• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice za razbacivanje stajnjaka

Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
Samo da se nadovežem. Limeni pod prije istrune u gnoju i gnojnici od drvenog :)[/QUOTE]

Ovisi kako se brines o njoj, istrune prije ako ga ne pereš nakon vožnje gnoja. Mi do sad imali tehnostrojku za gnoj i imala je željezni pod i pod je bio ko nov, mislim nije bio truli nigdje a prikolica je 1984. g., ali ju je gazda prije nas odrzaval jako dobro i kod nas je dobila svaki put poslje vožnje gnoja temeljito pranje i nebre onda sam tak istruliti :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Naravno, to se podrazumjeva. No ako je prikolica na nekoj farmi koja se gotovo svakodnevno koristi i pere se možda jednom godišnje tu drvo ima veču prednost od lima.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Jedno pitanjce, gdje nabavljate lance za pod, ove na kojima su letve i kakve su cijene?
Došlo red i na to.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Pitati Lanac Samobor da li po koraku imaju taj lanac, ako ne da li ga mogu napraviti. Dostava dostavnom službom najjeftiniji način kupnje iz udaljenijih mjesta.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Trebam lanac i zvijezde, tako da mi korak sad trenutno neigra ulogu nego treba biti prema zvijezdama.

@ did ivo: tnx na inf. provjerit ću i tamo.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Trgoagencija Križevci ima u ponudi zvijezde a možda uz njih i lance.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Mi imamo sličnu sa spiralom i odlično radi,mislim da bi se ona sa prstima teže tjerala jer grabi puno više gnoja odjednom.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Koje bolje razbacuju, odnosno šire i sitnije? Mislim da bi spirala trebala praviti sitnije grudvice a opet čini mi se da prsti dalje, odnosno šire bacaju. :icon_scratch:
Šta je manje osjetljivo na strane predmete u stajnjaku: komadi drveta, daske, kamen i sve drugo šta se već može naći u stajnjaku?
 
A

ahiko86

Guest
Bok.
kupujemo prikolicu za gnoj i našli smo dvije koje su u dobrom stanju. Jedna ima 4 okomita valjka, a druga ima JEDAN vodoravni. Zanima me vaše mišljenje o opciji s jednim vodoravnim valjkom (kako to funkcionira, prednosti, mane...). Trenutno imamo manju prikolicu s 2 okomita valjka i imamo problem s gnojenjem parcele uz među. Pa zato baš i ne navijamo za novu prikolicu s okomitim valjcima. S druge strane nikad nismo imali priliku vidjeti rad prikolice s jednim vodoravnim valjkom, već samo s dva te smo sad u dilemi što odabrati. Ako netko ima iskustva s tim nek podijeli.

Hvala.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
ta sa jednim vodoravnim vjerajatno ne usitni tak dobro,ja imam sa dva vodoravna i to jako dobro mrvi gnoj,a razbacuje malo šire od širine prikolice tak da ne gnojiš susedovo
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Bok.
kupujemo prikolicu za gnoj i našli smo dvije koje su u dobrom stanju. Jedna ima 4 okomita valjka, a druga ima JEDAN vodoravni. Zanima me vaše mišljenje o opciji s jednim vodoravnim valjkom (kako to funkcionira, prednosti, mane...). Trenutno imamo manju prikolicu s 2 okomita valjka i imamo problem s gnojenjem parcele uz među. Pa zato baš i ne navijamo za novu prikolicu s okomitim valjcima. S druge strane nikad nismo imali priliku vidjeti rad prikolice s jednim vodoravnim valjkom, već samo s dva te smo sad u dilemi što odabrati. Ako netko ima iskustva s tim nek podijeli.

Hvala.

Kaj veliš na ovu :)

http://www.njuskalo.hr/zastita-gnojidba-navodnjavanje/prikolica-oglas-7241352
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Bok.
kupujemo prikolicu za gnoj i našli smo dvije koje su u dobrom stanju. Jedna ima 4 okomita valjka, a druga ima JEDAN vodoravni. Zanima me vaše mišljenje o opciji s jednim vodoravnim valjkom (kako to funkcionira, prednosti, mane...). Trenutno imamo manju prikolicu s 2 okomita valjka i imamo problem s gnojenjem parcele uz među. Pa zato baš i ne navijamo za novu prikolicu s okomitim valjcima. S druge strane nikad nismo imali priliku vidjeti rad prikolice s jednim vodoravnim valjkom, već samo s dva te smo sad u dilemi što odabrati. Ako netko ima iskustva s tim nek podijeli.

Hvala.

Koliko ti je široka ta parcela kad sa dva vretena rasipaš po susjednoj parceli. Odmakni malo od međe i nećeš imati problema. :icon_fU:
Dok sam sad tražio prikolicu viđao sam na nekima koje imaju vertikalna vretena zaštitne limove pozadi. Sa tim limovima ograničava koliko široko će bacati. Tako da bi ti to bilo mnogo bolje riješenje nego da kupuješ drugu prikolicu.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Neznam kako ko hoce i kako kakvu ima prikolicu,ali meni su najbolje sa okomitim valjcima.Takvu imamo sip 40 ima 4 okomita valjka,dosta sitno baca ai baca daleko u stranu ovisno o gasu,a to sta malo prebacis susjedu to nema veze,barem meni nesmeta neznam za vas. netjera se tesko prikolica,traktor od 80ks pol ler gasom ju tjera,i dosta brzo se istrpava u odnosu na okomite valjke
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Dado jel tvoja ima spirale ili prste i ima li neke bitnije razlike između ta dva sistema?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Dado jel tvoja ima spirale ili prste i ima li neke bitnije razlike između ta dva sistema?

Ajde da se i ja javim,pošto sam radio i sa jednom i sa drugom,razlika u sistemu nema,sve je isto.
"prsti" se teže tjeraju,jer oni kao kidaju i bacaju
a "spirale" lijepo režu i ravnomjernije razbacuju,lakše je za tjerat,i to je noviji sistem
jednako široko razbacuju...
Moj glas ide sa spirale!

Nikakav vodoravan valjak nije ravan okomitom!!!

A što se tiče bacanje kod međe,pa odmakneš se malo od međe i to je to!

A što je manje osjetljivo na strane predmete? prsti,jer kroz njih ipak može nešto proći,a kroz spirale ne,ali opet bih uzeo spirale,jer imaju više prednosti nego mana nad prstima.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Dado,a da nije ovako?
Ja sam znaci radio sa prstima i sa ovim sistemom,ja sam misli da mislite na ove spirale,ali ovo mi se više sviđa!
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
E dino valjda ja znam kakvu imam prikolicu,ovo sta si ti dao sliku to je novija tipa to je vjerojatno 2000 godina pa mozda i mlada,a moja je 97god
 
Na vrh