• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice za razbacivanje stajnjaka

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Imam u ponudi sad opet... sipovu tg-35 za smešne novce... nećkam se malo :D:
 

elmar560

Novi član
Tu od
19 Pro 2013
Poruka
10
Bok. Imam prikolicu dubravu i mijenjam puknute gibnjeve pa me zanima šta ide između njih i osovine. Na stražnjoj imam metalnu pločicu, a na prednjoj drvenu pločicu. Na nju treba usjest glava centralnog vijka gibnja.
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
252
Ljudi ajd mi nesto recite o'Sip Orion 60h pro'imam u ponudi za razuman novac u dobrom stanju pa u kratkim crtama njene osobine i na sta obratiti paznju prilikom kupovine...Hvala.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,953
Modernija varijanta od one s rukama.
Moja preporuka ak nije strula.
 
Posljednje uređivanje:

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
252
Kako utvrditi dali su lanci od poda propisno dotegnuti?
Kupio sam gore pomenutu prikolicu za stajnjak i prilikom probe na prazno nekako mi pod skripi pa zbog toga mislim da nisu mozda lanci pretegnuti?
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Pod skripi i to je normalno, lanci moraju biti dosta zategnuti nema se tu od zategnutosti sta strgati jedino se lanci vremenom rastegnu, nemoj napraviti grešku ko ja koji sam malo popustio lance i zapela mi letva za sasiju i puko lanac na jednoj strani i pomotalo par letvi.
 

toncixxx

Novi član
Tu od
22 Velj 2015
Poruka
5
Hej ekipa, vidim da se razumijete u prikolice. Pitanje glasi: Što kupiti do 10000 eura, novo. I gdje. Bar 4 tone ali može i više, do 6.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
U današnje vrijeme je apsurd davati toliko novaca za to, novo, kad par godina staru nađeš za 3000-4000 eura, sipovu npr...
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
A kolko dode ova kaj je na slici?
15+tis.eura sigurno....
Po meni bez sufinanciranja nis od kupovine.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
To je istina,to spada u nitratnu to je min. iznos potpore 70% ak se ne varam....
 

toncixxx

Novi član
Tu od
22 Velj 2015
Poruka
5
Ovo dobro izgleda ali sad treba skuvati pare ili dobiti iz sredstava EU. A do tad mi treba da izvezem 50 prikolica u idućih 15 dana. A kupovati staro je mačak u vreći ko što kažu neki forumaši. Kad bi netko oko Popovače imao ispravnu prikolicu u najam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,953
Rabljenu prikolicu se isplati kupiti i obnoviti, čak i da plaćaš popravak.
To je više-manje bravarija s nekaj malo mehanike. Nije to kompliciran stroj sa skupom elektronikom.
Mi smo uvijek kupovali nove traktore i rabljene priključke.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemoj kupovati novu đubretaru....previše para, a nema potrebe!

Evo ti par primjera s kojima sigurno dnevno voziš 10-15 tura ovisi koliko su ti udaljene parcele.

http://www.njuskalo.hr/transport-pretovar/prikolica-gnoj-mengele-6t-oglas-10735881

http://www.njuskalo.hr/transport-pretovar/tehnostroj-prikolica-gnoj-oglas-12287674

Ova zadnja ti je parekselans...
http://www.njuskalo.hr/transport-pretovar/prikolica-gnoj-6-t-oglas-13783456



Evo za primjer moja đubretara iz 1962. godine, reparirana, znalo se godišnje preko 150 prikolica izvesti, uz pametan rad uvjek bez greške.

Uz gnoj, vozi i silažu...a starija je od mog oca :)









Silaža...




Gnoj...




Kukuruz u klipu...





Sve može kod mene :)
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ovu zadnju koju si postavil ja nagledavam već duže vrijeme,svaki put kad se vozim pored,stanem i pogledam. Takva bi meni pasala,ali mi se čini dosta love... Već je i više od stajanja vani dobila nego od posla...
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Ovu zadnju koju si postavil ja nagledavam već duže vrijeme,svaki put kad se vozim pored,stanem i pogledam. Takva bi meni pasala,ali mi se čini dosta love... Već je i više od stajanja vani dobila nego od posla...

Gogo, pa se ne bavis ti povrcem i ratarstvom? Kaj bus vozil s prikolicom za gnoj? Ili imas i zivine?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A čuj, ja ju napeljam svakam u rikverc, nije problem dok se savlada vještina, a ima i prednja poteznica na traktoru :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh