• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

nparat

Novi član
Tu od
16 Stu 2008
Poruka
25
Re: prikolice iz kucne radinosti

Hvala na savjetu sad moram razmisliti šta je teže kratiti ili micati cilindar
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Re: prikolice iz kucne radinosti

nparat kaže:
Hvala na savjetu sad moram razmisliti šta je teže kratiti ili micati cilindar

Cilindar bi ti trebal biti na negdje oko polovice sanduka prikolice. Radije pomakni zadnje točke vješanja sanduka.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: prikolice iz kucne radinosti

po mome misljenju klip ne mora biti na sredini 10-15% prema nazad ne bi trebalo praviti problem a mnogo znaci
ali ipak mnogo faktora utice na polozaj klipa , nista nije sablonski
 

nparat

Novi član
Tu od
16 Stu 2008
Poruka
25
Re: prikolice iz kucne radinosti

Pokuša sam nacrtati moj slučaj i izgleda da s svakih 10 cm dobivam 1stupanj nakošenosti




 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Re: prikolice iz kucne radinosti

Vodi računa o sljedećem, ako pomakneš cilindar prema zadnjem dijelu sanduka, dobit ćeš na visini podizanja, ali izgubiti na masi podizanja. Teško ćeš u tvojoj situaciji uskladiti i jedno i drugo. Ako ti je cilindar dosta jak, onda nemaš brige, ali opet, računaj na moguće preopterećenje konstrukcije prikolice u mjestu hvatišta cilindra. Probaj samo sanduk pomaknuti par centimetara unazad, sve ostalo ostavi isto, mislim da ćeš time dobiti ono što želiš, a da ne izgubiš na podiznoj moći. Kao na prvoj slici.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: prikolice iz kucne radinosti

savo pitanje za tebe? dali bi se gdi mogla nač šasija od kamiona da je dugačka oko 5 metara točnije nesmije biti krača od 4.60. i od prilike od kojeg bi to kamiona mogla biti od prilike?
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Re: prikolice iz kucne radinosti

Mercedes 608 d ima sasiju 520 cm a tih kamioncica se da naci rashodovanih po medjama !
kikic MF kaže:
savo pitanje za tebe? dali bi se gdi mogla nač šasija od kamiona da je dugačka oko 5 metara točnije nesmije biti krača od 4.60. i od prilike od kojeg bi to kamiona mogla biti od prilike?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: prikolice iz kucne radinosti

pazi ovo , ja nisam ni primijetio da si mene pitao kikicu :oops:

inace ja sam ti iz BiH tako da nemam pojma po HR gdje se sta moze naci
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: prikolice iz kucne radinosti

znam nego sam mislio dali znaš možda od čeg postoji tak dugačka šasija idealno bi mi bilo da je široka 170 ali da je i šira nebi mi smetalo tako ču ju staviti u V i na nju staviti drugu šasiju koja če biti kiper
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: prikolice iz kucne radinosti

170 je vec ozbiljna sirina za sasiju , mozda samogradnja :scratch
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: prikolice iz kucne radinosti

da to sam i ja mislio. dakle što misliš o kockastom profilu debljine 12mm s obzirom da je kockasti ja mislim da je to dosta jako.
nego da te pitam još kod izrade te prikolice dali bi bilo pametno donju šasiju na koju bi stavljao tandem osovinu neovisnu jednu o drugoj, dali bi bilo bolje napraviti šasiju normalnu kao i gornju ili da ju stavim u V. što ti misliš. s tim da je dužina nekih 4 metra, a širina 170 odnosno, unutarnju širinu tovarnog prostora računam da je nekih 160 i visinu stranica 150 tak da bi mi to bilo nekih 9 tona. pa vidim ti dosta radiš s tim prikolicama koja bi bila bolja šasija s tim da bude tandem osovina koju bi skupa spojio i onda u izmedu osvina stavio nosivost prikolice ako me razumiješ tako da su prva o zadnjoj neovisne da se ravna prema svakoj visini kopčanja na traktor. dok su tandemke inače svaka osovina za sebe i fiksna na osovini.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: prikolice iz kucne radinosti

za sasiju sam te razumio vise sam pristalica provaougaonih nego ''V'' sasija

vjerovatno mislis na cijev 120X120mm , koja je debljina stijenke u te cijevi ipak 4m je ohoho a debljina stijenke je jako bitan faktor

za osovinu kako bi stavio nista te nisam razumio daj neki slikovit prikaz
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: prikolice iz kucne radinosti

dakle bilo bi bolje da napravim pravokutnu šasiju 170x410 bez ruda za kapčenje plus rudo.
evo slikao sam profil s kojeg bi ja to izradio. dakle profil je mjere 80x120 i debljine mesa profila je 10mm. po meni je to dosta jako. što ti misliš???
evo tog profila
642a1572.jpg
4711dca7.jpg
dbf0aeb6.jpg


sad ču ja nacrtati u paintu kako sam mislio riješiti osovinu tandem pa češ mi reč dali če to biti dobro a zasad evo slike ovog pa mi reci jel to dosta jako za tak veliku prikolicu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: prikolice iz kucne radinosti

meni ova masivnost profila djeluje OK , ipak 10mm :prayer:

ajd i osovinu da vidimo :idea:
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Ja neznam ali ovo mi je jadna od najzanimljivih
Tema na Forumu,,,ali haman godinu dana niko
nista nije pisao il pravio???
Ja sam ocekivao da ce moj zemljak Savoris ove
godine neku novinu praviti??
Ja sam pravio jednu manju obicnu za moga (fergu hehe)
IMT 539...ali kad radim nemam vremena da slikam.
Krajem iduce sedmice akobogda ide na pjeskarenje i
na farbanje pa cu to malo poslikati..i staviti koju sliku.

Zelim da ova tema opet malo zazivi
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
pa ljudi pravite , ja sam sebi napravio :D

inače možda i ja napravim još jednu karetu sa tandem osovinom na ovaj sistem kao što sam ovu već uradio jer mi se opasno svidja
samo nisam još utvrdio količinu koju bi tovario , možda nešto da napravim da se drva slažu u dva reda i onda bi stajalo oko 7-8 metara

šasiju imam ali nemam osovine i točkove
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
ja isto imam prikolicu(labudicu) rucne radinosti osovina je od tamica felge takoder tovarni prostor je sirine 135cm a duzine 3m malo ima specifican rud ali smo je slagali da bude sto blize kamionu posto se neda registrirati slike budu za koji dan sasija je napravljena od trokutastih profila (profili su za gradnju kabina za grad. i polo. strojeve)
 

nparat

Novi član
Tu od
16 Stu 2008
Poruka
25
Prikolica

Evo da konačno završim svoju priču o, prikolici ovakvo kipanje je nedovoljno rasutog i suhog materijala ostane pola nemam uopće ideju šta će biti kad dođe sezona gnjojidbe vinograda ali nisam imao snage ponovo sve pilati i premještati još je jedan problem a to je da je sve skupa ipalo na vagi tako da sav teret nose kola od prikolice felge su od tamića ali su gume od kombi programa tako da neznam nosivost treći problem je ostao međuosovinski razmak tako da prikolica djeluje dosta nestabilno.Nadam se da će netko izvući nekakve pouke iz mog slučaja te da iste greške ne ponavlja.
Inače probao sam voziti 2.2T pjeska i uspija sam niz nizbrdicu od 20% te istu takvu uzbrdicu možda sam napravija zastoj u prometu ali šta se može.



 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh