• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
pa dobro ljudi stvarno nema smisla da me ovoliko zezea forum
nemožem niti da stavim slike niti da stavim link prema nekoj drugoj stranici :x
koji je ovo vrag ?
 
B

Bobo

Guest
Ja nemam pojma sto se dogadja, aj nista ne mrdam, mrtav sam umoran i sve slike vidim koje si ovdje iznad postavio, cak i dupla, koje cu sad maknuti ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
evo ja i dalje ne vidim moj post sa linkovima i slikama
nešto nije u redu
i nisam jedini koji ima problema sa time
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
bobo odloguj se i probaj vidjeti kao gost ili na neko korisničko ime koje nije iz uredjivačkog tima
ti vjerovatno vidiš sve jer si mod
a pogledaj ima li gdje opcija da ti odobriš taj post ?
jer meni piše da post neće biti vidljiv dok ga administracija ne odobri

ajd pa kasnije obriši ove moje postove iz OFFa
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
evo jedne njemačke prikolice čini mi se dosta jednostavno napravljene ,5 tona
 
Posljednje uređivanje:

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Da čini se jednostavna, a sudeći po slikama nebi trebala biti teška, nego @breza jel to ti prodaješ ili si kupio ili si negdje vidio?
 
B

BAGERISTA

Guest
Po meni je prikolica,,,za desetku,,,,,,,,,,,a i kako je PELE reka,,,nebi trebala bit teška,,,i jednostavna konstrukcija,,,,makar je pojačana tamo di najviše treba,,,,ono ča se vidi sa slika.........

Naravno,,ako se krca ono šta je predviđeno,,radit če bez problema,,,i ako je i malo više,,,neče bit problema..:):),,,ali ako se nalomi gore duplo a i više,,,mora popustit...:(

Jedino su upitne kočnice,,,mada mi se čini da ih ima prednja osovina.........:scratch:scratch
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Je prednja ima kočnice, dobro si primjetio @bagerista, šteta da nem i zadnje, a jbg treba veći i jači traktor s fergom se nije za igrat,,,,,
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
čini mi se po prvoj slici da ima i ručno dizanje kipe, dobro kad se mjenjaju traktori, a ne kipa se prečesto...to je baš namjenjeno za jednostavnije traktore...jedini nedostatak je da kipa samo na stranu. koliko košta, ako je na prodaju?
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
da ima ručnu kipu a može i preko traktora i ima tu naletnu kočnicu,meni se sviđa zbog jednostavne konstrukcije i sve si mislim da možda nešto i sam probam napravit. Inače je na prodaju (nekih 2400 eura) nije moja) a može se vidjeti na ulazu u Lonjicu iz pravca Vrbovca
 
B

BAGERISTA

Guest
da ima ručnu kipu a može i preko traktora i ima tu naletnu kočnicu,meni se sviđa zbog jednostavne konstrukcije i sve si mislim da možda nešto i sam probam napravit. Inače je na prodaju (nekih 2400 eura) nije moja) a može se vidjeti na ulazu u Lonjicu iz pravca Vrbovca

Ljepa prikolica.........nema šta..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
da ima ručnu kipu a može i preko traktora i ima tu naletnu kočnicu,meni se sviđa zbog jednostavne konstrukcije i sve si mislim da možda nešto i sam probam napravit. Inače je na prodaju (nekih 2400 eura) nije moja) a može se vidjeti na ulazu u Lonjicu iz pravca Vrbovca
Malo je nježna za veće traktore. To je nekih 4..5T, za traktore do 50...60ks. Koliko je stara? 30 ili 40g?
 
B

been

Guest
zdravo društvo,novi sam na forumu pa izvinite ako se umiješam u vašu trenutnu raspravu jer se još ne snalazim dobro,ustvari mene zanima dali neko zna ima li negdje povoljno osovina sa dif. od tamića,hvala unaprijed i od sada ću se truditi da i ja vama pognem koliko mogu.pozzzz
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
diferencijal od tamića je skup , traži nešto pa na šta naidješ
ima izmedju Brčkog i Srebrenika jedan diferencijal jako masivan bez felni i točkova traži cigojlo 300km , može se cijena spustiti garant na 200
neznam od čega je ali mogao bi ga uporediti sa recimo TAM 130 ili sličnim
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
a jeli sa trubama

kako misliš sa trubama :?
kompletan je diferencijal , nema točkove ali čovjek ima otpad i mogli bi se naći i točkovi vjerovatno
diferecijal je takve kostrukcije da bi 'ladno mogao biti po mojoj slobodnoj procjeni na prikolici nosivosti 8T , preveliki je za tebe

evo ja na moju kardanku tovarim 3,5T i nema problema , zašto se ne raspitaš malo kod onih što rasturaju kamiončiće i kombije mercedesove
oni su ti na izlazu iz Tuzle prema Kalesiji
tebi bi odgovarao neki diferencijal od mercedesa 4XX pa nadalje , dovoljna ti je nosivost a dobiješ i duple gume pozadi koje su velika prednost
 
B

been

Guest
kako misliš sa trubama :?
kompletan je diferencijal , nema točkove ali čovjek ima otpad i mogli bi se naći i točkovi vjerovatno
diferecijal je takve kostrukcije da bi 'ladno mogao biti po mojoj slobodnoj procjeni na prikolici nosivosti 8T , preveliki je za tebe

evo ja na moju kardanku tovarim 3,5T i nema problema , zašto se ne raspitaš malo kod onih što rasturaju kamiončiće i kombije mercedesove
oni su ti na izlazu iz Tuzle prema Kalesiji
tebi bi odgovarao neki diferencijal od mercedesa 4XX pa nadalje , dovoljna ti je nosivost a dobiješ i duple gume pozadi koje su velika prednost

srvarno je taj prevelik,ovako malo njuškajući baš na piku naletim na trakt.prikolicu kompletnu za 250 km,a to je ustvari,kako kaže prodavac od tamića,znači sa gumama,difer.,i sanduk drveni 3x2,kad sam sve ispitao tek onda vidim da je prodavac iz cazina pa mi puno daleko,ali eto ako nekome odgovara,mislim da je super ponuda,a ja ću nastaviti tražiti što bliže i naravno što manju cijenu ili zamjenu za nešto drugo,fala drug..
 

Najnoviji postovi

Na vrh