• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Pele kaj nisu cijevi malo slabe sam 2mm?
il ih režeš na pol i idu 4 na 3m?

to su tubinzi od INA-e, čini mi se, a ovdje kod mene je svaka čeza napravljena od njih, bila za 2m ili 8m drva, i drži, tak da neće imat problema...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ovisi kolko drva, kolko bačava grožđa....
ja imam IMT 533, i u izradi je kamionska osovina od zastavice 35-8, i gore će ić sanduk 2x3m... taman za 20 bačvica...

a tu stane 6 do 7 kubika drva...
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
to su tubinzi od INA-e, čini mi se, a ovdje kod mene je svaka čeza napravljena od njih, bila za 2m ili 8m drva, i drži, tak da neće imat problema...

Što je tubing? cjev za transport nafte, ili?
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Što je tubing? cjev za transport nafte, ili?

da, tak je....
to se nekada dalo dosta jeftino nabaviti, naravno, na crno.... gotovo svaki stari radnik ima doma kuružnjake, nadstrešnice ili nešto treće napravljeno od tih cijevi...
sada su ih Mađari pritisnuli, i nema više toliko robe, ali opet se nađe, ako imaš pravu vezu....
ja čekam 2 komada po 9 metara (orginalna dužina im je to) već jedno mjesec dana, ali bude to došlo već...
to ti je ovo...
http://www.njuskalo.hr/gradjevina-ostalo/cijevi-tubing-oglas-545017
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Pele kaj nisu cijevi malo slabe sam 2mm?
il ih režeš na pol i idu 4 na 3m?
Isprika cijev je debljine 6 mm x 10 cm x 6m,
Cijevi su od bušotina za plin, nisu tubing.
 
I

Ivo3

Guest
Ja trenutačno radim jednoosovinku pa me zanima jel bolje stavit osovinu negdje u sredinu ili skroz iza ??? jer kad je osovina iza prikolica pritišće traktor :eek:
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Ja trenutačno radim jednoosovinku pa me zanima jel bolje stavit osovinu negdje u sredinu ili skroz iza ??? jer kad je osovina iza prikolica pritišće traktor :eek:

o ovom ti se već raspravljalo naširoko i nadugačko.
Sve tvorničke (osim za Tomu Vinkovića) imaju osovinu pomaknutu u nazad, neke i skroz do kraja prikolice.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
googlaj, tehnostroj, imt prikolice i sl., pa ćeš vidjet gdje su kod njih stavljene osovine... ili pročitaj ovu temu od početka do kraja, i sve će ti bit jasno...

ja imam 533, sanduk 2x3 metra, i osovina ide skroz na kraj prikolice...
trenutačno je sve u izradi, ali sam takvu kompoziciju već vozio i tako je dobro...
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Pazi, tvoj traktor je jako lagan i bilo bi jako korisno da se težina tereta što više prenese na zadnje kotače. Jer bi se situacija mogla izmači kontroli i dogoditi se zlo, ako malo više natovariš.
 
I

Ivo3

Guest
Pazi, tvoj traktor je jako lagan i bilo bi jako korisno da se težina tereta što više prenese na zadnje kotače. Jer bi se situacija mogla izmači kontroli i dogoditi se zlo, ako malo više natovariš.

da ali onda bi prednji kraj traktora mogao poskakivati
a kakav ti traktor imaš ak smijem pitati?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ak ćeš ju kapčit na donju poteznicu, tada gotovo i nema šanse da ga digne naprijed. Na gornjoj je taj efekt nešto slabiji, al je opet bolje neg da ti kod svakog utovara klacka traktor gore-dolje
Nemamo više traktor, a prije je bio zetor 3511S
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Nek "majstor" vidi slike izrade prikolice, pa nek onda pita ak mu ni šta jasno.
Naprijed u postovima je sve lijepo opisano, tak da nek ne postavlja suvišo bezvezna pitanja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Ova naša prikolica ti je bila godinama vučena sa 2511.
Duljina 2.8m, širina 1.6m, rudo dogačko 105 (ili 110)cm. Izmjeri si odnose mjera sa slike.
Naravno, rudo mora biti dolje.
 

Prilozi

  • P6040073_resize.jpg
    P6040073_resize.jpg
    85.3 KB · Pregleda: 799
  • P7170392_resize.jpg
    P7170392_resize.jpg
    67.3 KB · Pregleda: 383
Posljednje uređivanje:
I

Ivo3

Guest
ja radim prikolicu čist radi zadovoljstva nisam ni pravi poljoprivrednik s 4 rali zemlje to radim tak za dovoz drva kukuruza i nešt sitno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Edit:
Eto ti mjera:
duljina sanduka (vanjska mjera): 283cm,
duljina ruda (od prednje stranice do centra rupe): 110cm
udaljenost osovine od centra rupe ruda: 333cm, znači 60cm od kraja zadnje stranice
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
evo zar ovo nije mnogo jednostavnije i elegantnije , ti samo dodaj neki pod na koji bi stavljao gajbice ili šta već

šasija je od cijevi 80X60mm
osovina od AUDIja
cijev iznad osovine je 70X70mm
ruda je cijev čini mi se 80tak mm neznam tačno

sve ovo uradiš za pra sati posla i imaš nešto što lagano nosi 1.5-2t

abcd0017k.jpg


abcd0016v.jpg

kolega daj mi dimenzije ak ti nije problem,i kolika je vanjska širina prikolice ,čini mi se preširoka.
moram si složit tak nekaj manje za 2,2.5m.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
dužina tovarnog prostora 200cm
širina tovarnog prostora 73cm (vanjska strana cijevi)
širina točkova odgovara u trag vladimirca , to je oko 165-170cm vanjske ivice gume
dužina rude , od tovarnog prostora do početka rupe 95cm
 

Najnoviji postovi

Na vrh