• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
dok dođemo do gornjeg djela sanduka onda budemo vidjeli dal budu stranice 1m , ili 1,10 ili 1,20m...cilindar planiram kupit novi...hidrospoj to radi?

el ti nije bolje naći neki cilindar na njuškalu?čini mi se da sam vidio da ima negdje tamo,rabljeni od kamiona..jer u hidrospoju bude to skupo..:partyman:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
uf ova tvoja preobrazba, odlično odlično, može malo više slika ako imaš?

a neznam budem ispital cijene pa čemo vidjet na kraju kak šta košta?
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
uf ova tvoja preobrazba, odlično odlično, može malo više slika ako imaš?

a neznam budem ispital cijene pa čemo vidjet na kraju kak šta košta?

nemam sad slika na kompu..budem sutra više poslikao..još nisam pofarbao šasiju i složio kočnice i struju..samo je preobrazba koštala 25000 kuna:rolleyess:a dobro sad imam kipericu veliku,zasad ide 10200 vlažne koruze,al mi se čini malo,morat ću staviti još neke nastavke od pol metra..:weedman:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Neznam kakva je situacija u vašem kraju, ali u mome ni jedna home made prikolica nesmije više na cestu ići, murija hvata na veliko, već ih je nekolicina dobilo par tisuća kn kazene za običnu čezu, tak da se sad svi paze i ne prometuju time
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Neznam kakva je situacija u vašem kraju, ali u mome ni jedna home made prikolica nesmije više na cestu ići, murija hvata na veliko, već ih je nekolicina dobilo par tisuća kn kazene za običnu čezu, tak da se sad svi paze i ne prometuju time
kod nas još neuzaustavljaju..bar još ne,al bi mogli jer treba para za državnu blagajnu:partyman:
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
ni kod nas,a što je najgore 80% je kućne izrade,ak to krene tako svagdj bit jako puno starog željeza,al nadajmo se da će ostati na ovome
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
pa novi tolko dođe , sa svojim nosačima...onda rađe novi kupim...
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
pa novi tolko dođe , sa svojim nosačima...onda rađe novi kupim...


Halo krampus... klikni tu http://poljoprivredni-centar.net/ i imaš v desnom stupcu "Katalog dijelova za prikolice" pa si ga skini i unutra su ti i cilindri.... 2500 kn ti je novi za 6 tona kompletni s postoljem. Ako još vrijede te cijene.... za 3900 kolko je ovaj s Njuškala dobiš 12 tonski....
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
čuj tiii....heh več sam bil tam , i kupil neke djelove za prikolicu tam , cilindar je nešto skuplji al dobro...opet jeftiniji od ovog polovnog...8)
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
a evo i druge preobrazbe koja je u tjeku..nekad bio naš TAM190.išlo je u njega ovako sa nastavcima oko 9.5 tona sirovog zrna,al ga nitko nije htio kupiti a motor smo stavili u kombajn i opet sam ga stavio u oglasnik i jedino što mi je tip nudio je 600 eura za kipu sa pomoćnom šasijom,naravno i sa svjećom..e onda sam poludio,reko stari nedamo je za te novce i

Uploaded with ImageShack.ussad bude prikolička..

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us..jedino tip što mi sjeko pločevini je to izrezao konda nikad nije vidio brener,al nema veze..a ruda orginal od nekog krana za trpat klade....

Uploaded with ImageShack.usovako je nekad izgledalo
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel budete raspravljali zadnji diferencijal da se olakša masa prikolice, ili samo kardan odkopčate i tak vozi dalje?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
A ja pomislio da si i rudu stavio na gibnjeve , e to bi onda bilo da voziš čašu vode u njoj da se ne prospe
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Jel budete raspravljali zadnji diferencijal da se olakša masa prikolice, ili samo kardan odkopčate i tak vozi dalje?
da u planu je sve povaditi iz diferencijala i isjeći onu sredinu i ubaciti takav komad umjesto kruške i staviti jedne gume 235x22.5....:supz:




A ja pomislio da si i rudu stavio na gibnjeve , e to bi onda bilo da voziš čašu vode u njoj da se ne prospe ...ma nema potrebe za gibnjeve..ovo mi je najjeftinije rješenje a služi svrsi..:rolleyess:
 

Najnoviji postovi

Na vrh