisno o jačini,a sad je i kardanska pojeftinila,po meni ovo bi ti bila kupnja godine, čeza sa pogonom i ako baš želiš sandučarku imaš postolje i šasiju za stavit neki sanduk od tamića ili napraviš sam...kažem kupnja godine sa ovime si car i nebi te zajebavali da ne možeš povuć

 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,555
Kod mene je prikolica 4x2m,osovina od cijevi čini mi se 10x10cm mada bih trebao još provjeriti a glavčine su valjda od Imt-ove prikolice i na nju tovarim 10 metara drva bez problema.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Trebaš osovinu?
Imam od Mercedesa kombija
Kakvu imaš?
Čeze po fejsu za tvoj traktor su od 2500-4500 ovisno o jačini,a sad je i kardanska pojeftinila,po meni ovo bi ti bila kupnja godine, čeza sa pogonom i ako baš želiš sandučarku imaš postolje i šasiju za stavit neki sanduk od tamića ili napraviš sam...kažem kupnja godine sa ovime si car i nebi te zajebavali da ne možeš povuć

Ovo mi je puno 16000 kuna.
Kod mene je prikolica 4x2m,osovina od cijevi čini mi se 10x10cm mada bih trebao još provjeriti a glavčine su valjda od Imt-ove prikolice i na nju tovarim 10 metara drva bez problema.
Ja se bojim da mi nebude sve skupa preteško za moj 539.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Pa nije 16 nego je 11tkn to bi bilo odlicno
Ovdje imas u KA za 6000kn gotovu prikolicu...ako ti je 11 puno ali racunaj da je ona pogonska, krcas koliko stane i gas, lako stavis sanduk ako ti kupa ne treba
 

Najnoviji postovi

Na vrh