• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice za razbacivanje stajnjaka

R

Ratarko

Guest
Re: za razbacivanje stajnjaka

mario kaže:
Ovisi koji, ovaj kakvog ima član Benđo je dovoljno snažan, ali to je jedan od manjih Sigma utovarivača.

Znam da se ne može mjerit s pravim utovarivačem ali bi bila dobra zamjena.

Definitivno ali u kampanji repa bi ga izjurili prvog dana jer se traži brzina a ona se postiže samo sa pravim građevinskim utovarivačem ili naravno ROPA Maus strojem :mrgreen: .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: za razbacivanje stajnjaka

Ratarko vidio sam tu nekakvu posebnu reparsku kasiku koja je sva resetkasta
 
R

Ratarko

Guest
Re: za razbacivanje stajnjaka

zvona kaže:
Ratarko vidio sam tu nekakvu posebnu reparsku kasiku koja je sva resetkasta

Kolika je , ako je ogromanjska onda bi mi možda i odgovarala ! Jedno 4 - 5 kubika bi bilo super !
Samo pojma nemam da li se te kašike mogu montirati na različite vrste utovarivača , da li je to standardizirano ?
 
R

ROKI

Guest
Re: za razbacivanje stajnjaka

Ako je tko zainteresiran ostala mi je kašika za repu od utovarivača Carlo Peshi pa bih je prodao.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: za razbacivanje stajnjaka

joj,al smo ošli stranputicom...offtopic 100%..

ontopic:koje su najbolje male prikolice za gnoj,do 4 tone nosivosti?
 
R

Ratarko

Guest
Re: za razbacivanje stajnjaka

abrkili kaže:
joj,al smo ošli stranputicom...offtopic 100%..

ontopic:koje su najbolje male prikolice za gnoj,do 4 tone nosivosti?

ÄŒuj ja sam stavio slike od svoje prikolice za gnoj a ovo što se razvilo iz toga je normalno za naš forum , hehe :blackeye

Mislim da bi to bila SIP prikolica za gnoj , ha ?
 
R

ROKI

Guest
Re: za razbacivanje stajnjaka

Kikinda 3-tonka i par poluautomatskih vila i udri! :lol: :lol: :lol: :lol:

Moja je Kemper Universal frase i ima dva okomita valjka koji idu lijevo- desno i vrte se, 4 tone, 1967. god. To negledaj ni pod razno, jer je problem taj sistem valjaka.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: za razbacivanje stajnjaka

za sip sam čuo da nisu kvalitetni ležajevi na valjcima,to im je mana...a na netu sam našao mengele,dosta mi dobro izgledaju...iako bi mi bila najbolja tehnostrojka,minifex...ali ne znam koja im je cijena?i nema baš polovnih...
 
R

Ratarko

Guest
Re: za razbacivanje stajnjaka

abrkili kaže:
za sip sam čuo da nisu kvalitetni ležajevi na valjcima,to im je mana...a na netu sam našao mengele,dosta mi dobro izgledaju...iako bi mi bila najbolja tehnostrojka,minifex...ali ne znam koja im je cijena?i nema baš polovnih...

Ja ti ne znam u detalje , nije to moj fah ali jedan od naših najvećih stočara oko ( 70 krava ) je kupio SIP prikolicu , rekao bih jedno 3-4 tone , prije 4 . Mislim da su one povoljne pa ih ljudi zato izaberu a ako su nove valjda mogu 10 godina raditi bez problema ?

Evo ta prikolica , već sam slao sliku negdje ...
Obrisan neispravan link.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: za razbacivanje stajnjaka

ma ne znam baš za novu i nemam para,polovna je 1000 eura u prosjeku,a nova oko 18-19 000 kuna, 3 tone nosivosti...
 
B

branko

Guest
Re: za razbacivanje stajnjaka

abrkili kaže:
za sip sam čuo da nisu kvalitetni ležajevi na valjcima,to im je mana...a na netu sam našao mengele,dosta mi dobro izgledaju...iako bi mi bila najbolja tehnostrojka,minifex...ali ne znam koja im je cijena?i nema baš polovnih...


mengele firma je prijasnjih godina bila zakon sto se tice prikolica za gnoj i samoutovarnih prikolica, a sad u zadnje vrijeme su ostali proizvodjaci pretekli, ipak i dandanas svabi i nizozemci ih dosta cijene. od rabljenih ti je najbolje uzeti ili mengele ili unsin. jedino sto mi se ne dopadaju one koje imaju "setajuce" valjke, jer se lezista pohabaju pa dosta zezaju. i obrati paznju na lance najboje je da ima obicne, jer galovi su preskupi ukoliko treba mijenjati.
Obrisan neispravan link.
 
T

Tonxy

Guest
Re: za razbacivanje stajnjaka

hej abrkili,neznam s kakvim traktorom mislis to vuci. ja imam rasipacicu od zeljeza cijeli,teska ko sam vrag.ali td 45 je vuce punu (4,5 t) u brdo,osim kad je mokro!! ali dosta veliko brdo mora biti kad je mokro da je ne povuce sa kardanom!! inace sa 4 t mogu je svagdje izvuci samo gas i spera!! pozz!! sretno u kupnji!
 
S

seljaček

Guest
Re: za razbacivanje stajnjaka

Imam Mengele 4t 2 vodoravna valjka za sada je dobra malo spora ali puno lakše nego automatik vile, Dali netko od suvremeno opremljenih poljoprivrednika zna za ove nove tehnostroj 6t dal imaju rinfuzne stranice.
 

panther

Član
Tu od
14 Sij 2008
Poruka
43
Re: za razbacivanje stajnjaka

Ja imam sip tg 35 sa vertikalnim valjcima vec nekoliko godina i stvarno super radi. evo vec do sada ni jedan ni najmanji kvar ,a puno radi.Jedina je prednost kod horizontalnih valjaka je ako ima nekakvih predmeta kao drva cigle i tako one to lakse izbace jer su im valjci vise razmaknuti.
 
S

seljaček

Guest
Re: za razbacivanje stajnjaka

narode dal netko ima iskustva sa prikolicama za gnoj sa 2 osovine kakve su kako rade dal bi je bilo dobro kupiti?
 
S

seljaček

Guest
Re: za razbacivanje stajnjaka

imam na ponudi stajski gnoj na jednoj farmi u blizini 15km udaljenoj za 0,05kn/kg samo trebam doći po njega imaju i svoj utovar neda mi se vozit 30km za 4t pa bi kopčo obićnu i za nju ovu 2 osovine i vozio direkt na polje moja mengele 4t ima vuću za prikolicu na sebi orginalnu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: za razbacivanje stajnjaka

Dvoosovinske su ti jako dobre prikolice samo ti treba malo jači traktor jer po mekom s njem nemožeš u polje.

Ja imam dvoosovinsku mengele, veliku kao otprilike i ova na slici gore. Super radi, prezadovoljni smo s njome.

Napravili smo gornje stranice i stranicu iza tako da mogu skinit kompletne valjke i koristit ju kao običnu prikolicu za kukuruz ili silažu...
 
B

Bubu

Guest
Re: za razbacivanje stajnjaka

Ja imam dvoosovinku Unsinn 7,1 tona. Kod mene je od 2003. godine izasla u boj sa djubretom oko 350 puta. Nesto sitno je opravljano a sada mi je pukao lanac od patosa 2 puta za par dana sto znaci da je doslo vreme da se zameni. Ja sam extra zadovoljan s' obzirom koliko sam para ulozio u nju-sada treba jedan generalni remont i opet pun gas!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: za razbacivanje stajnjaka

Ova moje je dosta stara ( negde oko 80.- 85. godište).
1999. je kompletno reparirana i evo u skoro 10 godina samo smo promijenili lance na podu i jedan ležaj iza na vrtulju.
Tak da sam prezadivoljan njome jedino što planiram iza staviti šire gume da ne propada jako jer je iza sav teret.

Budem stavio sliku pa budeš vidio!
 

Najnoviji postovi

Na vrh