• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice za razbacivanje stajnjaka

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ova definitivno bolje razbacuje,ali ja na svojoj tehnostroj sa dva vodoravna valjka prije nešto promjenim,ako su u pitanju kakvi ležajevi,največi problem kod ovih sa 4 okomita valjka je kada su jako izraubane,ako ode osovina koja pogoni te valjke,najčešći naćin popravka je rezanje osovine i stavljanje nove,ali opet ova sa 4 okomita ima manje opterečenje po valjku od ove sa dva vodoravna,uglavnom svako ima svoje adute za pojedinu,eto kod mene zna proći i velika cigla između i ne desi se ništa,ako budem kupovao drugu,opet bude sa vodoravnim sistemom ali da ima 3 lanca
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Svako svoga konja hvali pa tako sada i mi hvalimo svoje prikolice. njabolje ko hoce kupit prikolicu bilo bi dobro da proba i jednu i drugu pa da sam odluci koja mu se vise svida. prikolica sa vodoravnim valjkama se nemoze usporedivat u brzini rada sa prikolicom koja ima okomite valjke,dokazano
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Radio sam sa prikolicom koja ima jedan i sa onom koja ima dva vodoravna valjka. Kod ove sa jednim valjkom je velika mana to što se lako zaštopa, ako se natovari malo iznad one poprečne grede odmah stane i nemože više gurati stajnjak. Ova sa dva valjka je nešto bolja kad je štopanje u pitanju ali i jedna i druga razbacuju tek koliko je široka prikolica.
Baš zbog tog štopanja ali i zbog širine razbacivanja tražim neku sa vertikalnim valjcima. Sad dali će biti sa prstima ili sa spiralom nije mi toliko bitno, mislim da su oba ta sistema podjednako dobra što se tiče širine bacanja i krupnoće komada.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mi smo do prije 3god imali tehnostroj velika sa 4 okomita valjka i bila je jako uscuvana i radila je perfektno,al kod nje je mana da ak uhvati kamen baca ga ko metak i kod vecih cigli ili kamenja ak uhvati puca kuciste reduktora ili ak imas srece natezac lanca i lanac,al mi se cini da ta sa okomitim valjcima bolje razbaca i usitni gnoj od vodoravnih valjaka.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
To veće kamenje i kojekakvi panjevi i mene brine. Al koliko sam vidio do sad uglavnom sve prikolice imaju osiguravajuće vijke na pogonskom lančanicima kao i na mehanizmu za pogon lanaca. Tako da bi to trebalo sprečiti neko ozbiljnije oštećenje vretena ili reduktora.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To veće kamenje i kojekakvi panjevi i mene brine. Al koliko sam vidio do sad uglavnom sve prikolice imaju osiguravajuće vijke na pogonskom lančanicima kao i na mehanizmu za pogon lanaca. Tako da bi to trebalo sprečiti neko ozbiljnije oštećenje vretena ili reduktora.

Da imaju al ponekad od istrosenosti i umora materiala puca nekaj drugo a ne taj saraf.
I obavezno treba stavit zastitnu mrezu na prednji dio prikolice zbog naleta kamena u glavu.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Zašto imate u gnoju panjeve i cigle,to tamo nesmije bit. i imate kardane sa kvačilo,koji pri opterečenju počne kreskakat i nema lomova valjaka ni lanaca.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zašto imate u gnoju panjeve i cigle,to tamo nesmije bit. i imate kardane sa kvačilo,koji pri opterečenju počne kreskakat i nema lomova valjaka ni lanaca.

Upravu si al jebaj ga kad se na gnoj svasta baca i navaza,al puno puta ides drugom vozit i neznas kaj je unjemu.
Da takav kardan je super i pozeljan al ljudi nemaju love pa krpaju kojekaj i posuduju obicne kardane.:icon_fU:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Prikolica mora imati kardan sa lamelom jer u protivnom nešto mora pući. Osobno sam posuđivao prikolicu sip i nije imala taj kardan i par puta smo natrpali malo više i bilo je nešto puklo. Tako da obavezno kardan sa lamelom.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako me pamčenje dobro služi spominjalo se da prikolice sa okomitim valjcima budu zabranjene u EU, kao nešto s njima ne štima po zakonu nitratne direktive....

Pošto imam poprilično iskustva s prikolicama za gnoj, a sam imam doma dvije s dva vodoroavna valjka, jedan stara koja mi se uopče ne sviđa ni malo kak radi, a druga isto stara, ali sa vrlo rijetkim sistemom razbacivanja :)
Donji valjak ravan, a gornji pretrgnut u sredini u trokut na dva dijela :) tako da baca u širinu ko i ova s okomitim valjcima :)
Uglavnom ko ne proba i jedno i drugo nemože ni znati :)

Ove s okomitim valjcima su živa koma za popravak, dok ove s vodoravnima su mačji kašalj u odnosu na ove druge!
 

Nede324

Član
Tu od
19 Sij 2012
Poruka
94
Ovako kako sređivam svoju prikolicu za đubar, zanima me jel bolje da na stranice stavim drvene daske(koje su prije i bile) ili da napravim limene stranice??? :icon_scratch:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako imas debljeg lima stavi lim i ofarbaj ga,lakse ga je prat i odrzavat i cvrsce ti bude od dasaka.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Ako imaš love da. Dobivaš prikolicu za gnoj i veliku prikolicu za ostale namjene.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
i ja mislim. ako se ulozi malo truda,bila bi ko nova. valjda taj hidro pogon dobro funkcionira? i za sto bi mogla sluziti ova dodatna hidro crijeva? nije daleko od mene, mislim da bi ju ubrzo mogao pazariti!
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Odi pa pogledaj i znati češ sve. Možda ima hidraulične kočnice. Ipak je 6 tona nosivosti plus težina prikolice masa koju treba zaustaviti.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
može bit! mozda danas ili sutra odem,pa cu javit dojmove. ako je sve ok,onda nije puno para. posteno ju ispjeskariti,par kila boje,i bude ko bonbon.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
koliko sam skuzil po slikama,ima kardan,znaci da onda to sve funkcionira kao na mojem kombajnu za krumpir,jedna pumpa tjera sve trake i kipanje bunkera. znaci da su lajtunzi od kocnica mozda,ili je prikolica prije imala vrata s hidraulicnim otvaranjem... nemam uopce vremena ni da nazovem,a kamoli da se odvezem tamo,a imam 10 min vožnje.:mur::mur: bude valjda do kraja tjedna. vec ju vidim pofarbanu u mom dvoristu. za pureci gnoj ko rođena.
 

Najnoviji postovi

Na vrh