• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
mislim da sam ju videl prikopčanu za najnoviji range rover i u njoj bijelog lipicanca:D
 
M

mensud

Guest

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
evo Savo slika od prikolice pa ti daj svoje misljenje koji bi klip odgovarao i sta bi se trebalo raditi da bih bila kiper.

ček ovdje meni ništa nije jasno :scratch jel se ona klati na ovoj cijevi koja se nalazi ispred osovine ?
ako je tako onda ti je visina podizanja jako mala jer će brzo sanduk da se nasloni na točkove
 
M

mensud

Guest
osovina je puno zeljezo,ja na nju tovarim 2,5 m drva i nosi bez problema
 
M

mensud

Guest
ne to,ja sam to kontao odsjeci i nesto novo da smislim ali ne znam koji je najbolji nacin
 
T

tbakovlj

Guest
Evo jednu iz moje kućne radinosti,
prilikom kupnje:


Početak radova


Prije farbanja


Farbanje






I konačno gotova
 
B

BAGERISTA

Guest
Vrhunski odrađen posao,,,,nema se šta reč,,,slike govore više od riječi......:prayer:
 
M

mensud

Guest
sta bi mi ti preporucio,kako i koji cilindar bi mogao ubaciti na mojoj prikolici,na koji nacin bi je ti preuradio da kipa,posto vidim da si majstorcina
 
B

BAGERISTA

Guest
sta bi mi ti preporucio,kako i koji cilindar bi mogao ubaciti na mojoj prikolici,na koji nacin bi je ti preuradio da kipa,posto vidim da si majstorcina

Na koji način i kako ubacit klip za kipu,,,mene ne pitaj,,nemam blage veze,,,za te stvari se čovijek mora dosta razumit,,i na koji način i di postavit težište,,,koliko če nosit i bit opterečena zadnja osovina,,odnosno ruke na kojima se drži sanduk,,,itd....dali če bit trostrani ili jednostrani kiper,,,i koji cilindar,,,koliko jak,pa i vidit dali je moguče dobit kipanje,,odnosno dali je moguče to napravit....

A da sam majstorčina to nisam,,,neznam poi čemu si to zaključija..:scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Evo jednu iz moje kućne radinosti,
bome si se ti lijepo naradio na njoj , ispada kao da si je pravio iznova
felge , kipa , stranice i još 300 čudesa
svaka čast
 
T

tbakovlj

Guest
bome si se ti lijepo naradio na njoj , ispada kao da si je pravio iznova
felge , kipa , stranice i još 300 čudesa
svaka čast

Nemoj ni pitat, uglavnom je sve moguće na njoj rađeno nanovo, od zatvarača, stranica, lagera na kotačima, priključaka, rude .....
Imam još jednu koju sam radio kumu, stavit ću slike kasnije, radi se o maloj 5 tonki (nije kiper) nju sam nabrzinu napravio nekih 5 dana rada, dok mi je za ovu zmajevku trebalo puno više, čekam zimu i snjeg pa da se bacim na još jednu zmajevku.
Inače na ovoj vozim 8,5 tona suhog kukuruza i ide bez problema
 
T

tbakovlj

Guest
sta bi mi ti preporucio,kako i koji cilindar bi mogao ubaciti na mojoj prikolici,na koji nacin bi je ti preuradio da kipa,posto vidim da si majstorcina

Reci mi prvo kolko tona nosi prikolica, više od 3 ili manje, i jel ona sad u funkciji kipera ali na principu pluge?(ne vidim baš jasno na slikama)
 
M

mensud

Guest
nije imala kipu,ja planiram da ugradim sad.to sto vidis su ojacanja
 
T

tbakovlj

Guest
nije imala kipu,ja planiram da ugradim sad.to sto vidis su ojacanja

Kolko vidim po slikama imaš puno posla ako ćeš stavljat cilinar.
Po slikama se vidi da bi cilindar morao staviti na rudu, što ti baš i ne preporučam jer kad bi kipal slomil bi rudu, a ako se ne varam već je bila lomljena.
Neznam kakav kiper namjeravaš raditi, trostrani, dvostrani ili samo nazad
Za bilo koji način kipanja moraš raditi drugu donju šasiju, a za gornju ti preporučam da ju po dužini ispod pojačaš sa dva U profila čija veličina zavisi o nosivosti same prikolice.
Što se tiče cilindra, ako radiš trostrani treba ti cilindar za trostrano kipanje koji je puno duži i veći od cilidara za dvostrano kipanje, njega stavljaš na sredinu prikolice između ona dva u profila kojima pojačavaš gornju šasiju. Ukratko je to to, budem probal nacrtat u 3d programu sutra pa ti stavim slike da vidiš na kaj mislim
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
mensude kako ja vidim tebi se takav zahvat jednostavno ne isplati
posjeti malo otpade i pronjuškaj malo , za tebe bi dobro došla neka osovina od kobbija prednja
čak znam u tuzli da se prodaje jedna zadnja osovina od FIAT DUCATO koja bi ti bila originalna stvar , još malo željezarije i šasija gotova
a za sanduk okvir možeš uraditi od cijevi 6x4 i samo za uzdužne nošače staviš recimo U profil ili cijev 10X4
patos možeš napraviti i drveni

'oću da ti kažem da ti ova sadašnja prikolica ne izgleda nešto baš najsjajnije i da kao ovakva može da ti posluži sa neke sitnije stvari , a za onoliko vremena koliko ćeš da izgubiš na njenoj prepravci možeš da uradiš 2/3 nove prikolice
jeste malo veći finansijski izdatak ali ćeš onda imati DVIJE prikolice od koje će jedna biti EKSTRA

a ako možeš nekome prodati ovu prikolicu i izvući pare za materijal nove onda još bolje



nije problem pomoćemo mi tebi koliko možemo i oko ove ali ipak razmisli i o ovome što sam ti rekao
 

Najnoviji postovi

Na vrh