• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice za razbacivanje stajnjaka

Å

Željko

Guest
Nemam pašnjaka, jer imam silaže i sjenaže za čitavu godinu. Sad planiramo ograditi jedan dio iza staje samo da krave idu na sunce.
 
R

Ratarko

Guest
Evo slike od Tehnostroj Megafex prikolice

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Stigla je i moja prikolica.
Tko ju želi vidjeti neka potegne do Belja , tamo je do sredine idučeg tjedna .
Tko ne želi iči tamo neka malo sačeka i napisati ču koju rečenicu o prikolici kada ju isprobam na karbo-kalku i purečem gnoju , jedino to imam za razbacivanje .

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma nema šta,prava prikolica...
e jedno pitanje..
jel ima ona one valjke koji razbacuju stajnjak ili ima samo te diskove?

nije mi jasno kako bi radila ako nema valjaka?
naravno da je moguče i otvorit(hidraulički) zadnju stranicu?
 
R

Ratarko

Guest
abrkili kaže:
ma nema šta,prava prikolica...
e jedno pitanje..
jel ima ona one valjke koji razbacuju stajnjak ili ima samo te diskove?

nije mi jasno kako bi radila ako nema valjaka?
naravno da je moguče i otvorit(hidraulički) zadnju stranicu?

Da ima vodoravne valjke ali se ne vide niti sa jedne strane na ovim slikama jer imaju ta vrata i sa jedne i sa druge strane valjaka . Prva vrata su ujedino i dozirajuča vrata a druga ( ova što se vide sa zadnje strane ) su valjda tu samo da se ne rasipa teret po cesti .

Zadnja stranica se diže pomoču cilindra koji se vidi na drugoj i predzadnjoj slici , ima ih dva .
 
R

Ratarko

Guest
abrkili kaže:
i kolika joj težina? a kolika nosivost?

Težina je malo preko tri tone ...
Ima malo veče kotače od serijskih i treče stranice što joj daje koju kilu više nego li piše u katalogu a tamo stoji 3.100 kg za praznu prikolicu .
Mislim da bi trebala voziti 8 tona , 500 gume su više nego dobre za tu težinu .
Za koji dan pa ču i sam znati koliko vozi tereta .

Obrisan neispravan link.
 
K

krx pozega

Guest
Ratarko to je prikolica samo i isključivo za taj pijesak i te stvari,jel da?
..ajd još malo napiši koliko se toga baca i na kakve zemljhe i tako malo..vjerojatno neki znaju a neke i ludo zanima pogotovo kad vide takvu prikolicu..
 
R

Ratarko

Guest
To vam je kao što i sami vidite najobičnija đubretara :D uz taj dodatak za karbo-kalk ali to se i ne mora zvati dodatak za karbo-kalk nego jednostavno dodatak za šire razbacivanje stajnjaka , do 20 metara . Prikolica razbaciva sve poznate krute tipove gnoja i eto karbo-kalk ( nadam se ) .

Cijena se može provjeriti kod vašeg Tehnostroj zastupnika 8) ili na PM :D
 
D

Damba

Guest
Bok iz Zagreba sam. Nažalost neradim( ili nasreču) poljoprivredu . al igrom slučaja obožavam mehanizaciju.
 
R

Ratarko

Guest
Evo da pozdravim Dambu sa zakašnjenjem , dobro došao ne-poljoprivredniče jedan ;) :lol:
Da ne bude bez slika evo jedne iz prolaza ... :D

Obrisan neispravan link.
 
Z

zrine892

Guest
joj kako mi je drago sto vidim rusa...hehehe.....e ratarko ovdje ti fali jedna grabljilica....hahaha ;) ;) ;) :lol: :lol: :lol: :D :D :D
 
R

Ratarko

Guest
zrine892 kaže:
joj kako mi je drago sto vidim rusa...hehehe.....e ratarko ovdje ti fali jedna grabljilica....hahaha ;) ;) ;) :lol: :lol: :lol: :D :D :D

Ajde onda da uslikam sutra ujutro pa da vidiš da li fali :D 8)
To je slikano danas pri povratku kuči poslije rada .
 
Z

zrine892

Guest
zar još ima poslov< kod vas.....eno još čujem kako kombajn hrče od posla...ubio se.hehehe :lol: ;) :lol: ;)
 
R

Ratarko

Guest
zrine892 kaže:
zar još ima poslov< kod vas.....eno još čujem kako kombajn hrče od posla...ubio se.hehehe :lol: ;) :lol: ;)

Ima , samo da osuši od ove kiše , evo i malo prije je padala , dva dana još ništa od vrševine , hektolitar ode u podrum :(
 
Z

zrine892

Guest
a joj.sta se jos uvijek vrsi zito...?i do koliko primaju hektolirat u slilos?kod nas je bio mislim do 70 hektolitar primali..ili do 75 nisam siguran!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh