• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice za razbacivanje stajnjaka

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
I još da si dal 1000 za nove lance onda bi to bilo i duže od 5 sezona...ovak sad možeš očekivati da ti pukne lanac....
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
I još da si dal 1000 za nove lance onda bi to bilo i duže od 5 sezona...ovak sad možeš očekivati da ti pukne lanac....

AK samo pukne lanac to je najmanji problem;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
AK samo pukne lanac to je najmanji problem;)

To mi je najgore moguće kaj se može desiti, još pogotovo kad je prikolica puna, npr. krene istovar i istovari pol metra i pukne lanac ispod gnoja, pa ajde miško ručno istrpaj punu prikolicu....nije mi je jednom desilo, pogotovo na dedinoj staroj prikolici...pred dva tjedna je ujaka zadesilo, saj se ošvical dok ju je ručno zmetal.:blackeye:blackeye:lol:
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Jel kome pucao ili ispadao stift-kajla sa SIP-a na kardanu odozdo na zadnjem dijelu prikolice,meni je danas ispao a tek sam dosao na njivu,nazovem kolegu on donese drugu kajlu seraf m8 dugacki ali kajla malo deblja pa je nabijao malo macolicom u kardan ali nije islo ali je uspio sijebati prednju kajlu nabijajuci jer sam mislio samo na kraju seraf metnuti samo da istrpam bez kajle.Hm sad pizdarija ziva se smrzao lezeci na snijegu bura trunje vadi iz ociju i na kraju prikolicu djubra vratio punu kuci.Mijesta dolje ubi boze nit mozes zamaniti sad da skinem onu cijev sto nailazi na kardan sto ide od prednjeg dijela prikolice nit imam scim zasukati a nemogu odnapred snicim prici.Na kanal nemoze jer je presiroka i sad "seks"sutra nastaje i ako budem morao vaditi kardan skroz kako to ide dok iznotam odose bubrezi na snijegu.Help.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,741
Molio bih nekoga tko ima prikolicu za gnoj sa četiri okomita valjka da postavi šemu kako su postavljeni lanci koji okreću valjke. Prije dvije godine pukao mi je lanac i sada više nikako da naštimam lanac da lijevi valjci izbacuju kao desni.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
Koji lanci? Ja na staroj tehnostrojki imam samo jedan lanac,nije bitno kako je postavljen jer se valjci okreću jedan na drugom pomoću zupčanika.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,741
Lanci koji okreću valjke. Prikolica je starija, Krone, na sredini ima reduktor i jedan lanac okreće par lijevih valjaka, a drugi desni par.
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
evo naše nove(rabljene) prikolice:D
dsc0151zl.jpg


dsc0148az.jpg

dsc0147js.jpg

dsc0146lo.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
oho, lijepa prikolica. kolika je zapremina?
imat ce claas sta raditi s njom.
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
Pise 6 tona al je veca od jednoosovinke na koju ide 8 tona kukuruza:)...a claas ve jos malo pocekat jer nemoguce je na zemlju, danas sam jedva dosao van sa praznom jednoosovinkom:/...prepada do osovina:/
 

krone

Član
Tu od
14 Pro 2012
Poruka
142
imam prikolicu s vodoravnim valjcima i sad mi je puko doljni valjak strunio je,mislio sam kupiti takvu cijev i na nj zavariti l-profil kao neke lopatice, a na starom valjku je lim ko spirala po ma zanima jel če mi ove lopatice moči izbacivati gnoj
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
326
bacat ce ;) samo nemoj ravno zavariti nego mora biti malo pod kutem da ti baca i u stranu malo
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
imam prikolicu s vodoravnim valjcima i sad mi je puko doljni valjak strunio je,mislio sam kupiti takvu cijev i na nj zavariti l-profil kao neke lopatice, a na starom valjku je lim ko spirala po ma zanima jel če mi ove lopatice moči izbacivati gnoj

I pazi da se ti ne sudara s drugim valjkom jer če bit lomova.A on če razbacivat ak mu navariš bilo kaj al probaj gledat da bude čim sličnije originalu..


@CLAAS;ljepa prikolicu,niste htjeli tandemku?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
claas
jako mi se sviđa prikolica :D
Koliko je kubika? i koliko si dao za nju ako nije tajna?
 

Najnoviji postovi

Na vrh