• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
mislim da se može atestirati u svakoj stanici za tehnički pregled,bar se u bjelovaru može.treba dovesti prikolicu onda oni kažu gdje šta treba napraviti,struja i mačje oči i kad se to napravi dođu iz policije slikati onda se to prijavljuje kao samogradnja,ukucaju broj šasije i na tehničkom je slikaju rade elaborat šalje se valjda u goricu oni odobre atest i onda tehnički..tako su meni rekli za moju tandemku imaju slike tu u temi..tandemka 10 tona doći će to sve 2000 kuna plus tehnički..

oglasi217.jpg
jel to ta?? ako je molim te ako budeš imal malo vremena i volje kaj mi poslikaš podvozje kak to zgleda
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Par slika moje prikolice.
Atestirana na 750kg max vozila 1600 kg šljunka.
Duzina 4,3m. sirina 1,65m. tezina 230 kg.

a4.jpg
 

Prilozi

  • a1.JPG
    a1.JPG
    3.5 KB · Pregleda: 262
  • a2.JPG
    a2.JPG
    3.6 KB · Pregleda: 256
  • a3.JPG
    a3.JPG
    3 KB · Pregleda: 246
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Turopolec svaka cast na prikolici lijepo izgleda tvoja je malo duza nego kolegina!!!
 
B

bosniahos

Guest
Neznam Turopolec,dal je to samo za hand made prikolice A-test lahk,znam da su ljudi uložili na tisuče Eu u motocikle tipa Harley Davidson ili Trike sa kojekakvim motorima u pogonu i nisu uspijeli.Ipak ti imaš
neku špagu tamo.Tako je isto izvijesni Šrut iz Starog Petrovog Sela jedno vrime jedini mogal nešto atestirat pa onda Fleten sad opet Slovenac Jambo ajd budi fer pa mi javi može i na pp koji je sistem da ne gubim vrijeme i živce.Hvala.
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Ne znam kak je s drugim vozilima, ali za prikolicu ako je sve napravljeno po pravilima jedina veza kaj ti treba je sto kunica. Nemam nikog poznatog na institutu niti mi je ko trebal.
Da imam koga poznatog rado bi pomogo.
Da imam vezu nebi mi auto bil registriran za cetri osobe. Frajer kad mi je radil atest radi ugradnje auto plina mi je skinul jednu osobu zbog povecane mase vozila ( plinska instalacija i kuka za vucu ) sve skupa otezalo auto za 120kg. Sad mi u prometnoj pise da je auto za cetri osobe ne za pet kolko je bilo prije.
 
Posljednje uređivanje:

zrupci33

Novi član
Tu od
31 Svi 2009
Poruka
23
mislim da se može atestirati u svakoj stanici za tehnički pregled,bar se u bjelovaru može.treba dovesti prikolicu onda oni kažu gdje šta treba napraviti,struja i mačje oči i kad se to napravi dođu iz policije slikati onda se to prijavljuje kao samogradnja,ukucaju broj šasije i na tehničkom je slikaju rade elaborat šalje se valjda u goricu oni odobre atest i onda tehnički..tako su meni rekli za moju tandemku imaju slike tu u temi..tandemka 10 tona doći će to sve 2000 kuna plus tehnički..

upravo tako sam i ja,nam u Ogulin dođu iz Karlovca samo je mene manje došlo 1 480kn plus tehnički
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
oglasi217.jpg
jel to ta?? ako je molim te ako budeš imal malo vremena i volje kaj mi poslikaš podvozje kak to zgleda

aauuuu...ovaj trn mi se nikako ne sviđa...nije okretan...a ako imaš onu krutu vuču dole baš me zanima kak se to ponaša po terenu o_O
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
aauuuu...ovaj trn mi se nikako ne sviđa...nije okretan...a ako imaš onu krutu vuču dole baš me zanima kak se to ponaša po terenu o_O
da samogradnja trostrani kiper..

ček a zašto bi trebao biti okretan??ja još nijednu prikolicu koja se dolje kopči nisam vidio da ima okretnu rudu..:?nevidim zašto bi morala biti?evo ovako je izgledala prije prerade u kipericu

Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To se na terenu ponaša super, ima dovoljno tolerancije na samom klinu i oku.
Problem bi jedino nastao ako bi se nedaj Bože prekrenula, a da poteznica kruta na traktoru, ovak nema nikakvih briga!
A nevalja ni to da je okretna poteznica i okretno oko na prikolici, to skupa pogotovo neide, bude loma ;) Ili jedno ili drugo
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
decki idem u izgradnju jedne kiper prikolice pa me zanima ako ima ko kakvih ideja ili nacrta,sve dobro dodje,vecinu znam napravit u biti skoro sve samo me zanima kako da dignem profile iznad kotaca taj dio mi malo steka pa ako neko zna
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Pogledaj u temi od TV stran 1658 kako sam ja pravio kipercu,možda če ti pomoč koji detajl.Ako treba mogu i napisat koje mere i ostalo ča te zanima. L.P.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Pogledaj u temi od TV stran 1658 kako sam ja pravio kipercu,možda če ti pomoč koji detajl.Ako treba mogu i napisat koje mere i ostalo ča te zanima. L.P.

vidio sam samo neznam kako bi to funkcioniralo kod vecih prikolica mislim ono postolje u v dole,daj mi jos samo reci disinabavio one salice za kipanje
 
Posljednje uređivanje:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kojih dimenzija bi bila otprilike ,tonaža i ostalo...a profile iznad kotača digneš sa fedrima..koje gume misliš staviti na nju...daj malo neke podatke kaj imaš a misliš iskoristiti za pravljenje i koje misliš da bi ti trebali...
 

Najnoviji postovi

Na vrh