• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: prikolice iz kucne radinosti

gdje si i koliko platio cilindar?

inače,svaka čast,za vtz-a ko rođena... ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Re: prikolice iz kucne radinosti

cilindar neznam od cega je 5 teleskopa ima izlaz mu je oko 77 cm ,mijenjao sam neki cilindar za ovaj sa covekom i doplatio nesto malo para , jeftino sam dosao do njega

a da je za VTZa rodjena i jeste nema sta
mjere su 270x170x42

jako je laka visok od zemlje ma prava bombona za malo traktore
tovario sam 4 metra drva bukve na nju i nosila je bez problema iskipala bez problema
inace ova donja sasija je bila karete prije pa sam odlucio na njoj napraviti sanduk sa kipom
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Re: prikolice iz kucne radinosti

hvala hvala trudio sam se
ima jos malo sitnica da se uradi na njoj ali nemam kada stalno je nesto u upotrebi
ceka se kisno vrijeme za rada
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prikolice iz kucne radinosti

Tu je izgleda stalno kišovito, sve živo je blatno, vidim da su i felge na njoj dobre!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Re: prikolice iz kucne radinosti

felne su sportske model "zima 2008" :mrgreen:

a to je blato sa rudnika
posto vjerovatno znas da ne Ugljevik poznat po rudniku uglja a ja zivim tik pored njih i idem tom zemljom (jalovinom)
a ona je jaaaaako teska za prolazak mamicu joj njenu :evil:
 
Č

Čugi

Guest
Re: prikolice iz kucne radinosti

Dobra, svaka čast! E sutra ću postaviti i ja slike od moje, nikako da se setim, prezadovoljan sam sa njom samo nisam stigao da je ofarbam. Ovde su slike iz perioda gradnje- Obrisan neispravan link.
 
Č

Čugi

Guest
Re: prikolice iz kucne radinosti

5t, majstor kaže i 6 bez problema, sanduk 3.6 x 2 x 1.1m, šasija je od Deutz autobusa, ostatak ručni rad. Prezadovoljan sam, izuzetno jaka i povozna, i ima specifičan sistem ogibljenja.
Koga interesuju detalji i slike u visokoj rezoluciji, može ih preuzeti sa ovih linkova- http://www.box.net/shared/3fnj0y99kv
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: prikolice iz kucne radinosti

Čugi, prikolica je ok, ali imam par zamjerki.
Nepoklapaju se sile pritiskanja sanduka na šasiju i ruda, mislim da ogibljenje ruda nije potrebno
Inače sjedi 5, sad samo kupiš antikorozivnu zaštitu koja ide na hrđu te obojaš i miran si 15 godina
Slika više kaže
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Re: prikolice iz kucne radinosti

svaka cast majstore skolski uradjeno
nego mi reci kakvi su rezultati ogibljenja rude
kako si zadovoljan
jel udobniji traktor

posto i ja imam 5tonku jednoosovinku i mnogo mi ljulja traktor
jesti mi i kuka daleko nazad ali ipak mnogo ljulja
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prikolice iz kucne radinosti

Dobra je čugi, nego koje su dimenzije guma i gde si nabavio tu osovinu s dobošima, tj. od čega je????
 
Č

Čugi

Guest
Re: prikolice iz kucne radinosti

@petar
Pričao sam sa majstorom sa kojim sam radio i on kaže da je oslonac tačno gde treba, na sredini gibnja.

@savoris
Ogibljenje je odlično, dok je prazna kao i da je nema, kada je puna kroz poljske puteve samo pliva, a kada se vozi asfaltom pri većoj brzini i ako naiđe na neku neravninu onda blago zaljulja kao da si na talasu.

@Šanana
Gume su Rekord 12.5/80-18 kao na Zmajevim vagonkama, a felne i osovina sa dobošima su standardne Zmajeve.

Može za još jedan segment da se podigne, no nema potrebe, ostali detalji hidraulike i šasije- http://www.box.net/shared/ogzanmgdi9

Obrisan neispravan link.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: prikolice iz kucne radinosti

Ne bih se složio s tvojim majstorom...
Nema veze jeli oslonac na sredini gibnja ili točno iznad uporišta ruda u šasiju s radom gibnja (sila na gibanj je uvjek ista i ovisi samo o težini tereta), ali ima veze s rasporedom opterećenja na šasiju koja ovako se bespotrebno dodatno opterećuje na uvijanje.
Inače jako dobro...
I zaštiti ju od hrđe, bilo bi stvarno šteta da ostane ovakva ili se samo oboja
 
Č

Čugi

Guest
Re: prikolice iz kucne radinosti

Sledi joj peskiranje, osnovna i završna farba, tako sam radio i veliku Zmajevku.
 
E

elf_dalmatae

Guest
Re: prikolice iz kucne radinosti

Napokon.

Bok, dobar dan svima zelim.

Evo silom prilika uclanio sam se na vas forum, mada ono sto me muci bas i nema veze s poljoprivredom.

Ovako - u pitanju je samogradnja prikolice u koju uskoro krecem, pa vas sve koji imate ikakvog iskustva, molim za savjet, jer POJMA BLAGOG nemam KOJE sve propise i uvjete prikolica iz samogradnje mora ispuniti da bi mogla izici na cestu.

Inace, nije rijec o poljoprivrednoj prikolici, vec o onoj za plovila.

odgovore dajite ovdje, a slobodno pisite i na mail: elf_dalmatae@yahoo.com

Unaprijed zahvalan svima,

elf
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: prikolice iz kucne radinosti

a ovo je poljoprivredni forum,tako da sumnjam da itko zna nešto o propisima...

ali nije problem ni u tome,nego netko se učlani da bi pokupio savjet,samo postavi pitanje,a kad dobije odgovor nema ga za vjeke vjekova...to mi sve više smeta!
 
E

elf_dalmatae

Guest
Re: prikolice iz kucne radinosti

Nda - potpuno te shvacam sto zelis reci.

A - ruku na srce - to sa mnom jest slucaj - nemam bas puno poveznica sa poljoprivredom.

Mada, postoje neke stvari koje bih mogao ovdje od ljudi nauciti, ako se zadrzim uokolo... hja...
 
S

Sesva

Guest
Re: prikolice iz kucne radinosti

depoljao stari doma prikolicu , pa cu ju sutra ujutrp poslikat , slike izrade prikolice i prikolice zavrsene ce bit sutra !
 
Na vrh