• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

Papcina

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
374
Savo po nasem krntija
i tako, odustajem od prvotnog koncepta... kad sam porezao vilice od kostura vidio sam da su na jednom kotacu lezajevi totalno izlizani i fale 3 komada... pa se kotac nije pravilno vrtio... i eto, sve je zavrsilo na smetlistu, trazim novu osovinu...
 
Z

zetor4718

Guest
Evo i ja sam završio svoju šumsku prikolicu,preostalo je samo da je ofarbam i da napravim produžetke na štice.vozit ču na njoj do 8m drva,za nju ništa kao ni za traktor.







ZANIMAJU ME VAŠI KOMENTARI!!!!!!!!!!!!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
zasto si spajao stice jednu za drugu?
koliko je dugacka prikolica? mora se visoko slagati za 8m. makar, nije problem naslagat. obicno je teze istrpat :D
stavi si obavezno L profil na ove vanjske u profile tako da se usjece u metricu, da ne klizi.
inace prikolica izgleda prilicno dobro..
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
lijepo napravljeno .svaka čast. Možda čak i malo premasivno.
Jedino mi nije baš jasan spoj rude sa šasijom(onaj dio koji se nevidi na slikama,kao ni spoj osovine sa šasijom).I nisi napravio ove ušice za štice sa strane na prikolici-da dobiješ na širini kada voziš dugomerticu i sl.
U svakom slučaju nadam se da si ti zadovoljan i da će te dugo služiti!
 
Z

zetor4718

Guest
zasto si spajao stice jednu za drugu?
koliko je dugacka prikolica? mora se visoko slagati za 8m. makar, nije problem naslagat. obicno je teze istrpat :D
stavi si obavezno L profil na ove vanjske u profile tako da se usjece u metricu, da ne klizi.
inace prikolica izgleda prilicno dobro..

Štice sam spajao zato kad stegnem sa gurtnom onda štice pritisne uz drva pa se drva ne istresaju sa strane(provjereno),dugačka je oko 5m sa rudom a sama šasija je 4m,da visoko se mora slagati za 8m čak iznad kabine.što se tiče L profila nebi bilo loše ali kad dobro stegneš drva i sa dvije gurtne vjeruj mi ne klize.
 
Z

zetor4718

Guest
lijepo napravljeno .svaka čast. Možda čak i malo premasivno.
Jedino mi nije baš jasan spoj rude sa šasijom(onaj dio koji se nevidi na slikama,kao ni spoj osovine sa šasijom).I nisi napravio ove ušice za štice sa strane na prikolici-da dobiješ na širini kada voziš dugomerticu i sl.
U svakom slučaju nadam se da si ti zadovoljan i da će te dugo služiti!

Pa masivno je,mogao sam napraviti sve od 14 U profila umjesto od 16,ali kad sam več imao takvo nije mi smetalo.spoj rude i šasije sam napravio tako da sam šasiju urezao,iznad rude je jedan I profil i razno razna pojačanja(uslikat ču).ovo zadnje mi nije baš jasno na što misliš na ušice?ja sam zadovoljan pogotovo u omjeru uloženo-dobiveno!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
tog za gurtnanje se nisam ni sjetio.inace dok se stegne, drva se malo i odmaknu od gurtne. ali opet ti je ovako neprakticno za prebacivanje stica, makar ih vjerojatno neces ni skidat kada nisi pravio sastrane nosace za visemetricu ili klade vozit.
bez obzira na gurtnu, ovaj L profil dolje ti svakako preporucam. nije skupo, a jako puno znaci..
 
Z

zetor4718

Guest
tog za gurtnanje se nisam ni sjetio.inace dok se stegne, drva se malo i odmaknu od gurtne. ali opet ti je ovako neprakticno za prebacivanje stica, makar ih vjerojatno neces ni skidat kada nisi pravio sastrane nosace za visemetricu ili klade vozit.
bez obzira na gurtnu, ovaj L profil dolje ti svakako preporucam. nije skupo, a jako puno znaci..

pa imao sam prošlu prikolicu bez te poprečne cijevi pa su mi se drva rastresala,a sad složim drva malo u boltu i garantirano nejdu nikuda,štice se vade normalno.ovi nosači sa strane mi nepašu jer stane malo,zato ču napraviti četiri nosača na šasiju i iznad guma na koje mogu natrpati 5 kubika višemetrice.L profil sam vidio kod dosta ljudi ali ja to nebudem stavljao jer kažem nikad mi još ni na jednoj prikolici nisu iskliznula drva,ali ako bude potrebe nije problem i to zavariti.
 
Z

zetor4718

Guest
lijepo napravljeno .svaka čast. Možda čak i malo premasivno.
Jedino mi nije baš jasan spoj rude sa šasijom(onaj dio koji se nevidi na slikama,kao ni spoj osovine sa šasijom).I nisi napravio ove ušice za štice sa strane na prikolici-da dobiješ na širini kada voziš dugomerticu i sl.
U svakom slučaju nadam se da si ti zadovoljan i da će te dugo služiti!

mzilja-evo slika spojeva rude sa šasijom i šasije sa osovinom











 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
iskreno , čak mislim da si pretjerao sa ojačanjima :weedman:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
jel ti onaj I profil ide cijelom duzinom rude?
prikolica je odlicna. sada samo gas :D
 
Z

zetor4718

Guest
:prayer:
ajd sam reci jel si imao dosta 10 kg elektroda za ovo sve povarit ?

otišlo je 9,5kg elektroda promjera 3.25,a da sam cijelu konstrukciju vario ispočetka otišlo bi i više!

jel ti onaj I profil ide cijelom duzinom rude?
prikolica je odlicna. sada samo gas :D

da profil ide cijelom dužinom rude.drago mi je da ti se prikolica sviđa!
 
H

hamann

Guest
Pomoć

Pozdrav svima i hvala na lepim informacijama koje sam našao na ovom forumu.
Hoću da pravim prikolicu za IMT 539 "svrha upotrebe prevoz drva voća grožđe i sl." imam ponudu za zadnju osovinu od Peugeot J5 sa C gumama 14.Vlasnik mi kaže da ta osovina nosi do 4t pa me interesuje vaše mišljenje i takođe bi molio za savet koje dimenzije prikolice da mi budu za gore pomenuti traktor.
Unapred zahvalan
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Pele kaj nisu cijevi malo slabe sam 2mm?
il ih režeš na pol i idu 4 na 3m?
 

Najnoviji postovi

Na vrh