• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice za razbacivanje stajnjaka

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Ocito nije bil s lamelom kardan, moram priznati da ga nisam pital, makar to me cudi jer znam da covjek ima sve vrhunsko i na svim takvim strojevima je kardan s duplom glavom
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Tako moj tetak ima onu malu orionku bez lamele na kardanu i svaki put kad sam posudjivao potrgali smo nešto i onda sarafali. I sad posudjujemo jednu drugu koja ima odgovarajući kardan.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
A zeznuto je to s tim prikolicama kod kardana s lamelom jer imas stalno opterecenje kardana plus vršna optorecenja kad gurne masu, a i gnoj moze biti suhi ili jako mokar i tezak, sad to sve uzeti u obzir i zategnuti one srafe na kardanu, a aki ostavis labave, moze prokliziti i na pomik poda
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Da, al kak biti pazljiv s punom prikolicom gnoja, ne vidis nist dok ne zruzi, a onda nisi dovoljno brz da zgasis kardan na vrijeme, po meni bi trebalo zastitu preseliti na mehanizam za izbacivanje, kad on zacvika da preskoci lanac ili nesto slicno..
 
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
70

Da se pohvalim danas sam kupio prikolicu.Terat ču je sa traktorom 130 konja i 6000 tona težine tako da mi ne bi trebala pravit probleme i uz najveći brijeg koji imam.Imam ja SIP KRPAN 30 već 35 godina je stara pa ide u mirovinu a za novu i za veću nemam potrebe jer ne znam ni koliko ču ovu koristiti kakva je situacija u stočarstvu nećemo mi dugo.
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
lance ima unitezilija zagreb ..ako ne izgooglaš javi se ..neke ima i trgoagencija i ostale slične trgovine
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Mane ovo mi nepaše jer bi moral raditi preinake a za sad to nemam vremena. Ako bi radio preinake radije bi stavio kak ima SIP.
Pitanje je samo isplativosti preinake ?
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Ja imam Orion 40 i vucem je sa Fiatom 3,7t bez problema a znamo je puniti iznad valjaka jedino mi je kardan malo slabiji pa zna često preskakati i jednom sam posudio kardan od susjeda i na trecoj prikolici puklo kod spojnice lanca i pomotalo mi letvu a kardan se nije zaustavio od tada radim sa svojim kardanom i zadovoljan sam bar znam da će odmah stati
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Ovo je lanac za kultivator. To nebi pomaknulo letve ispod đubra.
Svejedno hvala.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Ja imam Orion 40 i vucem je sa Fiatom 3,7t bez problema a znamo je puniti iznad valjaka jedino mi je kardan malo slabiji pa zna često preskakati i jednom sam posudio kardan od susjeda i na trecoj prikolici puklo kod spojnice lanca i pomotalo mi letvu a kardan se nije zaustavio od tada radim sa svojim kardanom i zadovoljan sam bar znam da će odmah stati

Kojeg fiata imaš? stavi koju sliku
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Fiat je 85-90 turbo 92g i za sada sam zadovoljan njime a slike neznam staviti mogu poslati na mail
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ljudi dali je ko prevozio palete na prikolici za stajnjak i dali ona to moze izdrzati,odnosno pod,trebao bi ici po koncentrat,to bi bilo paleta i pol,pa da ne ubacivam sve te vrece rucno?
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
pa nije,al mislio sam zbog toga sto je palata na jednom mjestu,a teska je sigurno oko 1200kg,pa reko da nebi daske popucale...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Stavi paletu da bude iznad jedne od poprečnih veznih tranverza, tako neče daske popucati. Jedino ako je šasija trula, onda ne ulazim u to dal će što puči ili se pomotati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh