• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice za razbacivanje stajnjaka

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
I meni su draže s drvenim stranicama, no budimo iskreni, ove sa šperpločom nisu baš drvene u smislu kak ih poznajemo.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Danas moja H 4 dobila zasluzeno pranje, ove godine izvezla 59 prikolica, u proljece 20 komada i sada u jesen 39..
Proizvedena je 1975. g. a djed ju je kupio 1994.
U tih 20 i nesto godina je kod nas izvezla cca 1000 kom, a zadnjih 13 god ju samo ja tjeram..
Znaci da Njemac zna napraviti dobar stroj..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
A i poprilično dobro izgleda za stroj koji je pregazio 40 let :)
kak to da nemaš mrežu na prvoj stranici?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Mreza je negdje u supi, a koliko se ja sjecam nikad nije ni bila gore, cak imam i zadnju original stranicu koja se stavlja kad se valjci skinu.

Pa pretezno ju operem svaki puta nakon voznje, znaci u proljece i u jesen i uvijek je u suhom, pa je dosta ocuvana, a ovo sto je izguljena boja na stranicama je miniwash kriv..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
Dobro se drži od remonta 2015 :eek:: samo su me gume izdale, budu sad nove gore, planiram uzeti kabat 12 pl, 480 kn.. s obzirom da sam ujesen prevezem par prikolica kuruze doma, mislim da budu ok.. gnoja nebude u dalekoj budućnosti bilo vjerojatno
 
Posljednje uređivanje:

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Ja sam u Rataru uzeo 4 za sve prikolice i trpam utovarivacem do visine mreže , 14 platana Aliance i koju kunu skuplje su sa dostavom.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Crkla mi Krugerica, pomagajte.

Valjci mi uhvatili nekakav lim i na jednom je preskocio lanac i sad sudara u ovog do sebe.


Znaci, ovaj drugi od lijeve strane ne stoji kako treba.

I sad sam ja to dolje rastavil, i vidi se da je lanac jako labav, sad, kako ga izvaditi van?


I otisao mi je lezaj na ovom prvom valjku s lijeve strane, ovaj drugi zupcanik s lijeve strane


Kako taj lezaj zamjeniti, jel moram cupati zupcanik van odozdola, ili skidati valjak dolje pa odozgora?

A nekako je glupo osmisljeno to s valjcima pa ne znam kako izvaditi valjke van


Mislim da bi se taj cijeli ram gdje su valjci trebal skinuti i onda sve valjke odozgora povaditi van.
Nikad to nisam rastavljal i sad ne znam od kud krenuti.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Jel imaš kakve segere koji drže zupčanik?

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Nema segera, ove osovine imaju lezajeve kojima su kucista na poklopcu kojeg sam odozdo skinuo, i jos mi je bilo cudno kako su lezaji samo ostali u kucistu i tako lako ispali iz osovina, jedino je ovaj jedan od drugog valjka ostao na osovini a ispao iz kucista.

I ne znam kak se taj lanac tak jako razvukel, a nema nigdje spojnice da se izvadi.

Inace to jos nikad nije skidano bilo dolje, jos je bila boja na sarafima.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Ako su ležajevi spali sa osovina onda se bojim da je osovina pojedena.
To će sve trebat skinut dolje i premjerit, ako je osovina stvarno pojedena onda tokaru da ju navari i obradi na mjeru.
Pregledaj lanac malo bolje, morala bi negdje bit spojnica.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
A kako valjke skinuti dolje, jel su oni nataknjeni samo na nekakve osovine ili kako, kad njih mogu micati centimetar dva gore dolje, a zupcanici dolje stoje na mjestu?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
A i gore su vjerojatno ležajevi.
Jel se da gornji dio skinut dolje.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Da se skinuti, ali sve zajedno mora ici dolje, znaci cijeli ovaj "ram", ne znam zasto svaki valjak nema svoje kuciste na dva sarafa.

A ako se sida to sve zajedno dolje, onda ni ovi lezajevi gore nejdu fiksno na osovinu, jer bi bilo problem to skinuti.

Prikolica je dosta izdrzljva, ali je jako komplicirana za popraviti, mislim da ju budem mjenjal za neku s vodoravnim valjcima, puno su jednostavnije.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Skineš ramu dolje i onda valjke vadiš prema gore.
Prije toga trebaš skinut ove lančanike i zupčanike, vjerojatno su na kajlu učvršćeni na osovinu.
Trebat će ti radapciger da ih svučeš dolje.
Mislim da je to otprilike to.

Ove donje ležajeve probaj izvadit van, barem jednog i vidi kad ga staviš na osovinu jel ima puno lufta.


Imam ja jednu dobru prikolicu za prodat sa dva vodoravna valjka, jako je jednostavna.
Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
34d343d6585dbf2ca07e3ec0516f5641.jpg
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Jel to od prikolice za sijeno prepravljeno?

Ma ne bude meni ni trebala vise toliko prikolica za stajnjak jel se polako rjesavamo stoke, al mislim si da budem mozda nekad kupil od nekog stajnjak da malo pognojim polja.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Nije, takva je tvornička jedino kaj je 99% obnovljena, treba još gume druge staviti, ove su dosta spucale.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Kad skineš ovaj ram sa valjcima oni su dole nasađeni na kocke, kroz kocku i osovinu prolazi štift koji izbiješ i onda to ide van prema dole, davno sam to delal nesećam se više kak ima za gornji ležaj riješeno dal treba još kaj rastavit gore
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Inace mi valjci imaju dosta lufta, znaci cimaju se lijevo desno, napred nazad, sad ne znam jel je luft na tim kockama ili na lezajevima, tj kucistima lezaja.

Mislim da se budem namucil sad s tim popravkom, a imam jos 20 kom za izvesti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh