• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice za razbacivanje stajnjaka

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
I ja sam se malo ponovio danas :)
 
Posljednje uređivanje:

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
I ja sam se jesenas s takvom ponovio i do sad nakon restauracije odradila stotinjak prikolica,zadovoljan sam a nadam se da i sam budeš.
Čestitke na kupnji.
Koliko si olaksao kucni budzet ako nije tajna?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Stvar je u tome da kod mene gnoja nebude ni vozila nikad više :D: nije, 7tis, zato sam ju i uzeo, drugačije nebi
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Ista kao moja, samo moja nema boje :icon_mrgreen:, nema gume i ima vodoravne valjke..
Sta ces raditi s njom? Skidat sve i napraviti obicnu prikolicu?
Mislim da je pitanje guma rijeseno ali znas li mozda dali su i kod tebe 11.5/15.3?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Na takvu idu one manje 15 ". Ista kao od šurjaka.Neznam točnu dimenziju. Tamo sam ti napisal da ide i 111.5/80/15.3 ali na knap.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
I ja sam se malo ponovio danas :)
Takvu hrđu ja po danu nebi za sobom vlekel u dvorište.
I još sa Zekanom :icon_rofl:

Vjerujem da buš ju malo opitural?
Čestitam.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Hvala kolega :) jbg, kad je takva cijena, nije me sram ni prevesti koji km... hehe, jest da sam i kroz grad morao proči, ali...... Ovak, idu duple stranice, samo neznam još dal da si napravim po donjima piganja, ili budem vibro mrežu stavio. Ima i zadnja stranica, ali to sve moram složiti bez da skidam valjke nazad.. rasvjeta, itd.. Bude mi služila za kuruzu voziti, ali mora biti ispravna i za to za što je namjenjena.. Već se počelo sa odšerfaljivanjem :D:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Možda nekad kupiš đondira pa ti bu naj taman :icon_rofl:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Kaj si mislil na hrđu ili boju? :D: Na hrđu sam ja mislio :D: Kakav đoni, tolko ponorel baš nisam da idem ulagati tolko :D: Jel te prikolice kao i sipove imaju brzinu tjeranja letvi na podu? Na ovoj nema nikakve ručke na rudi niti naprijed
 
Posljednje uređivanje:

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Da samo nije rucica u pitanju nego granicnik sa 3 rupe.
Zavisi kako je nastelano,kod mene su 3 brzine nema gasenja poda,a tako mi i pase,moze se prestelat da prva brzina neradi dodavanjem jos jedne rupe al brzine mjenjas dok neukljucis kardan.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Mislim da sam to i vidio, kod onih zupčanika s lijeve strane gledano odozada, ok, hvala :)
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Remont je krenuo, nisam ni počeo još ništa, već sam lakši za 2000 kn šta sam dao za materjal :)
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ekipa, pomoć... kako se izbija van ovaj ležaj? Ima onaj drek između ležaja i cijevi kardana, ima 3 nečega unutra kao u trokut... zatik nije, neznam jel šta na navoj, nisam probavao....
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
To je upeti (S) lager.
Za osovinu ga drže ili dva mala imbusa ili pak ekscentrični prsten kojega drži imbus (popularno zvani "crv").
U svakom slučaju treba otpustiti i izvaditi "crve" van, a onda ...zavisi koliko je osovina zahrđala za lager.
Znaš poslovicu: naj na silu, zemi veći čekić :D:
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Pazi da ih neizglodas imbusom,ak i jesu torks cekicem u njega , malo su tvrdji od lima, krajnje rjesenje je borer.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Nisu ti nikad Torx, uvijek su 6-kutni imbus.
Nebi bilo loše malo ih zagrijati i "probuditi" čekićem prije samog šarafljenja.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Sa TORX nastavcima sam rešio puno takvih utrganih samo treba malo upotrebit praksu da se slučajno ne zalomi.Prvo se ga polako nabija u rupu i tak da skoro dođe do dna a posle malo levo desno da se olabavi i tek posle polako probavat u oba strane a pomogne i nešto našpricat WD.
 

Najnoviji postovi

Na vrh