• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice za razbacivanje stajnjaka

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kupi s horizontalnim valjcima MENGELE prikolicu i nebudeš imao nikakvih problema. Pusti vertikalu, to nevalja!

Horizontalni laganije se vrte može se pretovariti po visini i izbacati će manje se kvare imaju dva lanca i četiri ležaja nedostatak sporije i uže razbacivaju vertikalni teže se vrte nesmije se pretovariti veča mogučnost kvara četiri para konusnih zupčanika koji ne smiju biti suhi bržije i šire razbacivaju .
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ovi vertikalni kako vidim neki imaju 4 kao reduktora a na svakom serafic,tu garant imaju zupcanike i ide ulje 90-ka...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
Moja ima 4 okomita valjka i kao sto velis ima reduktore i zubcanike. Neke god sam valjke raskapal i malo je komplicirano. Po meni je bolja sa horizontalnim. Lakse ju je odrzavati. Radio sam sa sipovom takvom i vise micse svidjela osim sto nesmijes ici u rikverc dok je napol i vise prazna. Vec su motali rudo
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Željko, to je to!!

Ja imam staru dvoosovinsku Mengele s jednim vrlo rijetkim sistemom razbacivanja.
Naime dva su horizontalna valjka, s tim da je donji klasičan ravan na dva samopodesiva ležaja i razbaciva iza prikolice, a gornji je presječen na pola i postavljen u "V" i on razbacije malo sa svake strane prikolice, oko metar baca sa svake strane u širinu :)
Znači gore se dva kratka valjka i 4 ležaja, a pogon svakog je sa lancem sa svake strane.
Zanimljivo izvedeno i stvarno nikakvih problema niti kvarenja, od 1962. kad je napravljena, odnosno 1998. kad smo ju mi uvezli iz Njemačke ja nisam imal nikakvih posebnih problema s razbacivačima, izmjenjeni su ležajevi na donjem valjku i reparirana je komplet, novi pod i stranice i boja i samo trpaj. Kvaliteta je to!!
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
slazem se da su starije stvari kvalitetnije odradene tu nema price uopste,od traktora pa nadalje sve je kvalitetnije...
 
I

iksi

Guest
dali bi mogao imt 539 da vuce tehnostrojku 4t stim sto zivim u brdskom kraju
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Moze ju vuc jer ujak ju vuce s 539 isto je brdovit kraj ako je negdi malo zeznuto normalnije se tovari ako je ravno trpa di sta stane i ide dobro!!
 
I

iksi

Guest
djed je kupio prosle god pa sl vikend izvlacimo prosle god smo vukli sa 560 a njemu je lako sad smo hteli da pokusamo buco mnogo ti hvala :drink:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nema na cemu ujak vec skoro 20god tera s tom kombinacijom i sve ok budem posliko kad budem u prilici kak to kod njega sve izgleda!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
I njegova je znaci ista tehnostroj zelena 4T neznam za sta se sve koriste ove sta na stranu izbacuju i kako izbacuju jer nema je u mojoj okolici da znam kak funkcionira!!
 
I

iksi

Guest
nemogu naci na youtube nijedan snimak kao radi ova prikolica sto izbacuje sa strane
 

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
Iksi ove prikolice su pogodne za brdski kraj jer navljače teret napred i uvek je traktor opterećen a rotirajući disk izbacuje stajnjak u desnu stranu.
 
I

iksi

Guest
izgleda da bi ova meni dosta dobra bila za moje njive i livade
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo ujakove kombinacije godisnje oko 40 prikolica gnoja izvozi plus sve ostale poslove samo 539!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nemam ti pojma cini mi se da nema zastitu neznam kud je s njom!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh