• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Više te košta nego da kupiš kakvu rabljenu. Sama osovina sa gumama bi te došla više od 200 eura.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Radio je kod mene jedan doma prikolicu inace ima svoju radionu bravar je radio je prema zaccariji i na kraju kad je izracuno sav materijal i vrijeme dosla ga je skoro skuplja nego nova,al na njoj se skoro ni ne vidi da je doma rađena, a to treba i znat naoravit nije to samo uzet varni aparat i malo šarat po željezu
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,236
Imam ja varioca tak da uopće nije upitna kvaliteta varenja
Gledam malo slike od kolege Zac540 i koštalo ga sve skupa 6000 kn...a rabljene tehnostrojke su po od 13 000 pa dalje
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Pa nemoj gledat Tehnostrojku, gledaj isto nešto kaj je doma rađeno.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Pitanje je koliko materijala je imo doma jer mislim da je 6000kn materijala za neku pristojnu prikolicu pre malo, ja sam potrosio 2000 samo da bi obnovio malu od freze, 3 nove stranice sam napravio stavio nove gume i pofarbo i daske za nadstanice...tako da za 6000 kn nema šanse napravit cijeli prikolicu i to ova prikolica je za tonu tereta a ti mislis vozit 3 tone...
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Napravljena prikolica za okrugle bale. Stane 8 bala u donji red i 6 u gornji red. Nadam se da bude super u vožnji.
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    71.2 KB · Pregleda: 311

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jaga donji red staviš okomito a gornji vodoravno i ide 8+8 bala tak ja vozim .
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Mogu i tako samo onda trebam gurtne da ne padnu dolje. Nemam ja puno toga.
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Mini bus. Mislim da je Iveco. Napravili smo još gornju konstrukciju i daske 3.5 cm. Noga i rudo su od neke samoutovarne prikolice. Cijela šasija je ispjeskarena i pofarbana temeljnom i lak bojom. Imam jednog super majstora.
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
evo i moje prikolice za svasta vozit prvenstveno je radena za prijevoz mini bagera i sl.

x1dhyw.jpg


28rgqyh.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Ako dobro vidim to su torzione osovine ne? Po meni bolje da su bliže gume jedne drugima,manje bočne sile na kotače prilikom jačeg motanja,lakše motanje..al nije to tolko velika prikolica da ju nebi neki normalniji traktor mogel motat,ali npr. Na vecim poput kamionke tandemke treba malo vise pamet u glavu sa omjerom brzine iskretanja jer hoce zabacit traktor zbog velikog naprezanja.naravno kad je puna,na kamionu se to ne osjeti kad je težak,ali npr. Traktor od cca 5 tona sam tak zabaci
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
vucem ju sa ursusom 35 bez ikakve brige i sa demperom podvoz je inace od imv-a tak da osovine nisam dirao jer nema potrebe,a da torzijske su jedino joj jos moram blatobrane slozit
 

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Imam prikolicu vrlo staru kućne izrade. Ima rudu i dvije osovine (prednju i zadnju),plato je drven kao i stranice.
Sad me zanima dal sa njome smijem na cestu jer se to vjerovatno niti nemože registrirat.
Dali je dovoljam samo trokut?
 

kresoklc

Član
Tu od
24 Ruj 2012
Poruka
90
33d49ca9d936496c68d6a1dee10d93dd.jpg


Moj platon, nikad nas nisu zaustavili i pitali za registraciju. Pitao sam na tehnickom i rekli su da ju ne treba registrirati. bio je jedan period u bivsoj drzavi gdje su se regale pa opet nisu. To znam jer susjed ima prastaru regu na prikolici i nikad ju nije regao kasnije.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Imam ispravnu signalizaciju na njoj. Pozicija, stop svjetla i zmigavci

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Što se tiče registracija prikolica mislim da ih kod nas 95% nije registrirano.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Nekad su se registrirala kola s onim bijelim tablicama, gdje je pisalo Općina XXXX i broj ispod. Jednom se postavila pločica i to je bilo to.
Zelene su tablice bile za prikolice koje su morale na redovite tehničke preglede.

Kad bi se nekaj takvo vratilo, bilo bi to rješenje mnogih problema...

Naravno, i jedna i druga kategorija su morale imati ispravnu signalizaciju.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Ideja je super, e sada kako je putem neke udruge, saveza ili ne znam koga
uputiti nadležnima na realizaciju. Navodno da se nešto slično radi u Zapadnoj Europi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Nije ideja, već je tak bilo za Juge, sve do ove države.
Mismo imali oduvjek imali jednoosovinsku prikolicu, napravljenu u samogradnji, i imala je tu bijelu tablicu. Vodila se kao zaprežno vozilo, preuređeno za traktorsku vuču. Na svim gumenjakima toga vremena zamijenjena su samo zaprežna ruda onim traktorskim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh