• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice za razbacivanje stajnjaka

Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
Marko: pa gledali smo i tandemke i sa tanjurima prikolice al onda je ta naletjela i isli smo ju glet i uzeli a imali smo jednu tandemku v njemački 8 tonku u jako dobrom stanju al ova je bila blize i dobra je prikolica a i mogu se tanjuri na nju stavit jedan kolega mi je rekel ili pak ona traka za silažu sam nama ne treba to:D
Dino: hmm neznam kolko kubika al pise da je 6 tonka ali velika je dosta...za 3 tisuće eura sa prijevozom kupili smo ju v sloveniji:D
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,293
oooo prikolica je ljepa nema sta samo da ima tanjure barem ili okomite valjke bilo bi bolje........
i tko za prodat kakvu tandem 8 tona mengele bregman ili strautman???
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,293
Hmm ova mengela mi se najbolje dopada, ali nest malo novije sam planiral s nastavcima gore i sirokim gumama.... Morat cu se dogovoriti i otici u njemacku vidjet mozda ze nade gore nest
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
aha...pa najbolje je iti v njemačku i tam se svašta more najti za male pare a da je v odličnim stanju...
 
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
ovo je moja,zove se heywang,il tak nekak....

dsc00142rq.jpg

dsc00143kp.jpg

dsc00145w.jpg

dsc00146ht.jpg



ovdje je jos bila u pogonu :)

dsc00375mi.jpg
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo moje sipove prikolice za gnoj koja sluzi za prijevoz sveg i svaceg jucer je dobila novi pod:icon_super:

moto0112f.jpg


Moram ti obrisat prvu sliku jer je prevelika, smanji i postavi ponovno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Evo moje sipove prikolice za gnoj koja sluzi za prijevoz sveg i svaceg jucer je dobila novi pod:icon_super:

Kolega, fali ti jedna daska :(wasntme):
Dali si mazao s čim daske ili su takve ostale? :(hi):
I kolika je nosivost prikolice?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Još da si stavio "federe"(onaj falc što spaja daske) između daski pa da se za neko vrijeme na uvinu svaka na svoju stranu :)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@mrsima14 sve su daske na broju i posarafljene kako moraju bit budu farbane starim uljem imam jos par sitnica za napravit pa mozda ju i cijelu pofarbam ovisno o financijama daske cu sigurno budem ubacio jos koju sliku neznam koja joj je nosivost kolko natovarim ona nosi ferdo vuce:D:
@šanana nisam mogo radit falc jer su daske dosle tocno na mijeru placene nula kuna pa nisam mogo puno birat imo sam u planu stavljat zeljezni pod al za sada se odustalo kad su dosle daske ja mislim da se nece uvinut jer su dobro posarafljene vidit ces kad stavim sliku a slucajno da se i uvinu nema veze:(shake):
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
ovo sa rabljenim uljem je dobra zaštita, ja svoju uvjek nakon što izvezem stajski pod namažem rabljenim.. Bilo bi bolje da je onako kako je ŠANANA rekao, ali ne bi trebalo nikuda, dolje se ne može uviti, a odozgor ju teret pritišće, samo nemoj ju baš na suncu ostavljati jer se daska zna izbaciti..:)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Daske ce dobit zastitu pa kolko budu trajale manje bitno ja mislim da se nebi smijele uvijat jer dosta su posarafljene a falc nisam mogo radit jer sam daske imo tocno na mjeru moro sam jednu pohoblat za 3mm da mi ide unutra sve tak da nisam imo prostora za falc a i ne stoji vani nego ima svoju garazu nece joj bit nista zasto daske a ne zeljezni pod zato sta su daske dosle besplatno imam par kuna troskova par sarafa i malo struje za busenje a da sam iso na zeljezni pod moro bi sve kupit!!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Sad si miran sigurno 10-15 godina što se tiče poda! :)

Sad sam izvadio van njen orginalni pod tak da mi ovaj izdrzi par godina ja sam zadovoljan jer ce vozit sve ko i do sada jos na nju imam povisenja od 30cm koje su gore stalno za sve vozit skinuo sam ih zadnji put kad sam susjedu vozio kamen!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ma taj falc uopče ne utječe na širinu daske. To ti je spoj koji ulazi u obadvije bočne strane daske, a veza je jedna 2 cm široka traka od "šperploče". Ako nađem sliku dok smo radili pod na samoutovarnoj tu se vidi kak to izgleda.
Inače i mi kad smo na rastepaljki za gnoj mjenjali pod isto je stavljeno bez tog falca i nakon 10 godian su se daske malo izbacile prema dolje pa nije potpuno ravno iam do nekih pol cm razike na par mjesta.

Samo da se nadovežem. Limeni pod prije istrune u gnoju i gnojnici od drvenog :)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@šanana ja znam sta je falc na daski nisi ti mene skuzio ja sam dobio tu dasku besplatno te mi je sva ukupna sirina bila dosta taman kolko mi je trebalo jednu sam moro malo pohoblat za bi mi uslo u pod na mijeru tak da sam iso radit falc moro bi jos jednu dasku ubacit koju onda nebi imo a gle jos jednu stvar orginal pod nije imo falcanu dasku i nije se izbacala ovih novih daski je sirina ukupna 84 cm i posarafljena je na duzinu na svaki 50cm!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Još ju špricni i ko nova :)

Ako uspijem vremenski i financijski moram jos svijetla joj slozit i imam sastrane jedan poklopac napravit koji stiti mehanizam sta pokrece lance i moram malo stranice uredit doljnji dio di su panti je malo potrulio pa cemo zamijenit cijev i nove pante i onda ce bit ko nova:eek::
 

Najnoviji postovi

Na vrh