• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

I

Ivo3

Guest
Ovo je prikolica o kojoj prićam,ali napravio sam veliho shit s tim kotaćima moram stavit jednu osovinu.

picture.php
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
hvala savoris.
znači moram rezat most i sužavat jel ferđo je 160cm.
gume od kombija 16cola i 2-2,5m ide bez brige.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
evo izmjerio sam širinu one moje karetice

širina vanjskih ivica gume je 163cm
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
hvala savoris.
znači moram rezat most i sužavat jel ferđo je 160cm.
gume od kombija 16cola i 2-2,5m ide bez brige.

osovina od fiće, 13" felge, gume sava 155/70/13, i vozi dva metra....;)
ja sam si napravio prek zime malu stočnu, dimenzija 180*100*110, još nije po pravo testirana, ali napravljena je od nekadašnje auto-prikolice, a na njoj smo vozili kubik šljunka mokroga, 650kg cementa i još koje čega, dok je nosivost bila samo na osovini, a sad kad sam je pomaknuo nazad, da je više opterećenja na traktor, nosi ona i tri metra drva... ;)
 
Posljednje uređivanje:

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
zadnji most od audija B4 čvrst ko vrag mislim da je 4mm
napravil sam jednu i vozi 3 bunkera kuruze,
tak da bum i ovu delal od istog sam ju radi šume moram suzit da prati trag trakrora jel je širina 165.a ferđo 160.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
osovina od fiće, 13" felge, gume sava 155/70/13, i vozi dva metra....;)
ja sam si napravio prek zime malu stočnu, dimenzija 180*100*110, još nije po pravo testirana, ali napravljena je od nekadašnje auto-prikolice, a na njoj smo vozili kubik šljunka mokroga, 650kg cementa i još koje čega, dok je nosivost bila samo na osovini, a sad kad sam je pomaknuo nazad, da je više opterećenja na traktor, nosi ona i tri metra drva... ;)

zar je fićo imao osovinu....:scratch
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
pa ne znam baš da ni stojadin je ima,da nije od audija možda,te se nekako najčešće koristi..
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
nije ni stojadin imal osovinu.več federplatu.
vjerojatno si glavčine varil za cijev.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
pa ne znam baš da ni stojadin je ima,da nije od audija možda,te se nekako najčešće koristi..

e jebiga sad.... kad sam preklani mijenjal ležajeve na osovini, po dimenzijama je ispalo da odgovara samo od zastave, i niš drugo...
onda mi je i jedan seger pukel, a drugoga sam našel kod cigana, skinul sa jedne zastave kaj je bila za prešu, i paše orginal, a nigdje u trgovini nisu imali takvu veličinu, ni u auto dijelovima, ni u traktorskim...

tak da ja mislim da je to nekaj od zastave...

@daniels
je, federplate su bile dok je bila auto-prikolica, sad sam ih skinul, ak nekom trebaju, jeftino dam...
pa vjerojatno je netko sam cijev napravil i sve spojil za prikolicu...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
ma mrki,nije bitno....
glavno da je ona funkcionalna...i da djelovi odgovaraju....
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
evo i nase prikolice za razbacivanje stajnjaka domaca izrada nije jos gotova



 
Posljednje uređivanje od moderatora:
I

Ivo3

Guest
Prikolica je super ali bi bilo bolje da je veća a i rudo treba pojačati.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Majko mila, jel to perpetuum mobile. Kolko stane gore? Zašto ima takav bočni istovar i kako si uspio reducirati brzinu vrtnje pokretne trake:scratch
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
nije veca jer nam vecu netreba gore ide oko 1,5m3 a razbacuje na stranu zato jer nam ju treba za hranjenje glista jos treba rudo dovrsiti,stranice i na prvom valjku navariti flahe 4cm visoke da to razbacuje
reducir je flasencug prenos 1:18 ja mislim da je to dovoljno ako treba jos onda se na dovodnom remenu stavi druga remenica
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Nekak mislim da bi trebalo još dosta reducirati, jer mi se čini da bi to istovarilo za svega par sekundi. Zna netko kolka je brzina trake na običnim prikolicama? Ja sam računal sa 1m/min.
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
Nekak mislim da bi trebalo još dosta reducirati, jer mi se čini da bi to istovarilo za svega par sekundi. Zna netko kolka je brzina trake na običnim prikolicama? Ja sam računal sa 1m/min.

probali smo sa traktorom pa i ne vrti nesto prebrzo
 

Najnoviji postovi

Na vrh