• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice za razbacivanje stajnjaka

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
reduktor je na sredini, a koji te lanci zanimaju konkretno nisam kuci mogu ti objasnit skidanje je jednostavno samo okacis negdje kasnije vratis spustis jednostavno a ja sam ove sto izbacuju skido zbog reduktora i zbog fatbanje donjeg lima :) a imam problema s policijom kazu da se mora registovat imo sam saobracajnu skoro pa cu vidit hocel doc kazna za nju :( lanci bi uvijek trebali bit podmazani a posto kod mene nema kutije za zastitu to nije moguce zato sto upane dtajnjaka i sve skine al kad je napravim onda cu to max pokusat odrzat podmazanim :)

reduktor je na sredini, a koji te lanci zanimaju konkretno nisam kuci mogu ti objasnit skidanje je jednostavno samo okacis negdje kasnije vratis spustis jednostavno a ja sam ove sto izbacuju skido zbog reduktora i zbog fatbanje donjeg lima :) a imam problema s policijom kazu da se mora registovat imo sam saobracajnu skoro pa cu vidit hocel doc kazna za nju :( lanci bi uvijek trebali bit podmazani a posto kod mene nema kutije za zastitu to nije moguce zato sto upane dtajnjaka i sve skine al kad je napravim onda cu to max pokusat odrzat podmazanim :) evo jos sto imam slika na racunaru

Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
PS: kupio sam je 2 dana prije siliranja zato su stranice ovakve :D
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Zanimaju me lanci koji idu od kruške reduktora i okreću ove ruke koje rastipaju gnoj. Ja sam imao slučaj da mi je pukao lanac i kada sam ga sastavio jedan par mi se okreće tako da baca gnoj okrečući se jedan na drugi i bacaju gnoj između sebe, a drugi par se okreće tako da se okreću jedan od drugog i svaki zasebno baca.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
pa ide sa strane ko me to pitas pa se preko reuktora okrecu ove sto razbacuju i to vanjske npe lijeva prema desno , desna prema lijevo a unutrasnje dvije lijeva prema desno a desna prema lijevo i one izmedju izbacuju stajnjak
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
netreba ja sam iz bih,samo kiperice i one male sa cim se vrsi prevoz i usluge,prikolica za stajnjak ti spada u klasu kao balirka itd,pa to je poljoprivredna masina i netreba je registrirat pa ja sam bas zbog toga i uzeo...

i zaboravio sam pitat kako se skidaju ta vitla kad se treba silaza,jel komplikovano to za skinut i kako ide??????

imam dosta pitanja oko te prikolice za djubar posto sam nabivo to sad,dali lance treba mazat,ne mislim na letve vec na pogon????

tu imaš možda slično riješenje skidanja vitla : http://www.sip.si/tl_files/navodila..._do_40RCL_(tov_st_2015_2096_021_201_1466).pdf
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,292
Dečki, zanimaju me iskustva i komentari o prikolici s vertikalnim valjcima.
Postoje dvije izvedbe:
- s rukama
- s puževima koje imaju zube

Koje bolje rastepu gnoj?
Koje dalje nose?
Kaj je od toga bolje za štalski, a kaj za pileći/pureći gnoj, npr.?

Znam da je ovu s rukama gotovo nemoguće pokrenuti, ak se zatrpa pri tovarenju. Postoji li taj problem i na ovoj s puževima?

Hvala!

za pureći ili pileći gnoj svejedno kakva ti je prikolica isto razbcuje i jedna i druga entualno one koje imaju dva diska odotraga ali tu novije i nisam ih vidio u radu osim na yt. a s ovima sam vozio i isto razbacuje.
imam sip vertikalnu i dobro razbacuje štalski ovčji, osim ako direktno ispod ovci vozim onda je malo problem jer ovce zagaze gnjoj ko beton pa često kardan preskače i štopa se na valjcima.
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Pitanje,dal moraju bit đubretare registrirane netko kaže da netko ne,ćuo sam da nemoraju ako se vozi samo gnoj u njima,a da se ide na registraciju kako bih prošlo kad nema kočnice,ima naletnu ali to valjda neprolazi
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
vidit cemo uskoro dali trbaju il ne trebaju kad mi dodje dodje kazna :( pa cu vam reci jel treba ili ne treba
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
e ljudi ko ima mengele prikolicu kako se zatezu lanci u mene je kako god skontam desni otegnutiju a kad ubacim u brzine letava na najgornje cini mi se da se zategne,al bez ukljucivanja kardana itd,jer nisam je jos koristio sad planiram kad se vrijeme pokaze...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo moje prikolice za gnoj, bila je cjelu jesen u službi prevoza kukuruza u klipu.
Valjci su skinuti, a stranice postavljene.






 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ta prikolica je imala samo pola letvi, znači kad letve dođu ispod poda, gore imaš ravan i čist pod i možeš voziti bilo što.
No ja sam nadodoao još nekoliko letvi tako da mi sad još fali 5 koamda koje budem vjerojatno nekad i postavio da mi bude komplet pod uvjek pod letvama.
Ovako moram uvjek prikolicu odvrtit na prazno kad se istrpa da dođu letve gore da može gnoj na njih, inače u protivnom puca lanac.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
to radi prevoza...
sta sam jos mislio pitat,a da... dali se podmazuje onaj lanac na pogonu prikolice za stajnjak mislim bukvalno lanac,znaci list 2 mast? i onaj zubcanik isto dali i njega treba podmazati ali onaj veliki?

vidim da se i oni lancanici podmazuju prednje je lako podmazati al zadnje neznam kako,tako da ih nisam ni podmazao...

danas sam vozio stajnjak odkravila se zemlja jug,uvjeti losi ali kad sam krenuo sta cu,iso je dobro zadovoljan sam prikolicom odlicno radi,malo sam se borio s blatom al ide zetor i mengele....
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ljudi kako se zatezu lanci kod mengele prikolice,evo ja zavrsio sa razbacivanjem stajnjaka ali sam zadnju turu jedva obavio jer letve zapinju za donje diskove vitala,otegao se lanac bas dosta,e sad neznam kako to zategnut,vidim da na prednjem dijelu ima po dva serafa i sa strane jedan veliki,one male sam pokusao pritegnut i zajebao jedna odcvikao i odustao,ako mi neko moze to objasnit ko vec ima iskustva s tim...
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Kako se zovu one prikolice za djubre sto izbacuju djubre sa strane za vocnjake i vinograde? Ne mogu ih nikako polovnih, ne znam kako da trazim
 

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
ja mislim da moze smao brze i sa vise obrtaja kardana da se ide imala je na oglasima ovakva
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
I meni se ciini da sam negde video jednu manju ovakvu ali nigde ne mogu da je nadjem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh