• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice za razbacivanje stajnjaka

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Jel to možda ova prikolica?

DIsGtpF0nBkCAHzV.v.jpg

To je moja prikolica ako koga zanima, nek se javi, povoljno je.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Znam jer već neko vrijeme viđam tu tvoju prikolicu po oglasniku, a videl sam sliku pod drugom temom.
Kaj ju nemreš prodat jer je več skoro više od godinu dana u oglsniku?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
E sad si postavio pravo pitanje. Ako kaže da nemože ruši si cijenu, ako kaže da može pitati ćeš ga zašto ju do sada nije prodao. Rezultat 0:0.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Gle nisam mislio u tom smislu pitat, vidio sam takve prikolice u radu i vidio sam da vrhunski rade, evo da imam nekakvo poljoprivredno imanje gdje mi treba takva prikolica odma bi ju kupil jer je stvarno vrhunska a i cijena je prihvatljiva s obzirom na dobru kvalitetu!!!
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Valjda zato jer bi ljudi za 1000e htjeli da prikolica bude ko nova
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
evo ja sam kupio prikolicu za stajnjak znaci mengele s 450 n u izuzetno dobrom stanju,placenu 3000 eurica

e sad imam pitanje,prikolici nedostaje treci lanac u srediniletve sve ima i dosta su guste,ko je taj lanac skidao stavio je unutra i letvicu i sve prikolica radi odlicno nigdje nema lufta u vitlima itd,jedino jos stajnjak nisam tovario to ce sad nekad doci na red....

dali to ima sad kakve veze,sto prikolica ima u sredini za treci lanac a nema ga i dali moze normalno eadit sa dva,po mom misljenu moze jel sigurno je vec radila tako,letve nisu pokrivite sve tip top....
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Trebam hitnu pomoć. Da li netko ima viška tromblu od mengele prikolive sa šest šarafa. Obavijest na pp.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Dečki, zanimaju me iskustva i komentari o prikolici s vertikalnim valjcima.
Postoje dvije izvedbe:
- s rukama
- s puževima koje imaju zube

Koje bolje rastepu gnoj?
Koje dalje nose?
Kaj je od toga bolje za štalski, a kaj za pileći/pureći gnoj, npr.?

Znam da je ovu s rukama gotovo nemoguće pokrenuti, ak se zatrpa pri tovarenju. Postoji li taj problem i na ovoj s puževima?

Hvala!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Ja imam ovu s rukama i istina je da ako zatrpas valjke nece bas krenuti, a ova sa puzevima ako ih zatrpas isto bi tesko krenuli ali ipak lakse nego ovi sa rukama.. Mislim da ova sa rukama dalje baca gnoj (meni sa svake strane jos negdje metar baca u sirinu), ali da ova sa puzevima na sitnije rastepe, ja uvijek vozim stalski gnoj..
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
moja kemper je sa vodoravnim i stajski gnoj samelje totalno sitno baca sa svake strane pola metra od prikolice i to mi je super jer točno mogu spajat prolaze jedan do drugog,jedino bi ju možda i zamjenil jer ju moram visoko kopčati na traktor radi kardana
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Dečki, zanimaju me iskustva i komentari o prikolici s vertikalnim valjcima.
Postoje dvije izvedbe:
- s rukama
- s puževima koje imaju zube

Koje bolje rastepu gnoj?
Koje dalje nose?
Kaj je od toga bolje za štalski, a kaj za pileći/pureći gnoj, npr.?

Znam da je ovu s rukama gotovo nemoguće pokrenuti, ak se zatrpa pri tovarenju. Postoji li taj problem i na ovoj s puževima?

Hvala!

Imam sipovu prikolicu sa okomitim valjcima,pužem i zubima super radi,i dosta daleko baca,radim obično sa velikim traktorom bez gasa na 900o motora,a sa manjim traktorom na 1200o motora jer ju on osjeti kada je gnoj trul i stisnut jer treba to rastrgnit.
Ovako kako ja radim baca sa strane po 1-1,5m,a ako dam veči gas onda baca i dalje. I može se natrpat na vitla i pokrene ju,samo ako imaš kardan sa kvačilom onda zna ponekad preskakat.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Imamo mi Krüger H3 prikolicu, s 3 okomita valjka. Kak su samo 3, imaju jako dugačke ruke. Pitam radi iskustva, jer sam imal ideju zrezati to dolje i navariti puževe i zube. Ovak treba ostaviti valjke prazne, a zna i curiti po cesti.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Moja je Krüger H-4 i ima 4 okomita valjka, kod mene ako se i stavi do valjaka nikad mi ne curi po cesti, jedino ju malo traktor teze pokrene ako su valjci jako zatrpani..
Bas se spremam raditi signalizaciju na njoj ovih dana..
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
e ljudi u kojoj brzini vozite prikolice i ako imaju pogon letava kako to stimate,posto sam ja uzeo a do sad nisam imao,mora to sve na probu...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Pogon letava probaj za početak naštimati na sredinu pa češ vidjeti da li treba brže ili sporije. Ja obično vozim u prvoj brzoj sa Ursus 360 a kardan mi stoji na 540 obrtaja. Ako ima manje gnoja na veču površinu vozim i brže.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
i ja imam krone optimat samo sto su skinuti valjci zbog silaze

Uploaded with ImageShack.us
a usput sam i rasklopio da pregledam imo sam neke polomljene sarafe na reduktorima malo zafarbo nesto :D


Uploaded with ImageShack.us
Jel treba registrovat ove prikolice zato sto su to namjenske prikolice za stajnjak? imam nekih problema :(
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Je li ti reduktor na sredini i koliko imaš lanaca. Kada sastaviš poslikaj s donje strane da vidim kako stoje lanci. Što se tiče registracije to kod nas u RH još valjda dragi bog ne zna, a kod vas možda još i manje.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
netreba ja sam iz bih,samo kiperice i one male sa cim se vrsi prevoz i usluge,prikolica za stajnjak ti spada u klasu kao balirka itd,pa to je poljoprivredna masina i netreba je registrirat pa ja sam bas zbog toga i uzeo...

i zaboravio sam pitat kako se skidaju ta vitla kad se treba silaza,jel komplikovano to za skinut i kako ide??????

imam dosta pitanja oko te prikolice za djubar posto sam nabivo to sad,dali lance treba mazat,ne mislim na letve vec na pogon????
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Ja skidam sve sa okvirom, samo što je moja otraga okomita. Odšarafim četiri šarafa, podignem flašncugom i to je to. Lance, odnosno lančanike povremeno podmažeš.
 

Najnoviji postovi

Na vrh