• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

Papcina

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
374
Kuka auto prikolice. :scratch

ako je tako zasto mi gugl izbacuje samo auto kuke (one koje se montiraju na auto) a ne taj komad koji se montira na prikolicu... :scratch:scratch:scratch
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Dugačka šasija plus rudo, kotači prilično otraga - bit će to pravo opterećenje na rudo, i na njegov spoj sa šasijom...

Po mogučnosti si napravi rudu sličnu ovoj.Ovo je prikolica velike nosivosti(kao što će biti i tvoja)i rudo mora biti vrlo jako da nebi bilo nismo znaliI ne samo da rudo mora biti jako nego i spoj sa šasijom mora biti jako dobar.Rudu produži i spoji sa trećim poprečnim profilom.


Uploaded with ImageShack.us
 
Z

zetor4718

Guest
Po mogučnosti si napravi rudu sličnu ovoj.Ovo je prikolica velike nosivosti(kao što će biti i tvoja)i rudo mora biti vrlo jako da nebi bilo nismo znaliI ne samo da rudo mora biti jako nego i spoj sa šasijom mora biti jako dobar.Rudu produži i spoji sa trećim poprečnim profilom.


Ovo je stvarno jako dobro napravljena prikolica,vukao sam prikolicu sa takvom rudom(imam negdje i sliku) i osobno mi se sviđa,ali je nebudem radio tako.da puno ne objašnjavam napravio sam i skicu.pele i savoris drago mi je da se vam sviđa.naravno da će ruda biti x2 od dva u-profila,šasija je 16cm u-profil a širine 80cm,gume kamionske,kroz sredinu ide jedan i-profil.slažem se da je malo duža ali pošto mislim voziti 7m drva na njoj mora tako biti.VTZ-ono na slikama je bilo samo provizorno iz čiste znatiželje da vidim kako to bude izgledalo,prakticiram da na 1/3 šasije dam osovinu,u ovom slučaju 1,33m.

 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
ako je tako zasto mi gugl izbacuje samo auto kuke (one koje se montiraju na auto) a ne taj komad koji se montira na prikolicu... :scratch:scratch:scratch
probaj sa ''šapa prikolice'' :roll:



@zetor 4718
sve OK samo ovo 50cm dužina rude neće da valja :scratch
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ne izgleda lose,moze nosit i vise od 4 tone,samo steta sto nije kiper,a i koliko vidim po konstukciji ne moze se ni prapraviti da bude
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Jučer sam ga zval i nije bila. . .
Nekak mi se čini možda malo velika za 335?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Jučer sam ga zval i nije bila. . .
Nekak mi se čini možda malo velika za 335?

nije teška , nemože ona ponijeti 5T a ni 335 nemože evikasno je vući punu , moje mišljenje je da bi mogla , samo ne tovariti do krajnjih granica
 
O

ostrica

Guest
Ja bih imao jedno pitanje, tj. zanima me da li sam na dobro mesto postavio osovinu na prikolici. Vec je sve zavrseno, kasno sam video ovu temu.

Sama prikolica je dugacka 3 metara + ruda od 1 metra. Siroka je 1.5 metra. Prikolica ce nositi 3 tone.

E sad, osovina sa tockovima je postavljena na 1 metar od pozadi. Da li je ovo dobro? Ako ne valja, gde je trebala biti... hvala
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja bih imao jedno pitanje, tj. zanima me da li sam na dobro mesto postavio osovinu na prikolici. Vec je sve zavrseno, kasno sam video ovu temu.

Sama prikolica je dugacka 3 metara + ruda od 1 metra. Siroka je 1.5 metra. Prikolica ce nositi 3 tone.

E sad, osovina sa tockovima je postavljena na 1 metar od pozadi. Da li je ovo dobro? Ako ne valja, gde je trebala biti... hvala

Dobro za traktore tipa Tomeka koji ne smiju imati velik pritisak na zadnju osovinu. Ako nemaš dupljaka, imal buš probleme kod večih uzbrdica.
 

Najnoviji postovi

Na vrh