• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice za razbacivanje stajnjaka

R

Ratarko

Guest
Re: za razbacivanje stajnjaka

Pa fali tu na desnoj strani još ...
Treba biti datum i vrijeme slikanja , 19-Srp-07 10:08 a na slici ima samo 19-Srp-0...
 
B

Bobo

Guest
Re: za razbacivanje stajnjaka

Cek malo... Jel ti mene zezas?

Meni pise sve 10:08 vidim i sve... Ne fali mi nista sa slike... :shock:
 
R

Ratarko

Guest
Re: za razbacivanje stajnjaka

Meni fali vrijeme na svim slikama i toj što si ti poslao .
Sada mi tek ništa nije jasno , možda mali restart da napravim , komp mi je izludio ili tako nešto ...
 
Č

Čugi

Guest
Re: za razbacivanje stajnjaka

I kod mene se vidi cela slika, povećaj ti temperaturu na klima-uređaju u kući, možda je kompu zima pa se slike skupile! ;)
 
P

paor

Guest
Re: za razbacivanje stajnjaka

ni kod mene se ne vidi cijela slika.
(ako netko nije siguran da li mu se vidi slika, neka ide desni klik na sliku - otvori sliku) ili nek otvori onaj thread gdje je ispitivanje potrošnje goriva Koški

da li je ovo bug u phpbb3 ili setting od admina, ne znam,

slike do 660px prolaze
 
B

Bobo

Guest
Re: za razbacivanje stajnjaka

Kod mene se i dalje vide cijele slike...

Nisam nista prckao, a cisto sumnjam da je mario ista dirao...

Mozda je problem u vasim browserima, ili je zbilja nesto forum "prolupao"...
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,935
Re: za razbacivanje stajnjaka

Sad sam malo proučio na phpbb forumu i ovakva je situacija sa slikama, širina stranice je optimizirana za rezolucije od 1024(današnji standard) ili veće. Pošto je širina fixirana na 930 px u tijelu poruke se dobro prikazuju slike do 740 px u širinu i neograničene visine. Sve što je veće od toga automatski se reže na desnoj strani da bi se sačuvao izgled sajta i da nebi slika rastezala stranicu...to je tako napravljeno u phpbb3. E sad, tu nema nekog lijeka osim ako ne želite da postavim širinu sajta na 100%.
Osobno mislim da nije potrebno stavljati veće slike, znam dosta foruma koji imaju ogranićenja na puno manje, ako ima potrebe za večom slikom onda ju treba linkat. Ali nije problem ni rastegnut sajt na 100% ako treba...odlučite admini. :scratch
 
R

Ratarko

Guest
Re: za razbacivanje stajnjaka

@zaja
Kažeš da idu slike do 740 px u širinu ali meni nije prošla cijela slika na prošloj stranici foruma a stavio sam ju u 720x540 ?
Odrezana je malo sa desne strane . Ispada da prolaze slike koje su oko 700 px široke ali ne i veće od toga .

Meni nije bitno da slike budu 800x600 kako sam slao na starom forumu jer sam sada shvatio da ovdje prolazi slika max. širine 700 px pa ću onda takve i slati .

Pitanje : Å to bi se dogodilo da pošaljem sliku 1600x1200 , da li bi se isto odrezala ili bi se slika mogla skrolati lijevo - desno ?
 
B

Bobo

Guest
Re: za razbacivanje stajnjaka

Meni je tako svejedno jer ja nisam na 1024 rezoluciji, nego na 1280, tako da ja vidim cijelu sliku...

Samo mi je problem kod uploada onda, jer imageshack nema 700 x XXX, negoje od 800x600 iduca manja: 640x480 sto mi je za sadasnje standarde nekako premaleno...

@Zaja: najbolje bi bilo da prosiris forum, tako da na rezoluciji 1024x768 budu vidljive 800x600 slike, jer dobar dio slika si ja "pokupim" u arhivu, tako da imam sve na okupu. Naravno, ako se svi slazu s ovim prijedlogom ;)
 
R

Ratarko

Guest
Re: za razbacivanje stajnjaka

Bobo ja imam 19 cola monitor na rezoluciji 1280x1024 i ne vidim cijelu svoju sliku niti kada je 800x600 niti 720x540 a niti na 700x525 koliko sam sada poslao onih par slika u temi o Ratarstvu tako da ne mislim da je to do monitora . Kod ovih 700x525 mi fali samo zadnji milimetar ili dva sa desne strane slike , nije strašno ali izgleda da bi bilo sve TIP-TOP moram ipak slati u 640x480 a kako i sam kažeš taj resize imam u Imageshacku . Iako osobno preferiram 800x600 da ljudi vide i detalje na slikama ...
 
Č

Čugi

Guest
Re: za razbacivanje stajnjaka

Ne znam koji je problem kod vas , ali ja i vaše i moje slike vidim cele bez problema, monitor mi je 17 u rez. 1024x768.
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,935
Re: za razbacivanje stajnjaka

Evo, promijenio sam u fleksibilni layout, sad širina stranice prati širinu monitora. ;)
 
B

Bobo

Guest
Re: za razbacivanje stajnjaka

Kod mene nema problema nikakvih...

Neka Zaja prosiri forum na malo vecu sirinu, pa da se slike vide normalno... Takodjer preferiram 800x600, jer su, kako ratarko kaze, detaljnije.
 
R

Ratarko

Guest
Re: za razbacivanje stajnjaka

zaja kaže:
Evo, promijenio sam u fleksibilni layout, sad širina stranice prati širinu monitora. ;)

Aha , problem sa odrezanim slikama se ispravio , barem kod mene .
Sada samo treba vremena da se priviknem jer je forum malo drugačije izgleda :scratch
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: za razbacivanje stajnjaka

Ratarko, kakav pod ima tvoja prikolica? Da li se može uzet metalni?
 
R

Ratarko

Guest
Re: za razbacivanje stajnjaka

mario kaže:
Ratarko, kakav pod ima tvoja prikolica? Da li se može uzet metalni?

Pod je od nekog crnog materijala , možda plastika ili tako neki umjetni materijal , ne bih točno znao , sigurno ti znaš bolje jer takav pod već dugo koriste u prikolicama ... Pojma nemam za metalni pod , zašto je to dobro ? Zar ne hrđa i škripili bi lanci po njemu , haha ?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: za razbacivanje stajnjaka

Provjerio sam na Tehnostroj stranici pod je drveni. Mislim da sve prikoice koje imaju trake na podu imaju drveni pod. :D
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
857
Re: za razbacivanje stajnjaka

I kakva je bila u radu?
 
R

Ratarko

Guest
Re: za razbacivanje stajnjaka

tine kaže:
I kakva je bila u radu?

Pozdrav tine , long time no see . :D
Bila je OK .
Problem je možda u tome što opet nema nikakve podrške za kupca .
Nitko da mi dođe pokazati kako se to čudo koristi . Prvi puta sam ju vidio u životu . Recimo uopće nisam znao da kada se kardan uključi na prikolici da joj se ne vrte/kreću lanci sa letvama na podu ? Letve se pogone putem hidro motora , znaći traktor mora konstantno gurati ulje kroz dvoradnu hidro priključnicu , to mi isprva nije sjelo najbolje ali što je tu je .
Onda ti lanci znaju zastati ako je taj protok ulja nizak a nizak mora biti ako se nešto sporo izbacuje ili moraš divljati 15 km/h po njivi kao ja ako lanci idu malo brže da nema problema sa zastajkivanjem . :scratch

Gledano sa kvalitete učinjenog posla sam isto zadovoljan .
Sutra ću razbacivati puranski gnoj pa će biti još jedno iskustvo više .

Imaš ovdje par slika ako nisi vidio , tema o Obrisan neispravan link.
 
Na vrh