• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

O

ostrica

Guest
Prikolica je vocarska i vuci ce je IMT 539. Sve je ravno tako da sa te strane nece biti problema. Brine me jedino opterecenje na samu osovinu prikolice, da li je trebala ici jos nazad, pa samim tim preneti jos tereta na traktor.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Prikolica je vocarska i vuci ce je IMT 539. Sve je ravno tako da sa te strane nece biti problema. Brine me jedino opterecenje na samu osovinu prikolice, da li je trebala ici jos nazad, pa samim tim preneti jos tereta na traktor.

zavisi koliko je jaka osovina i gume
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Evo imam jednu prikolicu koju sam kupio prije 3 godine, bila je takva da sam je jedva došlepao kući. Nije imala stranica, lim sa poda je bio pola metra u zraku...
Evo napravio sam stranice, povario malo tu i tam, prefarbao cijelu unutra, vani i ispod, složio signalizaciju, kočnice, napravio mrežu ispred...
Prije godinu dvije je izgledala bolje, ali evo danas izgleda ovako


 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
a kak kočiš sa njom?
unikat prikolica, nema kaj :D
pogotovo grafički dizajn :D
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
a kak kočiš sa njom?
unikat prikolica, nema kaj :D
pogotovo grafički dizajn :D
Vidi se kočnica na slikama, sa prednje strane (navojna palica + sajla).
Imam namjeru staviti hidraulične kočnice, preko izvoda za kipanje, nije najbolje riješenje, ali bar ne treba silaziti sa traktora.
Kod mene je takav teren da letim nizbrdo s praznim traktorom, tako da prikolicu skoro pa odma u šumi zakočim i vozim se do doma jer je skoro cijelo vrijeme nizbrdica.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Osovina je jaka, meso cevi je 5mm. Gume su 15-ice, teretne sa kombija skinute, ali u extra stanju.

ja na 15kama C nosim 2 metra drva bez problema , nisam probao ali smatram da je 3m sirovog tvrdog drveta otprilike neki maksimum po meni , možda čak i više :roll:
 
O

ostrica

Guest
ja na 15kama C nosim 2 metra drva bez problema , nisam probao ali smatram da je 3m sirovog tvrdog drveta otprilike neki maksimum po meni , možda čak i više :roll:

hehe, pa dobro za drvo, ali koliko gajbi voca moze da ponese, ili drugim recima, koliko su teska ta 2 metra sirovog drveta :D
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
hehe, pa dobro za drvo, ali koliko gajbi voca moze da ponese, ili drugim recima, koliko su teska ta 2 metra sirovog drveta :D

2 metra je cca nekih 1600-1800kg , otprilike
 

Papcina

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
374
uh, evo ovako...
izvukao sam (nisam ni znao da to imam u vrtu :shock: ) zadnji most od kombija Zastava 850AK.. pokidao sam limove i pustio samo osnovu...
e sad to izgleda ovako
http://i296.photobucket.com/albums/mm163/Papcina/Prikolica/DSCN2692.jpg
a moj plan je ovo otprilike.. jos cu vidjet tocnu sirinu kuda ce ic al ugl to je to...
cijevi ce bit deblje kvadratne, i po sredini ide jedna šina da to bude čvršće..
http://i296.photobucket.com/albums/mm163/Papcina/Prikolica/mini-DSCN2692.jpg
trenutno me muci stvar sa amortizerima... dal da fiksiram ove vilice ili ne? jer ako moram stavljat opruge onda moram dodatno varit nesto od cega ce se opruga odbijat... mislim da je dovoljno da fiksiram sve to pa da guma amortizira... je to ok?

usput, trebam ovaj aluminijski komad sto stoji na osovini kotaca... na jednom mi to fali (mozda ga i nadjem al sumnjam) pa ako netko slucajno ima negdje doma nek javi jer mi je prilicno hitno...
http://i296.photobucket.com/albums/mm163/Papcina/Prikolica/DSCN2687.jpg

hvala, i bilo kakav savjet je dobrodosao...
napominjem da ce prikolica bit iskljucivo za 2-3km po bijeloj cesti i sumi za vuc gumenjak do mora...
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
taj aluminijumski dio se zove narodski ''gumigeling'' , možeš i bez njega , samo stavi neku cijev kao distancu
a ne vjerujem da ćeš se usrećiti ovom osovinom , imaš mnogo boljih rješenja za malo para

PS
drugi put nemoj nas silovati sa veličinom slike , resizuj je na 800x600 :madmana:
 

Papcina

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
374
taj aluminijumski dio se zove narodski ''gumigeling'' , možeš i bez njega , samo stavi neku cijev kao distancu
a ne vjerujem da ćeš se usrećiti ovom osovinom , imaš mnogo boljih rješenja za malo para

PS
drugi put nemoj nas silovati sa veličinom slike , resizuj je na 800x600 :madmana:

ups za slike, evo stavio sam direktne linkove :supz:
ugl, sto da napravim sa tim oprugama, da ih stavljam ili ne? ja nebi da se mene pita, mislim da ce gume dovoljno amortizirat... ili ne? :scratch
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
na autootpadu nadjes zadnji most od auta, kombija sa tockovima, sve kompletno, i onda radis bez ogranicenja.
Koliko vidim to je dugo stajalo, upitni su lezajevi, ne odgovara dimenzijama, gdje naci odgovarajuce kotace...
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Eto vidiš da si našo, hm federi ti nisu dobri jer ti (JA) nemožemo napravit da bude kak treba, onda moraš i amortizere stavit , da su federplate, to je izvedivo. Osovonu svakak moraš pojačat da se ne raziđe, gumigeleng, ak ima koji fićo ili kak @savoris kaže cijev da dobiješ distancu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
evo zar ovo nije mnogo jednostavnije i elegantnije , ti samo dodaj neki pod na koji bi stavljao gajbice ili šta već

šasija je od cijevi 80X60mm
osovina od AUDIja
cijev iznad osovine je 70X70mm
ruda je cijev čini mi se 80tak mm neznam tačno

sve ovo uradiš za pra sati posla i imaš nešto što lagano nosi 1.5-2t

abcd0017k.jpg


abcd0016v.jpg


a evo malo šunjam po slikama i nadjoh jednu sliku prikolice koja je uradjena tako što je prekopirana ona moja ,radio je moj stric za sebe uz moju pomoć
kiperka , signalizacija , kočnice . super prikoličica za manje traktore
abcd0005o.jpg
 
O

ostrica

Guest
2 metra je cca nekih 1600-1800kg , otprilike

pa dobro, to je otprilike to, 3 metra imaju oko 2.5 tone. Probacu sa manjom tezinom pa cu videti kako se ponasa kako povecavam.

hvala
 

Papcina

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
374
evo zar ovo nije mnogo jednostavnije i elegantnije , ti samo dodaj neki pod na koji bi stavljao gajbice ili šta već

šasija je od cijevi 80X60mm
osovina od AUDIja
cijev iznad osovine je 70X70mm
ruda je cijev čini mi se 80tak mm neznam tačno

sve ovo uradiš za pra sati posla i imaš nešto što lagano nosi 1.5-2t

sve je to divno bajno i ja bi tako napravio... par problema... kao i uvijek lova je u pitanju... kao drugo na lokalnom smetlistu na mom otoku nema ni jedne krame... trece, pitao sam autootpad na kopnu i imaju zadnji most od neke krame al sve je to oko 100€ ili vise, a i kad bi uzeo opet mi je problem kako dofurat do mene...
za sad cu se probat zafrkavat s ovime, ako ne uspijem rezem to i nosim na smece i idem u daljnju potragu...
jbga, bodul ostaje bodul :supz::mrgreen:

edit.. malo razmisljam, mislim da cu na kraju skinut kompletni kostur ovog zadnjeg mosta i pustit samo vilice na koje idu kotac i na njih navarit neku debelu cijev koja ce ih spojit, i to je to...
 
Posljednje uređivanje:

Papcina

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
374
šta je krama ? :scratch

:mrgreen: definicija:
"Stara krama je ono sto ste godinama cuvali i bacili tri tjedna prije
nego sto vam je zatrebalo."
odnosno, neka poderotina, nesto staro, za otpad... ilitiga kakav jugic, stojadin ili sto vec si uzmes :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh