• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

Papcina

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
374
pozdrav

totalno sam nov u ovim vodama i na ovom forumu.. i drago mi je da sam nasao ovaj forum jer mi se cini kao najidealnije mjesto za pitat :)
dakle, trebam napravit prikolicu za gumenjak do 3m duzine... 3 su problema:
1. ogranicena sredstva kojih gotovo ni nemam :D 2. prikolica ce se vozit iskljucivo po bijeloj cesti/sumi/kamenjaru 3. ne znam kako slozit kotace :scratch
kostur i to sve imam u glavu i dio na papiru... ono sto me muci vec dva dana je to sto nemam pojma kako slozit kotace... vidim po netu da svi koriste ugl vec gotove osovine (koje ja nemam).. a morao bih koristit kotace od auta jer kotaci za "rucna kolica" (iliti kariola ili tačke) bi trajale mozda mjesec dana, kao i oni od skutera posto bi prikolica isla po krsnom terenu...
sad mi je problem posto ne znam kako centrirat auto gumu na neku sipku/osovinu posto sama felga nije na sredini i nije punog profila... mislio sam mozda s druge strane auto felge zavarit puni profil celika pa napravit rupu u sredini kroz koju cu provuc osovinu.. imate neku pametniju ideju kako namontirat auto gumu?
sistem osovine sam namjeravao ovako nekako napravit... samo me jos te felge muce...
http://www.youtube.com/watch?v=fLRF6rN4OcY
sveukupna tezina prikolice i gumenjaka kad je na njoj ne bi trebalo prelazit 150kg (ako i toliko)

hvala svima na savjetima!
poz
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Misliš ukupna nosivost prikolice 150 kg ? Onda uzmi osovinu od auto prikolice s otpada, jeftinije ćeš preć a gume su od auta.Druga opcija ti je zadnji most od auta, on je u centru a imaš i kočnice. To ti mogu dati za gajbu pive..:drinkers:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
a čime bi ti vozio tu prikolicu ?
koja nosivost?
 

Papcina

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
374
Misliš ukupna nosivost prikolice 150 kg ? Onda uzmi osovinu od auto prikolice s otpada, jeftinije ćeš preć a gume su od auta.Druga opcija ti je zadnji most od auta, on je u centru a imaš i kočnice. To ti mogu dati za gajbu pive..:drinkers:

dok je nadjem na otpadu proci ce tjedni :? kočnice mi ne trebaju uopce..

a čime bi ti vozio tu prikolicu ?
koja nosivost? E da a od kud si ,ajd se predstavi.

ups, sry zaboravio sam predstaviti se, obavljeno :)
prikolicu cu vozit autom koji ima 4x4 pogon, i ima kuku...
nosivost? cega, prikolice? pa gumenjak ima oko 50-70kg tezine.. zajedno sa prikolicom mislim da ce bit uvrh glave 150kg sve zajedno na kotacima :roll:
inace sam sa jednog otoka u kvarneru.. a put koji bi prikolica (ako je napravim) prelazila je cca 5km iskljucivo po bijeloj cesti/kamenjaru i sumi...

kako se krecu cijene tih osovina po autootpadima? vidim na njuskalu cijene oko 100€ ugl...
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Da si mi bliže, kažem ti dao bi ti osovinu za gajbu pive,,,,,, ovak ništ,,,, čuj velim ti zadnji most bi ti bio naj povoljnije za nekih 100-200 kn .
 

Papcina

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
374
Da viš da znaš.......

thx...
sad se moram raspitat jel ima kakav auto na otpadu na otoku :mrgreen:
ako ne onda put na kopno...
ugl ako iskoristim ovaj zadnji most.. samo ga zavarim na kostur i to je to? drugo nis ne treba?
 
V

VTZ

Guest
Papcina, po svemu što si opisao, ispada da tebi treba omanja autoprikolica, dakle klasična jednoosovinka s dva kotača, jer gumenjaci su ustvari prikolice s četiri kotača.

Tvoja prikolica najvjerovatnije ne treba biti ni registrirana, a s obzirom da baš i nemaš puno iskustva oko toga, možda bi ti bilo najbolje pronaći i kupiti za male novce neku gotovu, ili rashodovanu autoprikolicu.

http://www.njuskalo.hr/index.php?ct...0&sort=relevance&raw_category_id=0&sort=cheap
 
Z

zetor4718

Guest
Evo slika od moje šumske prikolice u skoroj budućnosti,pa sam je složio otprilike kako bi trebala izgledati,zato molim komentare i dobre i loše!Dužina je 4m,širina šasije 80cm,gume su kamionske niskoprofilne.



 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
pretpostavljam da ćeš za rudu staviti ovaj profil X2

gume ekstra
šasija (zavisi od terena) možda malo preduga


sve u svemu biće to dobro :supz:
 
V

VTZ

Guest
Dugačka šasija plus rudo, kotači prilično otraga - bit će to pravo opterećenje na rudo, i na njegov spoj sa šasijom...
 

Najnoviji postovi

Na vrh