• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
evo jos jedna prikolica iz kucne radinosti..

dsc00079800x600.jpg


dsc00087800x600m.jpg


dsc00082800x600.jpg


dsc00083800x600.jpg


dsc00085800x600.jpg


dsc00080800x600x.jpg


jos ima nekih sitnica za dodat. ispred kotaca klizace, iza poteznicu,u sredinu jos stice te sastrane nosace stice za vozit visemetricu, ocistit i ofarbat. ali prvo ce u sumu na krstenje da vidimo kako ce se ponasat i treba li jos doradivati nesto..
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
evo jos jedna prikolica iz kucne radinosti..
ali prvo ce u sumu na krstenje da vidimo kako ce se ponasat i treba li jos doradivati nesto..

pojačaj rudu , imaćeš problema 100%
 
V

Vjerni983

Guest
Dobra dobra...samo se slažem sa Savom da pojačaš rudo...djeluje mi malo slabo
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nebi smjelo biti problema. promjer rude je nekih 9 ili 10cm a meso je 1cm debelo. pokusao sam uslikati, ali je mrak pa se lose vidi..
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
nebi smjelo biti problema. promjer rude je nekih 9 ili 10cm a meso je 1cm debelo. pokusao sam uslikati, ali je mrak pa se lose vidi..

Vi iz Moslavine sve živo pravite od ininih cijevi s bušotina ,gdje bi se moglo jeftino kupiti takvih cijevi.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
nebi smjelo biti problema. promjer rude je nekih 9 ili 10cm a meso je 1cm debelo. pokusao sam uslikati, ali je mrak pa se lose vidi..
Odreži uvakvu cijev kakva je na rudu uzduž na polovicu, u duljini od jednog metra. Zavari ju s donje strane ruda, po pol metra naprijed i natrag od spoja sa šasijom.
Nego, koliko je ta prikolica teška? Tonu ili više?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nece se za sada ruda dirat,a vjerujem da nece trebat niti nakon sto se isproba.
nesmije se ta cijev motat..
na slici djeluje da je osovina vise na zadnjem kraju nego sto u stvarnosti je. ispred osovine je 2,5m a iza 1,5 tako da bi na rudi trebalo biti 600tinjak kila tereta sto je izracunato na pocetku ove teme.

a koliko moze biti teska prikolica. 9m cijevi dvojica nose, znaci mislim da nema 100 kila, ali ajde neka bude. ima ugrubo 30m cijevi + ruda koja je dosta teza od ovog i neka sasija i sve ostalo ima nekih 350, 400kg? neznam koliko osovina moze biti teska.
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
nece se za sada ruda dirat,a vjerujem da nece trebat niti nakon sto se isproba.
nesmije se ta cijev motat..
na slici djeluje da je osovina vise na zadnjem kraju nego sto u stvarnosti je. ispred osovine je 2,5m a iza 1,5 tako da bi na rudi trebalo biti 600tinjak kila tereta sto je izracunato na pocetku ove teme.

ali nisi uzeo u obzir da kada iedš jako nizbrdo i točak traktora ti ''cupne'' preko nekog panja ili kamena ;) onda dolazi do sranja :toimonster:
 
B

BAGERISTA

Guest
nece se za sada ruda dirat,a vjerujem da nece trebat niti nakon sto se isproba.
nesmije se ta cijev motat..
na slici djeluje da je osovina vise na zadnjem kraju nego sto u stvarnosti je. ispred osovine je 2,5m a iza 1,5 tako da bi na rudi trebalo biti 600tinjak kila tereta sto je izracunato na pocetku ove teme.

a koliko moze biti teska prikolica. 9m cijevi dvojica nose, znaci mislim da nema 100 kila, ali ajde neka bude. ima ugrubo 30m cijevi + ruda koja je dosta teza od ovog i neka sasija i sve ostalo ima nekih 350, 400kg? neznam koliko osovina moze biti teska.

Samo osovina ovako komplet ima sigurno oko 400 kila,ako ne i koja preko,,jer je to vidim od velikog kamiona skinuto,možda šlepera ili slično tome.
Ima savo pravo,,,uvezi rude,,,a bolje sad napravit,,nego kasnije cijelu mijenjat....
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
I koliko drva metrice stane .....
Imam ja nešto slično od U profila 10x10, ruda isto od 2 U profila po sredini pojačana al sam ju slomio tak da ovo je meni pre slabo, a gume su isto 20 cola i osovina od autobusa .
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
stice su omotane izolirkom na 125cm, i to je ravno 5 metara drva. dok se napuni do vrha, nekih 6 metara i je i nije.

sta si radio da ti je pukla ruda? i koliko si tovario na svoju?

jucer smo izvezli jednu prikolicu, probali smo ju zaljuljat i malo kao da je radila, a opet mozda je to samo na gumama. na cesti ide kao po spagi, bez ljuljanja.

danas je ruda dobila ovo:

dsc00099800x600i.jpg


ovo mozda nije ni trebalo, mozda je i slabo ali to je za sada sve sto ce dobiti. . ako se sta desi s rudom, znat cete i slobodno mozete reci rekli smo ti ;)

do tada, i vise sam nego zadovoljan prikolicom :gitarist:
 
Posljednje uređivanje:

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Na svoju tovarim 10 metara a strgo sam je na kolotačinama mislim svinuonemam sliku savinute al bum sliko gdje se uvinula možeš zamislit koliki je teret bio kad se U profil savinuo usput da kažem vozio sam bukvu cjepke.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
ovo mozda nije ni trebalo, mozda je i slabo ali to je za sada sve sto ce dobiti. . ako se sta desi s rudom, znat cete i slobodno mozete reci rekli smo ti ;)

do tada, i vise sam nego zadovoljan prikolicom :gitarist:

moglo je i bolje obzirom da si sve ostalo uradio za 5 :prayer:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
moram priznati da se vizualno ni meni ne svidja. ja sam htio da se to stavi s donje strane rude. ali tata je glavni majstor, tako da mora nesto biti i po njegovom :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Sad ste s tim rebrom gore dobili upravo suprotno: savinuli ste ga prema gore toplinom zavara.
Rekoh ti, ostavi gore ono kratko rebro kakvo je i bilo, a dolje napravi bajlagu od polovice cijevi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Na svoju tovarim 10 metara a strgo sam je na kolotačinama mislim svinuonemam sliku savinute al bum sliko gdje se uvinula možeš zamislit koliki je teret bio kad se U profil savinuo usput da kažem vozio sam bukvu cjepke.
10 metara
b0705.gif

Svaka čast, a s čim to izvadiš iz šume van?
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
10 metara
b0705.gif

Svaka čast, a s čim to izvadiš iz šume van?

MTZ 1021 nekad i mtz 52 s utezima naravno oba su dupla vuča, ponekad imaju i oni dva zajedno posla ovisi o terenu, ove godine je mokro i ništa bez oba van iz šume do tvrdog .
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
moram priznati da se vizualno ni meni ne svidja. ja sam htio da se to stavi s donje strane rude. ali tata je glavni majstor, tako da mora nesto biti i po njegovom :D

To što ti se vizualno ne sviđanije bitno. Problem je u tome da je naveće naprezanje na spoju ruda i "sanduka", a iz slike ne mogu vidjeti jeste li lamelu produžili unutar "sanduka". :scratch
ZJ dobro veli - varenjem ste savinuli rudo prema gore, a da je lamela s donje strane, savinuli bi ga prema dolje i još dobili prednapon u pravom smjeru. 8)
Meni se dogodilo savijanje ruda, a onda sam ga djelomično izravnao, okrenuo gornju stranu dolje i ojačao s donje strane vinklom. Još uvijek drži bez problema.:mrgreen:
Ali bolje išta nego ništa. Samo oprezno nizbrdo, jer u onda na opterećenja ruda i nekoliko puta veća nego po ravnom.
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Evo da predstavim svoju prikolicu domaće proizvodnje, 10 tona, trostrani kiper...










10 tona, trostrani kiper (samo se šalim)
Napravil sam je prošle godine od osovine od fiće, 50mm U profila, a nabacio sam i alu felge 13''. Koristim je za prijevoz trave, a pošto mi nije bilo volja ići najprije kositi (pošto imam stražnju kosilicu) pa onda voziti rudo sam produžio za još 80cm (koje je naravno i sada okretno), pa najprije zakačim kosu pa onda i prikolicu. Nije nešto osobito jaka, rudo se dosta njiše, ali za moje potrebe i za vožnju trave je super. Najviše mi se dopada taj izgled kao na divljem zapadu pa me ljudi ispituju da li to vozim konja u njoj!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh