• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Prikolica je za pet! :prayer: Od čega je podvozje? Je li možda za prodaju? :weedman:

je na prodaju je :) podvozje ti je od samoutovarne gume su ti skoro nove novi pod pocincani i jos su umetnute precke unutra za ojacanje
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
da , dobra ideja.
da li netko zna koliko su otprilike prijenosni odnosi diferencijala s starijih kamiona,koji bi se također dali iskoristiti na sličan način, mislim ukupni prenos ?
npr. 4,50:1, 6:1 ili slično.

da ALI, diferencijal ti nije dovoljan, koliko sam razgovarao sa jednim poznanikom koji je to napravio, diferencijal-kardan, na traktor i pogon preko mjenjača, dolazilo mu je do pucanja kardana kod većeg opterečenja pa je tražio reduktor ili kakav mjenjač ali je odustao od svega toga, ovdje bi se dalo napraviti kardan koji bi išao direkt a pošto ova osovina ima svoj mjenjač, traktor i prikolicu ušaltaš u odgovarajuću brzinu i VOZIII
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
da , dobra ideja.
da li netko zna koliko su otprilike prijenosni odnosi diferencijala s starijih kamiona,koji bi se također dali iskoristiti na sličan način, mislim ukupni prenos ?
npr. 4,50:1, 6:1 ili slično.

otprilike toliko , zavisi od kojeg kamiona
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Vari se Rade Končarom iz '78.

Evo još neke slike.

DSC_0006Kopiraj.jpg


DSC_0007Kopiraj-1.jpg


DSC_0008Kopiraj.jpg
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
gornja vuća nije najsretnije rješnje, ali ako ima ravne šume ona je ajde ajde, tako tako,, uvjeren sam da je najbolje rješenje jenosovinka i donja vuća
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Već puno godina radimo s takvima na gornjoj vući, šume jesu na ravnome, tak da nema potrebe za donjom.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Već puno godina radimo s takvima na gornjoj vući, šume jesu na ravnome, tak da nema potrebe za donjom.

jasna stvar, isto kao i u mojoj okolici, kako koje selo, npr. V. Zdenci svi rade gornju vuću, šume su im ravne, e dok oni toji rade više i svuda, malo paze na to i rade donju
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nebih ulazio u to jel bolja gornja ili donja nego cisto s prakticne strane. nije li bilo lakse ostaviti ravnu cijev, u komadu nego rezati i variti da bi se gornja napravila? mozda mora tako radi poteznice na traktoru?
hoce li se pojacavati ruda jos?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Da je ostala ravna, onda nebi pasala ni na donju, ni na gornju.
Bude tu još pojačanja...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
hehe, djeluje mi malo povelika za njega :D
koliko je dugacka? daleko od toga da nejde. vukao je rodjak sa 533 moju sumsku sa 6m drva, ali nije to to..
 

Najnoviji postovi

Na vrh