• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice za razbacivanje stajnjaka

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Ovi valjci sa rukama mogu proterati omanji kamen ili ciglu ali zato oni koji imaju one spirale sa zupcima samo grebu po kamenu i vraćaju ga nazad a da malo bolje prime kamen može se sta strgati, ali zato finije bacaju gnoj:)
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ma mene najvise plasi mogucnost da kamen dojde izmedju lanca i lancanika...i ova opcija da ga dobijem u glavu...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,727
Zato trebaš imati mrežu na prednjoj stranici.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa dobro kak vi brzo vrtite te prikolice ako strahujete da vam kamen ne dolati u glavu majku mu??

Ima kod mene par bisera koji rasteplju gnoj valjda sa punim gasom traktora, to mi je uvjek nevjerojatno za vidjeti, ali nažalost istinito.

Nikad, ali ama baš nikad ne vrtim prikolicu više od pola gasa traktora, ustvari uvjek ju vrtim tak da mi ne baca gnoj napred na traktor, znači samo lagano :)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Šanana ja ju vrtim na malo vise od pol gasa ipak treba ju vuc u brdo a pod brdo sam na pol gasa a i znas da zlo dolazi samo tak da opreza nikad dosta mreza ne kosta puno a moze puno sacuvat!!
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
decki nema bas ovih vocarskih na njuskalu...jel ima neki poseban naziv za te?
pokusao sam ja trazit i u kategorijama...ima mozda tek poneka ili nova
Onaj rotor funkcionira tako da struze...i mora bit velik koliko i presjek prikloice?!
...ima li jos koje rijesenje?
 

marinko96

Član
Tu od
29 Kol 2015
Poruka
70
Dobio sam prikolicu za gnoj marke gosa grubisno polje prikolica nije vozila gnoj godinama e sad zanima me ima li ko iskustva s tim prikolicama kakve su i koje su im mane i ima ko ideju kak napravit spaner za lanac sto vrti valjak na adapteru
 

Baraba

Novi član
Tu od
19 Lis 2015
Poruka
10
Nabavijo iz Italije Prikolica sa bocnom razbacivanje Annovi, za 6 tona gnoj..koliko bih bilo to kubia...na prilike..?
 

agrogor

Novi član
Tu od
26 Pro 2014
Poruka
18
Ima li neko iskustvo sa malim traktorima (yanmar, kubota itd.) cca. 18 - 20 ks ako mogu vuci neku prikolicu za stajnjak?

Hvala
 

agrogor

Novi član
Tu od
26 Pro 2014
Poruka
18
Newholland hvala na odgovoru. Bi li mogao napisati koje su te vinogradarske prikolice?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Imam priliku uzet ovakvu prikolicu, nove gume + kardan. Kaže čovijek da je sve ispravno, stranice su drvene a pod presvučen limom. Jedino neznam kolko su ovi valjci pouzdani, dva su i pomiču se lijevo desno.

bb41d28fde5f05d8b7aa6b8e4589ed9d.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako je ispravno i ako ti treba nemaš kaj razmišljati ...ako se netko potrudi da ti podvali , bude ti podvaljeno
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
U igri je 400€ tako da...
Idem ju u petak pogledat pa ću bit pametniji.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Što mislite o ovim prikolicama?

http://www.oglasnik.hr/auto-moto-i-...ljucci/prikolica-za-gnoj-mengele-oglas-331291

Ova mi je blizu,u susjednom selu,čini se ispravna,gume su dobre i dosta široke,posebno mi se sviđa što ima tri lanca,mislim da je to na većoj prikolici dobra stvar,ako se ne varam?
Minus joj je što bih morao praviti povišenja,i što ima dvije osovine,malo nezgodno za manevrirati na mojim parcelama,ali je to možda i dobro za transport,jer sav gnoj koji ću voziti,vozit ću izdaleka.

http://www.njuskalo.hr/strojevi-transport-tereta/prikolica-gnoj-unsinn-4-t-oglas-19673715

Ova je mlađa,ima jednu osovinu,dva lanca,kompletna je i ljepša na oko,danas ju budemo pogledali da vidimo u kakvom je stanju,ta je moj favorit...

Kako se ponašaju ležeći valjci u pilećem gnoju?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,727
Unsinn su prikolice građene ko vagoni. Obično imaju drugačije lance od Mengele-ovih i sličnih.
Meni se generalno ne sviđaju horizontalni valjci, ali su zato mehanički puno jednostavnije od onih s vertikalnim valjcima.
 
Na vrh