• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice za razbacivanje stajnjaka

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Pozz
Evo slika iz obnove i popravka prikolice SIP orion 40.
Stavljeni je novi pod, nove jače letve, novi deblji lanac i umjesto okomitih valjaka smo stavili vodoravne.
Okomiti su u totalnoj banani, a novi komplet dođe 22t kuna, a ove smo nabavili za 3t kn, a ko novi su još je original farba na njima.
Samo je problem kaj se valjci vrte u krivi smjer. Na original prikolici je pogon za valjke na drugoj strani. Sada nebaca uopče u širinu.
Ima netko ideju kak presloziti da se valjci okrecu na drugu stranu?
Nadam se da post nije predugačak :)

Slike sutra jer me neš laptop zeza :D :D :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
A kaj ne valja na okomitim valjcima: reduktori ili sama ruke/spirale?
Rastavite kutni reduktor koji pogoni valjke i pogledajte jel moguće prebaciti gonjeni zupčanik na drugu stranu.
Ako nije, onda jel moguće prebaciti cijeli pogon na drugu stranu prikolice.
Možete li okrenuti samo valjke, da se okrene smjer puževa na njima...?
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Evo slika

Reduktori su polomljeni a novi valjak košta malo više od 2tkn
Valjke smo okrenuli tako da je pogon na lijevoj strani i zamjenili smo im mjesta jer gornji ima pogonski lančanik tako da je taj sad dolje da je bliže pogonu.
Glavno da se gnoj izveze,
Sad bumo još probali samo gornji okrenuti ak bu moguče.
Hvala











 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Ne kužim sad u čemu je problem: valjci se vrte na dobru stranu, ali im spirale nose prema sredini ili vrte na suprotnu stranu od normalne?
Jel pogon jednim lancem oba valjka, ili donji s druge strane pogoni gornjega?
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Valjci se vrte tako da spirale bacaju prema sredini, ja mislim da je to krivi smjer.
Jer da se vrte kontra bi bacalo šire.
Donji dobiva pogon od prikolice i on onda pogoni gornjeg. Na desnoj strani je lanac koji ih povezuje,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
A vrte li sevaljci u dobrom smjeru (kao i na drugim sličnim prikolicama)?
Možete li donji valjak okrenuti za 180stupnjeva, obzirom da ima lančanik na svakoj strani, ili su osovine različite duljine, tak da bar jedan ide na dobru stranu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Naravno. Zapravo sam mislil nekaj drugo. Ovaj hidrostatički pogon mi se čini slab za valjke. Hidraulička pumpa na tom traktoru može dati do 10kW, znači da na valjcima može biti oko 8kW, na punom gasu, naravno. Nisam siguran da bu to dost za valjke.
Ak možda i bu, pod bude moral iti brzinom puža. Može li pod biti dovoljno spor?
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Dosta je, nis se slabije sporije ne vrte neg preko lanca. Gnoj je dosta tekuči pa ide lagano. Pod je 1 rupa od najbržeg.

Neznam ti jer nismo kupovali neg imamo več duže ta crijeva.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kužim... Ima tu dosta metara,a inače su ta crijeva skupa...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Tehnostrojka 4tone, tip TC-4H - zna li netko koje su dimenzije guma gore? Balonke, mozda 15,3" ali nisam siguran.. Gume nemam a na felgama nemogu nac nikakvu dimenziju..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Veci izbor imam ako sam trazim gume.
Nema nitko tehnostrojevu prikolicu?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Koja je godina prikolica??

Poslikaj felgu da vidim :)


Napiši u google model prikolice, moralo bi izbaciti neke slike da se vide tehnički podaci i dimenzija guma.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Tast moj ima tehnostroj. Neznam točno tip ali nije novije izdanje. Gume su 15cola. Ove godine je šurjak stavio 11.5/80/15. Na knap su ali prolaze. 15 cola ili 15.3 cola je ista stvar samo drugo pakovanje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh