• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice za razbacivanje stajnjaka

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Razbiješ limiče kaj drže kuglice povadiš kuglice , makneš kučište izbrusiš unutarnju košuljicu , u kučištu zakreneš vanjsku košuljicu i izadiš van kupiš novi ležaj i sastaviš.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Ma nevjerujem da su metali torkove u 90-toj godini heheh hvala na pomoći, sutra probam :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Zetorboy na onakav naćin sem puno lagera promijenil na starim Njemačkim prikolicama (Fag -207 lageri) i mislim uz mali fleks i čekić malo volje najjednostavnije riješenje .
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Ma stvar je u tome da ovdje nije ni otišlo ništa, neg je pomotana ta pločica na kojoj i je ležaj, a nemožeš poravnati nego odsječi, na panj pa zavariti nazad.. a da to napraviš, moraš rastepst.. nije to ni radilo bog zna šta, kad je boja još na osovini, kučištu i lageru
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Kaj nemožeš odrezati pločicu (nosač) a da ležaj ne diraš ?? Možda da iza rastaviš spojku pa cijeli kardan povučeš napred .
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Nemože, ima prsten iza ležaja, tak da to jedino ide s prve strane van.. evo par slika od danas
 
Posljednje uređivanje:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Kolega, po videnom stanju, meni se cini da si puno i dal za tu prikolicu..
Pa kak su samo uspijeli potrgati ove zube na valjcima, ko da su cigle s njom razbacivali..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Kad se vozilo svašta u njoj, drva i tak, gnoja je najmanje vozila.. Taj rub stranica i lopatice i jesu najgora stavka u tom svemu.. Lopatice sam već napravio u orginalu, za stranice se iskemijalo već, samo treba raditi :) pa nisam, 7000 kn... na njuškalu su takve prikolice od 12 tis pa nadalje.. Općenito, za te novce ni nemožeš kupiti za gnoj da je u neznam kakvom stanju
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Nove stranice su oko 2 tisuće kuna tako da nije skupa bila,pod je oko tisucu,eto jos si ispod 12.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Pod je dobar, stranicama samo treba rub doljnji napraviti.. da ih idem raditi nove, isto ih napravim i smotam sam u orginalu kak su ove, samo nema potrebe dok su ove dobre još. Da tehnostroj je.. A i ta za 12000 isto treba nekakvo ulaganje vjerojatno..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Evo i nase tehnostrojke:

received_10205258342516383_zps4oklettr.jpeg


Kotaci su stavljeni tek toliko da se doveze doma posto su gume bile izgorene.

received_10205258348476532_zpsyhdqh1vk.jpeg


received_10205258348916543_zpsbvsy0e54.jpeg


Osim sto je izgorila, u jako dobrom stanju je bila. Pod zdrav, stranice zdrave, sasija zdrava..
Dobila je nove gume i nove lezajeve valjaka a ostalo su bile sitnice. Ravnanje par letvi, skracivanje lanaca poda i pogonskog lanca valjaka. Treba jos klizac na sredini kardana, zastitne gume ispredi i iza valjaka te prazno polje da se isproba..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Lijepo uređeno kolega, svaka čast :eek:: moja vizija uređivanja ove moje je ipak drugačija :) a i tu je bilo posla dosta... najgore dirnuti u tak nešta....
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Lakiranje i sastavljanje u hrpu :) inače, ovo ne bi delal više nikad, nema tih para...
 
Posljednje uređivanje:

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Ja ti vjerujem jer sam cjelu zimu polako svoju sredjivao i taman kad je Nova bila 80 prikolica odradila i eto mogu je farbat ponovo.
Ajd sreca nebi morao od ispod.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Još malo pa gotovo.. danas sastavljanje, većeg dijela.. još ima dosta posla da ju priteram i zlickam do kraja :D:
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Jedno pitanje.. osovina na šta se spaja kardan, šta ide nazad na reduktor, ima onaj sigurnosni lanac.. jel ta osovina mora šetati, kak na beraču, ili je fiksna?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Mora šetati radi uvijanja šasije.
Šetanje na tom tipu prikolice bi trebalo ograničiti na prednjem ležaju, gdje se priključuje kardan.

Za primjer: na Krüger prikolici, na spomenutom mjestu je fiksirani križ kardana, a osovina šeće u dva ležaja, na koje se osovina oslanja.
 
Na vrh