• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice za razbacivanje stajnjaka

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
koje su najbolje? i kakve imate?mi trenutno nemamo ali ove godine je u planu...i to nosivosti oko 3 tone,zbog brdovitog terena...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
i vučeš ju sa zetorom,jel da? koliko sam čuo da su mengele i welger jedne od boljih,ne znam kakve su kvalitete ove sipove?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Prije sam ju vukao Zetorom ,sad Lamborghinijem! Sip neznam kakve su, ali znam da su Tehnostroj dobre!
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Obrisan neispravan link. Evo radim generalku na Sip prikolici što sam ju kupio.Svi ležajevi idu novi,nove stranice i pod i cijela se boja,uglavnom biti če kao iz tvornice.Platio sam ju 500 Eura, materijal 400 a mislim da nema teorije da takvu nađem za 900 Eura.U subotu stavljam slike kada ju složim.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
jesu li bolji horizontalni ili vertikalni valjci za razbacivanje na prikolici?koje su im karakteristike?
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Ja sam do sada imao samo sa horizontalnim valjcima.Ona sa vertikalnim šire baca ,eto to bi bila neka prednost ali opet ako hočeš bacati stajski gnoj između redova vočaka za to je prikladnija horizontalna.
 
R

Ratarko

Guest
Ne znam da li griješim ali ove nove prikolice za razbacivanje stajskog gnoja večinom imaju odozada onu metalnu branu koja se hidraulički spušta dole i ustvari se pomoču toga isto može regulirati količina bacanja , jesam to dobro napisao ?
E sada ako prikolica ima tu branu , ne vidim svrhe da ima vertikalne razbacivače , zar ne ?
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Nemam pojma,ja sam ti samo radio sa ovim starijim,one nemaju taj dodatak iza.....
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Da , točno je da novije imaju otraga branu ili kako bi to nazvao (na opciju).
Å to se to ga tiče neznam dali se time regulira količina bacanja ali mislim da ne , količina se regulira brzinom letvi na podu!
 
R

Ratarko

Guest
Ma ja sam to ugledao na nekoj slici da je ta brana spuštena skoroz dole i da samo na dnu razbacuje pa sam pomislio koja bi onda bila svrha vertikalnih valjaka , po meni nikakva , vjerojatno ta prikolica niti nije imala vertikalne valjke. Znam da se lancima regulira količina ali ako zatvoriš tu branu skoro do dole onda i ona ima neku funkciju regulatora . Ako kupim tehnostrojku do ljeta vidjeti ču iz prve ruke kako to izgleda ...
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

2. april 2007
 
R

Ratarko

Guest
Uh , jeli to TOP model Megaflex prikolice ili ima još veča ?
Koliko KS ima Fendt , izgleda lagan , mislim da je tri puta lakši od tereta i prikolice , kako on to vuče po zemlji ?
Da li su dobre te prikolice , ovdje ju nitko nema , jel se kvare ili neki problem imaju ???
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
Fendt je 714, tako da dobiješ osiječaj za veličinu prikolice.

Pogledat ču za veličinu rasturača na tablici, pošto nema oznake na naljepnici, a u tom tipu između največeg i najmanjeg modela ima razlike 20 cm dužine i 40 cm u visinu. Mislim kako je ovaj 2000 ili 2200.
 
R

Ratarko

Guest
Taj Fendt ima onda težak posao , uz naporan posao za kardan još i vuče toliku prikolicu iza sebe.Samo prikolica je teška prko 8 tona + teret od 20 tona , skoro da ne vidim kako on to uspijeva vuči . Mislim da mora biti tvrdo i suho na njivi . Samo da je malo mekša zemlja mislim da nema šanse za neki rad .
 
R

Ratarko

Guest
Ja mislio biti če kao nova a ono več korištena :shock:
To si samo malo za probu koristio ili si za pravo radio ?
Kako se ponaša , jel sve fino radi ?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e pa kud baš u crnu boju?to valjd da se ne vidi kad je zamazana?
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
U subotu sam rasipao 90 kubika stajskog na svoju njivu pa procjeni jel sam ozbiljno radio ili ne.Zamazao sam ju,to joj je prvi posao nakon što sam ju obnovio,trebao sam ju slikati čim sam ju složio i ofarbao,budem kada ju operem opet slikao.Radi kao zvečka,kako ne bi kada sam ju cijelu pretresao.....
 
Na vrh