• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Svaka ima svoje mane i prednosti. Za vece terete i dulje voznje svakako dvosovinka, ako znas dvosovinku zavuces u misju rupu u rikverc dok si s jednoosovinkom ogranicen pogotovo ako ima V rudu. Na dvosovinki izvadis klin i otkacena je, s jednosovinkom moras pazit da ne otkacis u mekano ili podmjestat klocne ispod stope ili kotaca. S otkacenom dvosovinkom lako rucno manerviras ako je donekle ravno i tvrdo.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Kupljenec, koliko sam skužio ti si u dosta brdovitom kraju? Za taj tvoj kraj mislim da je za 539 puno bolja jednoosovinka, da pritišče zadnji kraj traktora. Bolje kočiš, više možeš povuči. Ovu dvoosovinku sa slike u rikverc, na travi, uz neko brdo, praznu ne bi sigurno pogurao, na tako nešto se i sam 539 jedva penje, a kamoli sa nekim teretom.
Za ravnicu po meni je dvoosovinka zakon, a za tebe definitivno jednoosovinka.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa da jesam u brdovitom, tj šuma i vinograd su mi dosta na brdu.
Znači preporuke jednoosovinke.
E sad ako ću raditi kam je najbolje staviti kotače, da su više iza, više napred ili pak neka sredina? I normalno donja kuka?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Napiši okvirne mjere prikolice i željenu nosivost, pa ti izračunam optimalni položaj osovine.
Ak hoćeš, izmjerim i Tehnostrojku ETK4t.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa okvirne mjere su kak sam već rekel, oko 220x100 do 120 još ni sam neznam, visina stranica bu 50.A za nosivost neznam, to kak bude, kak bum koji put natovaril na nju.
Mislim imam doma cijevi 100x100 ali mislim da bi to bilo prejako za prikolicu. 😂
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Aha, mislil sam da hoćeš napraviti "pravu" jednoosovinsku prikolicu, s kotačima ispod.
Za ovu kak si napisal dovoljno ti je osovinu postaviti na 3/4 duljine sanduka od napred gledano, s rudom duljine 1m.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Ili zemi zadnji fargeštel od kola (gumenjaka), napravi sanduk, a od svore rudo.
Pogledaj onu sliku gdje sam krpal tak napravljenu šumsku prikolicu.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Dečki samo mi bi trebala za šumu za sad, a do šume nemam daleko vožnje i netreba bit registrirana, al ipak bi malo veću od ove kaj imam. Za bilo kaj veće i skuplje mi nema potrebe.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Ako već radiš prikolicu, onda širina kotača u širini traktora. Dužina min 3 - 3,5 m širina u širini kotača cca 1,3 m - 1,4 m.
Te dimenzije koje si naveo bi mogle biti za neku prikoličicu za neki motokultivatot.
Pošto imaš Imtejca i brdo, osovina čim bliže kraju prikolice!
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma iskreno nisam pametan, ali za šumu moram nekaj smisliti. I materijal nabaviti, mislim imam doma cijevi 100 x100 ali to su prevelike cijevi za prikolicu.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
Mislim da bi....odnosno da ne treba toliko masivno biti...ta 100x100x5 za rudu a nesto ipak "pristojnije" za ostatak sasije...npr 100x60 je vec pristojno...
 

Najnoviji postovi

Na vrh