• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
evo jos jedna prikolica iz kucne radinosti. zapravo, kola su to, gumenjak ili kako to tko zove..
stajala su dosta dugo kod bake u staglju. prvotno ih je djed vukao sa kobilom..

10052011256800x600.jpg


17052011263800x600.jpg


17052011262800x600.jpg


22052011273800x600.jpg


srcanica je zamjenjena tubingom, ruda je bila gore. nesto dasaka, U i L profila, malo boje i eto. dimenzije su 1,5 sa 3,6m.
par sto kila umjetnog gore, zakopcat za rasipac ili kultivator, sve skupa za malog ferka i gas ! :)
 

budo

Novi član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
23
pozz jeli ima ovi guma za kupiti novih pošto i ja sam kupio ovakvu istu osovinu sa tim gumama a one su mi izggorele od sunca 10-15
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Čugi, prikolica je ok, ali imam par zamjerki.
Nepoklapaju se sile pritiskanja sanduka na šasiju i ruda, mislim da ogibljenje ruda nije potrebno
Inače sjedi 5, sad samo kupiš antikorozivnu zaštitu koja ide na hrđu te obojaš i miran si 15 godina
Slika više kaže
Neispravan link obrisan!
Neispravan link je obrisan!

Neka on nju lijepo ocisti prije bojanja pa ce trajati 50 godina , to da se moze bojati na koroziju su price za malu djecu, sve dok ne skines koroziju s materijala korozija ga jede bez obzira dali se vidi ili ne !
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Nemojte vjerovat da postoji boja koja ide na koroziju (hrđu) jer če brzo izbit na površinu. Bojanje mi je struka, i imo sam lošeg iskustva vjerujuči da može boja na koroziju i da neki lak može bez temeljne boje!
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
uf, davno sam ja to napiso..
Nisam reko da se boja na koroziju, nego prvo zaštita koja ide, i prilikom toga nemora skinit ''do zdravog''.. Neznam s čim smo išli, davno bilo, ali još uvjek drži, a kamion stalno vani. To je za kojekakve šasije, prikolice i sl. a ne za limariju auta.
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
uf, davno sam ja to napiso..
Nisam reko da se boja na koroziju, nego prvo zaštita koja ide, i prilikom toga nemora skinit ''do zdravog''.. Neznam s čim smo išli, davno bilo, ali još uvjek drži, a kamion stalno vani. To je za kojekakve šasije, prikolice i sl. a ne za limariju auta.

Ehh Petre , hrđa ili korozija je zivi organizam i egzistira na zeljezu i celiku ! Nadalje ako zelis dobro podlozi na kojoj je hrđa moras istu ukloniti ili ce ista pojesti podlogu, to su osnovne cinjenice.
Ovo da postoji boja koja ce zastiti zeljezo od hrdje ako je naneses na hrdju su nebuloze , ( ti citaj propaganda proizvodjaca ) postoji samo boja kroz koju neces vidjeti sta hrdja radi ali ako malo zagrebes vidjeces da je ispod iste sve manje zeljeza a sve vise hrdje !!
 
B

BAGERISTA

Guest
Ispast če to prava prikolica,,,,,,,:p,,,u to ne sumnjam,,,jedino koju debljinu lima češ stavit na bokove,,,a koju na dno...:scratch

Od čega je podvozije,,,isto je bila takva nadogradnja ili...:scratch:scratch
Kako si reka trostrani,,,vidim četiri boce,,,od pive,pa valjda je to radi boljeg prikaza,,,,,,strane kipanja.......:partyman::partyman::partyman::rolfer::rolfer:
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Prikolica je bila takva samo nije imala rinfuzno otvaranje....lim na podu ostaje kakav je a na stranice ide .......neznam koja je debljina to ja kod kolege radim...mislim da je 1mm možda 1.2 perforiran na 3 mjesta.......
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Prikolica je bila takva samo nije imala rinfuzno otvaranje....lim na podu ostaje kakav je a na stranice ide .......neznam koja je debljina to ja kod kolege radim...mislim da je 1mm možda 1.2 perforiran na 3 mjesta.......

Perforiran bude od rđe kroz koju godinu (perforiran znači probušen).
Zasad prepigan na tri mjesta ;)
 
B

bosniahos

Guest
Birane rieći molim

Ta priksa bude silno jaka a bome i traktor nebi to manji od 60 ks s njom mogal delat, voziti.Akoliko para bi tražil za nju.Svi vide boce kako se ćini od Žuje a niko ove dospajane noseče cijevi na stranicama i silu varova.Misliš da se time dobiva na obliku za pigani lim ili nešto drugo je u pitanju.Koliko cola su gume,kakav je sistem koćenja.Jeba vas boce pijte z baćvi.A da
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Nisam baš shvatio kaj hočeš reći sa ovom silom varova i oblikom lima??????????
prikolica ima ručnu kočnicu mehaničku....kipanje je preko kardana.......
 
B

bosniahos

Guest
e ovak

Prikolica je svaka čast al da si stavil sve cijevi kao na uglovima e onda bi dugo bil miran.To koliko var drži te tanje toliko kod obvarivanja okolo i prekali i kroz vrieme od napinjanja dođe do popuštanja boje okolo i tu prvo hrđa pa i u extremnim uvjetima pomalo puca.Deblja tj,jaća cjev vjerovatno ima nešto manje mogućnosti popuštanja al postoje izuzeci a to je već kad nešto odlazi na kojekakve testove.Spominjal si prodaju kad bi je ja kupoval sad takvu od tebe bez bojanja samo sklopljenu koliko bi me tražio.Može i na pp.
 

Najnoviji postovi

Na vrh